Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

zuzkaprofant
25. mar 2012

@tilly nevies mi poradit ktory je lepsi vaham nad chariot cheerah 2 a croozer kid2 ja to potrebujem nabezne nosenie do skolkynaihrisko a pod ziadne tury len neviem radsej doplatim ako hlupost kupim

tilly
25. mar 2012

@zuzkaprofant cheetah je nejaky starsi model, nie? ak chariot, tak z rady CTS (cize cougar alebo cx), s croozrom moc ako s kocikom nepochodis, tam je to predne male koliesko totalne o nicom.... ale na chariotoch sa krasne toci ako na normalnych kocikoch... ale to velke koleso pri oboch rovnake... a chces pre dve deti?

tilly
25. mar 2012

@bebel ano, ten maly ruksacik tam je super, mam penazenku, telefon po ruke... a vsimla som si tu fotku, kde ti obe spia, k sezrani su 😀

@helita ja som ten ojazdeny vozik tiez videla a teda je v dost ojazdenom stave 😀

tilly
25. mar 2012

@zuzkaprofant ale chces jednomiestny alebo dvojmiestny vozik? lebo prvy link je jednomiestny a druhy je dvojmiestny... 😀

zuzkaprofant
25. mar 2012

@tilly 2 miestny len link som dala na1 miestny ale ked uz kupim tak pre 2deticky len nevuem ktory tyzden sedim na nete acitam a neviem obe sa mi zdaju oki jeden ma to a druhy ine nieco:( drahy nechcem

tilly
25. mar 2012

@zuzkaprofant aha, uz chapem, len som nevedela, ci hladas dvoj alebo jedno, ze ci mas jasno v tom, ze jeden je jedno a druhy je dvoj 😀 chapes, nie? 😀 😀 podla toho, kolko ho mienis vyuzivat, ak aj ako kocik, tak chariot

kbenuskova
25. mar 2012

@janush Ahoj, my sme si hned po vyskusani vozik kupili od kamosov, takze neporadim s prenajmom. maj sa 🙂

kbenuskova
25. mar 2012

Baby, len rychla otazka: mate vsetky ODPRUZENY cyklovozik? trochu pozeram net a zda sa mi, ze vsetci dokupuju odpruzenie a uz o tom vazne uvazujem. dik dik

tilly
26. mar 2012

@kbenuskova ano, to odpruzenie je paradne... my sme to dokupovali na croozer a je to megarozdiel v komforte pre dieta

lucia123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkaprofant
26. mar 2012

dievcata asi som si vybrala co poviete http://www.fahrradanhaenger-direkt.de/Kinder-Fa... lebo chariot je v zakladnej cene a tam treba vsetko dokupit takze by to bolo asi 300eur navyse a to je uz dost , co myslite nekupim hlupost

sissik
26. mar 2012

@zuzkaprofant my mame ale starsi model pre 2 deti a spokojnost. akurat vcera sme testovali s obomi a super bolo. mame neodpruzeny a starsia vravi, ze sa jej paci, ked to trasie

sissik
26. mar 2012

@helita mame croozera a nezda sa mi, zeby bol batozinovy priestor 100l, je to spravna info?

tilly
26. mar 2012

@sissik ano batozinak je 100l 😉 je to na viacerych strankach uvedene, ale myslim, ze to je dvojmiestny, jednomiestny by mal mat 70l ale toto je vsade inak

zuzkaprofant
26. mar 2012

to vsetky croozer voziky su neodpruzene, to velmi hrkoce ked sa chodi po kamienkoch

helita
26. mar 2012

@sissik mas pravdu, 100l ma dvojmiestna verzia

helita
26. mar 2012

@zuzkaprofant - ano vsetky croozer voziky su nedpruzene, treba dokupit odpruzenie z www.velofiala.cz alebo www.odpruzeni.cz.

zuzkaprofant
26. mar 2012

@helita nevies velmi to tak naskakuje s dietatom ked je neodpruzene a chodi sa po strku co myslim ja budem po parkoch chodit stym kde su kamienky nechcem zase aby malemu zle bolo alebo si zubky vymlatil.ixixiix

salomuska
26. mar 2012

my nemame na dvojvoziku croozer odpruzenie, manzel s babami sa snazi jazdit na nerovnych terenoch opatrne a pomaly. ale hlavne vyberame dobre asfaltove povrchy, tam nam odpruzenie nechyba. tiez je to starsi model, kupeny z druhej ruky, tak sa nam uz do neho nechce vela investovat. a my sme len taki vikendovi cyklisti 😎

sissik
26. mar 2012

@tilly @helita mame ten pre 2 ale neda sa i, ze ma 100l. akoze este sme to nikdy nezapratali, ale moze sa mi aj zle zdat. proste si neviem predstavit, zeby som tam vtrepala 10 vedier vody 😀
@zuzkaprofant ja som kukala zboku a nenadhadzuje to velmi

zuzkaprofant
27. mar 2012

@sissik si sadni a tak vyskusaj.ixixix neviem cakam este co mi predajca odpise a uvidime muz si vcera kupil bicyklik tak uz len cyklovozik a mozeme chodit na vyletiky viete ze sa tesim sme tak este nikdy neboli spolu sportovat;🙂)))

tilly
27. mar 2012

@sissik uz sme to tu rozoberali... ale ano, ma to tolko 😉 teda aspon oficialne to uvadzaju a ked som sa nezavazne pytala mm, ze kolko asi moze mat croozer batozinak, on, ze tych 100l... a to on ma velmi dobry odhad...

tilly
27. mar 2012

my sme mali na croozri odpruzenie, urcite to odporucam, len bacha, prida to dobrych 10 cm na sirku 😉

salomuska
27. mar 2012

@sissik baby dam to sem este raz, objem 100l sa nerovna 1 metru kubickemu (t.j. 1m x 1m x 1m)!
vypocet:
1l = 0,1m x 0,1m x 0,1m = 0,001 m3
100l = 100 x 0,001m3 = 0,1m3
cize je to len desatina metra kubickeho 😎

sissik
27. mar 2012

@salomuska ale 10 vedier po 10l tiez nie je 1m3😉
@zuzkaprofant podla mna je ten vozik pohodlnejsi ako neodpuzeny bicykel. a kazdy kto bicykluje vie, ze akonahle sa prida odpruzenie, tazsie sa taha.
@tilly vlastne ked si zoberiem, aky velky mam 60l vak, tak to mozno aj moze byt.

zuzkaprofant
27. mar 2012

tak sme ho objednali nakoniec az z holanska tam su lacnejsie tak sa tesim uvidime co a ako bude🙂 Chrioty su super len to stoji ako jedno male auto 🙂

tilly
27. mar 2012

@sissik ale ty mas ten starsi typ croozru, ze? ten bol trosinku mensi, ale aj tak... my sme v tom velmi vela odvozili... davala som tam 20l termotasku + loptu + deky a hovadiny...

rajulko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissik
27. mar 2012

@tilly ano, ten starsi, mozno z r. 2008 😕 ale v pohode sa tam napraceme
akurat ideme kupit este 1 zavesny cap aby sme vozik mohli prehodit na moj bike, ked uz manzel nevladze. a rozmyslam este nad slnecnou clonou.