Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

zvalka
21. aug 2010

@tilly to ti verim, my si vozik velmi pochvalujeme, uz sme urobili vela cyklovyletov, a nemuseli sme malu davat strazit, ale pekne bola s nami 😵 najradsej ju mam vsade so sebou a vozik nam to umoznuje 🙂

tilly
21. aug 2010

teraz uz len zohnat croozer... mm hovori, ze kupovat novy je blbost, ze si mam pockat do jesene a kupit jazdeny... 😔 tak cakam...

zvalka
21. aug 2010

@tilly no tak to ho budes mat akurat na dalsiu sezonu na jar 🙂

tilly
22. aug 2010

no a to prave nechcem... chcem ho uz teraz 😀 chcem este ak bude pekne babie leto co to pobicyklovat...

zvalka
22. aug 2010

@tilly to ti verim 😉 my sme tiez nemohli vydrzat a asi uz v aprili sme kupovali a tamarka mala len 5 mesiacov 🙂

tilly
22. aug 2010

tamarka je skoro ako nas adamko... 😀 o trosinku mladsia... v cechach som nasla obchod, kde maju croozre za 7600 kc... tak uvazujem, ze ci nekupim fakt novy...

zvalka
22. aug 2010

@tilly ved tvoj nick mi bol znamy 🙂 chodis do novembroviek? 🙂 ja som tam chodila na zaciatku,potom som presla k decembrovkam,myslela som,ze bude decembrova. Aj ked termin som mala 29.11. Nakoniec je ajtak novembrova 25. Na katarinku 🙂 no to sa vam oplati z ciech teda. Ale fakt croozer nie je asi odpruzeny. No mozno to nevadi. Podla toho,ake tereny planujete. 😉

tilly
22. aug 2010

@zvalka 😀 ano, chodim do novembroviek 😉 , my chodime len tu po hradzi a potom po cyklocestach po rakusku a do svajcu sa chystame a tak, hlavne teda po cyklocestach, tento co mame pozicany moc odpruzeny nie je, ale malemu to nejako zatial nevadi... to som s nim isla po trave kusok a neprotestoval

majkokova
22. aug 2010

@tilly teda baby ja som išla s tým infantastikom po každej trase a veru viki neprotestovala, ale vozík hej 😀 cengal, vŕzgal, celý sa rozkýval. a na croozeri som išla len po ceste tak zatiaľ neviem posúdiť, ale myslím že tam nebude veľký rozdiel 😒 teda dúfam 😖
a ja som tiež taká, keď niečo chcem, chcem to mať hneď, 😀 ale tk že už včera bolo neskoro 😝 ale teraz z vozíkom sa mi to veru poriadne vypomstilo ☹

zvalka
22. aug 2010

@majkokova nechcela si napisat, ze tam bude rozdiel? akoze nebude vrzgat, cengat a pod.?? 😉 no nas je chvalabohu tichucky, pevny, ani ho nepocut. esteze tak 😅 a v croozeri sa ti aj vyspinka mala teraz? ci nespinka v nom?

ellysa
22. aug 2010
zvalka
22. aug 2010

@ellysa ahoj, my mame ten treti, a sme spokojni. tie prve dva sa mi zdaju nejake zvlastne... 😅

majkokova
22. aug 2010

@zvalka myslela som to že nebude veľký rozdiel medzi normálnou cestou a niakou cyklo 😒 ale teraz, keď som to znova čítala tak sa mi to zdalo tiež divné 😀
viki v tom zaspinkala zakaždým čo sme išli, nie hneď, ale zaspí. je to tam iné a veru aj mňa by to uspalo, je to tam také navalené dozadu, niečo ako v autosedačke, no nie také vajce, ale keď máš tú polohovateľnú a dáš ju na ležato, tak podobne je to aj v croozeri... super, veď chystám sa urobiť pár fotiek keď pôjdeme... 😝

tilly
22. aug 2010

baby a nekukaju ludia po vas??? lebo tu ti sedlaci cumeli a suskali si... no otras... mladi rodicia, ze jeeej, super vec a stari len kukali, ze co to uz nevymyslime... ja som chcela croozer aj ako kocik pouzivat, ale tak teraz neviem... idem predat zajtra svoj sportiak, sice mam este golfky, ale croozer som chcela pouzivat aj ako kocik, ale takto, aby na mna furt cumeli... lebo uz buzz bol pre nich ufo... hlavne, ze tu mame stokke predajnu a to len okolo vykladu chodia, ze jezis, to je hruza...

zvalka
22. aug 2010

@majkokova no tesim sa na fotky potom uz 😉

@tilly nic si z toho nerob 😉 jasne, ze kukaju a aj kukat budu. a ved to ti moze byt jedno. ale u nas sa stretavame len s pozitivnymi ohlasmi, kazdy, ze aka super vec, a tak. ale furt sa cuduju. 😉 a kamoska byva na dedine a maju croozer a ako kocik to veru aj pouzivaju vraj, a ze je to super, a ludia sa budu stale cudovat, pripadne si zvyknu 😉 no idem spat, dobruuuu 😉

ellysa
23. aug 2010

@zvalka čítam, že ste ho kupovali keď mala malá 5 mesiacov, hneď ste ju tam dávali sedkať, alebo sa tam dá pripeniť aj vajce, prípadne nejaká vložka pre menšie baby?
presne ako píše tilly, ešte by bolo fajn využiť babie leto, tento rok som ešte na biku ani nebola, samej sa mi nechce a spolu s mužom sa kvôli malej nedalo,tiež chodíme len v rakúsku po cklochodníkoch, ale tak nie vždy je to len asfalt, čiže odpružený by bol asi lepší a keďze zasa nie sme nejaký maniaci-tak do 50 km prejdeme (teda ja) nechcem zaň dať strašné prachy.
takže si s ním spokojná? a tá cena? vyšiel by asi 200 EUR, čo povieč, alebo sa dá kúpiť za tú cenu aj na SK?

ellysa
23. aug 2010

@zvalka čítam, že ste ho kupovali keď mala malá 5 mesiacov, hneď ste ju tam dávali sedkať, alebo sa tam dá pripeniť aj vajce, prípadne nejaká vložka pre menšie baby?
presne ako píše tilly, ešte by bolo fajn využiť babie leto, tento rok som ešte na biku ani nebola, samej sa mi nechce a spolu s mužom sa kvôli malej nedalo,tiež chodíme len v rakúsku po cklochodníkoch, ale tak nie vždy je to len asfalt, čiže odpružený by bol asi lepší a keďze zasa nie sme nejaký maniaci-tak do 50 km prejdeme (teda ja) nechcem zaň dať strašné prachy.
takže si s ním spokojná? a tá cena? vyšiel by asi 200 EUR, čo povieč, alebo sa dá kúpiť za tú cenu aj na SK?

zvalka
23. aug 2010

@ellysa no na sk ho nemaju,my mame z ciech a dali sme zanho viac o dost,takze 200e je ok podla mna. 😉 a sme spokojni, je odpruzeny, tichucky uplne, mm ho chvali. A je kvalitny. Taky pevny a este aj hlinikovy.a da sa dokupit vlozka,ale my tam davame vajicko. Je to super. Este stale v nom je.az bud.jar bude bez.

ellysa
23. aug 2010

@zvalka no super, fakt o ňom začínam uvažovať 🙂
tú vložku pre malinké baby nebudem objednávať, je len do 9m to už vydrží na jeseň vo vajku a na jar už bude normálne sedieť 🙂
ešte sa spýtam, ako sa skladá, keby sme chceli naložiť do auta na tej stránke sú rozmery po zložení, len neviem ako sa skladá, či to treba celé rozobrať alebo sa nejak dá sklopiť, ty máš ten alu?
a ešte posledná vec skúšali ste ho aj na korčuliach? 🙂

tilly
23. aug 2010

elly, tu vlozku neobjednavaj, ved tam das vajko... autosedacku 😉 a inak ta vlozka je na mmb u jednej kocky za 20 eur... treba kuk 😉

teraz mi volal mm, ze vie zohnat croozer za 300... funglac... tak asi berieme 😀 lebo chceli sme, ze az po dovolenke, ale toto sa mi zda super ponuka...

zvalka
23. aug 2010

@ellysa tvoja dcerka ma krasne meno 😵 aj mne sa pacilo, len neterka je Livia, tak by sa to plietlo 🙂
sklada sa uplne jednoducho, za par minut to je. nerozobera sa, len sa to tak posklapa. ano, my mame ten alu. 😉
a skusali sme ho aj na korculiach. tak keby si sa nevedela vobec, tak to zase az take stabilne nie je. ale ide sa s nim super. neviem ako croozer je na korculiach. ten nema brzdu ani, a neviem ci sa mozes aj do toho uuuplne zapriet 😅 @majkokova - skusali ste na inlinoch?

majkokova
24. aug 2010

@zvalka ja som skúšala na korčuliach len ten infantastik a to bolo fakt super, ani som necítila že mám niaku záťaž, ale ja viem korčulovať dobre, no manžel až tak dobre korčulovať nevie tak to mal ako oporu, ale neprevrátil sa (našťastie) 😀
tento croozer nemá ručnú brzdu ☹ , ale začiatkom septembra si ju mám ísť dať namontovať, teraz majú celozávodnú dovolenku a nemajú na sklade, stojí to 68€ ale ten môj osvedčený predajca mi dá určite zľavu 😉 teda dúfam 😝

ja som si vozík vlastne kupovala kvôli korčuliam, lebo som fanatik a kvôli malinkej som 3roky nestála a už ma to hnevalo. a zas nie som ten typ čo odloží dieťa a ide sa pokorčulovať, tak ma to tehotenstvo a materská lapila že už bez malej nechcem ísť ani na záchod 😝 ale tak raz za uhorský rok ako sa vraví treba ísť niekam vyvetrať hlavu aj bez detí, že? 😎 a neverila som že ma chytí aj bicykel, no stalo sa 😲 je to super. sadneš a ideš na pivko niekam inde ako pred bytovku 😀 ale už mi aj korčulky chýbajú, lenže u nás je len taká malá trasa vhodná na korčule s vozíkom. Ja by som to zhrnula že u nás sú ešte cyklotrasy a in line trasy v plienkach ☹ škoda

ellysa
24. aug 2010

@zvalka ďakujem za info aj pochvalu 😎 ja sa korčuľovať len učím -dva krát som skončila v žihľave 😝 ale muž vie a keďže bývame za hranicami bol by hriech nevyužívať tých milión cyklochodníkov čo tu je 😉
no veru asi doňho ideme, len neviem, či nahovorím muža že už teraz alebo až na jar, musíme kúpiť aj nové auto (zhorelo nám)

tilly
24. aug 2010

@majkokova inak, prave tam u vas by boli dobre cyklotrasy... okolo hor... ako vo svajci 😀

inak ellysa, tie queridoo sa daju celkom dobre vydrazit na ebay... ja som jeden drazila a skoncilo to na 44 eur + 30 posta (ale na sk, do rakus by to vyslo asi lacnejsie...)

zvalka
24. aug 2010

My sme pre ten isty dovod kupili vozik. Bajk je nasa zaluba a tiez nechcem malu odlozit a ist bajkovat... A zase zrieknut sa tohto sportu,to tiez nie... Takto chodime vsetci traja pekne vsade spolu 🙂

tilly
24. aug 2010

aj ja chcem pre to vozik, lebo nechcem, aby sme boli rozdeleni, ty s malym, ja s velkym a kedze s velkym sa chodi dost casto bicyklovat a maly je este maly na sedacku, ktora sa mi oi zda max. nepohodlna, nebezpecna..., tak potrebujeme nieco ine a potrebujeme byt nutne ako rodina... a byvame kusok od dunajskej hradze, ale nie tej, kde je vzdy milion ludy, z druhej strany sme, cize tu je hriech nebicyklovat alebo nekorculovat... 😉

majkokova
24. aug 2010

@tilly veď to je to že hory 😀 neviem ako by to môj mm zvládol, ale skúsim ho na niaku takú nahovoriť a potom napíšem 😝

majkokova
24. aug 2010

@ellysa to s autom ma veru mrzí, nám sa stále kazí, aj my ideme kupovať nové, ale ešte nevieme čo 😝

a tiež sme najprv kúpili vozík a teraz musíme auto, ale tak to naše je veru vyťažené na 1000% takže my sme takéto niečo čakali

maca79
24. aug 2010

čaute baby,
som rada, že som našla túto tému..lebo tiež akurát riešim kúpu vozíka 🙂 Momentálne sa neviem rozhodnúť či croozer, alebo tomboy po tom čo som tu čítala..

@tilly nevieš náhodou či tá pani z Lužnej ešte má ten 2 miestny ? Ak hej..mohla by si mi hodiť kontakt ? Sice zatial mame len jedno baby..ale uvažujeme o druhom ..tak nech potom nemusim riešiť druhý..

tilly
25. aug 2010

@maca79 hej, mala dvojmiestny, inzerat uz vymazala, cize je uz asi predany 😉

majkokova
27. aug 2010

už sa teším na ďalší cyklo výlet, v lídli mali teraz v akcii cyklo oblečenie, všetko dlhý rukáv, tak sme sa zaobliekli tak že môžme chodiť aj v jeseni 😝
máte s tým oblečkom niekto skúsenosť?