Dali by ste 5-ročného na hokej?

16. nov 2023

Je to naozaj take drahe ? Pisali mi ze mesacne 60 eur a vystroj na rok 20 eur dokupit len stucne a suspenzor. Muz stale ze hokej je drahy spas. Ale ja by som chcela aspon SKUSIT ci sa mu nezapaci. Ine kruzky nema

ari1712
16. nov 2023

Ano, dali sme. Nas to vychádza 53€ mesacne. Vystroj mal mesiac zadarmo, teraz sme kupovali korcule a este prilbu musime, zatial mal pozicanu.. Prve mesiace sa aj tak ucia korculovat, padat, hrajú rozne hry na lade.. Co sa bavíme s rodicmi, drahe je to hlavne vtedy, ak si dieta vyberie, ze bude brankar - ten ma najdrahsiu výstroj.

pribinak
16. nov 2023

Ak má záujem tak jasne, my mame na sídlisku klub a predskolaci uz bežne chodia
Velka výhoda je, že veľa veci čo sa vystríha a korčúľ týka mizes kúpiť od starších deti, rodičia bežne predávajú hokejky korčule prilby dresy chrániče

Cena za mesiac je približne ako u vás

kristinapetronela
16. nov 2023

Áno hokej je drahy

petulda333
16. nov 2023

Ano,nas chodi od 5,5r. Platime teraz 40e mesacne. Vystroj mame od klubu poxicanu,neplatime nic. Kupili sme suspenzor (15€) rukavice (50€) prilbu (80€) ale tu poziciavaju tiez,len akurat nemali,tak sme kupili. A hokejku ja lad (60€) a na letny trening drevenu (12€) ale pouziva tieto veci uz 2,5r

koniarova
16. nov 2023

Bolo by mi jedno,že to stojí peniaze. U mňa by bol skôr problém,že ho tam treba viac krát do týždňa vodiť. A asi niekedy aj víkendy. To by som fyzicky nedávala. 😁😁

maninka1974
16. nov 2023

Môj chodi na hokej ma 8r začal min rok kúpili sme korčule rukavice hokejku stucne....samozrejme rybano dres...výstroj zapozicaju za 50e platím 30e mes tréning majú 3 krát do týždňa......ale najlepšie je začať skôr my sme dosť neskoro začali chodia tam aj 4r deti

kovo21
16. nov 2023

Ono treba brat do uvahy az neskorsie obdobie. Tam zacnu peniaze naviac na doplnkove treningy (korculovanie, palicova technika...), turnaje, sustredenia a podobne.

markusrasford
16. nov 2023

Ano

slavomira236
16. nov 2023

Moja minuly rok ako 5rocna chcela na hokej..aj za nami chodili na stadione a volali nas.vzdy tam taky pan hlada deti vsima si ich na lade
Dcerka korculuje ako drak ale vyhovorkla som jej to. Basnila mi o tom az do leta kedy pojde na hokej . Tohto roku to este nespomina no cakam kedy zacne

belllinka
16. nov 2023

@slavomira236 a preco ju nechces dat, ked po tom tak tuzi?

sella38
16. nov 2023

Ano, hokej je drahy spas (mama 13 rocneho hokejistu 🫣 )

petulda333
16. nov 2023

@koniarova nas ma trening v utorok o 18,sobota medzi 8-8:30 a nedela medzi 6:30-7:00 to je moj zabijak 😁 ale co clovek neurobi pre dieta

janinah
16. nov 2023

Sobota nedeľa tréningy od 7 hod,vstávali sme ráno o 6 mama robila čaj a raňajky,otec obliekal do výstroja, áno,čo sa dalo sme obliekali uz doma na polospiace dieťa...otec vozil a prečkať tréningy na studenom štadióne...toto si zvaž,či dlhodobo dáte,nie peniaze počítaj....plus potom zápasy mimo mesta...my sme výstroj kupovali sami,ale to potom aj predáš...
Zas dieťa sa naučilo takým veciam ako disciplína,dochvilnost,kamarátstvo,autorita trénera,tímová spolupráca....my sme to vzdali po asi 6 rokoch,keď už bolo treba tvrdo prejsť na športovú školu...a prešli sme na 8r.gymko a na hádzanú...
Ešte jeden postreh...ak nie je rýchly,svižný ale skôr pohodak a slimák,myslim v prirodzenych pohyboch,tak sa tam bude trapit...

roxanna
16. nov 2023

Áno, je to dráhy špás, ale tak sú aj drahšie športy. Syn začínal tiež 5 ročný, v tomto veku to bolo náročné na logistiku. Navyše mal veľmi akčného trénera prípravky, takze veľmi skoro sme začali hrávať zápasy, prihlasoval tím na rôzne turnaje po Slovensku aj v zahraničí, to sa chodilo cez víkendy a platila sa doprava, štartovné, strava, niekedy aj prespatie. Hrali aj vlastnú minihokejovu ligu. Okrem toho cez prázdniny samozrejme kempy, sústredenia, turnaje... To všetko sa platilo.
Čím je dieťa staršie, tým je výstroj drahšia. Dorast až junior korčule cca 500, každá časť výstroja 150-300 eur. Použité po niekom už nekúpis, lebo to za sezónu zničí. Kvôli bezpečnosti musíš kupovať kvalitný a drahy výstroj. Hokejka kvalitnejšia 160 - 230 eur, za sezónu zlomí zo desať, možno viac ...

roxanna
16. nov 2023

A kým je dieťa malé, treba ho samozrejme na tréningy voziť alebo doprevadzat a čakať s ním na studenom štadióne, treba ho obliecť, vyzliecť z výstroja, zasnurovat korčule. Malí väčšinou nemajú šatňu, takže tašku s výstrojom treba prevážať hore dolu. Treba skoro vstávať na ranné tréningy. Okrem ľadu naši malí aj telocvičňu a plávanie v rôznych častiach mesta, takže aj tam bolo treba voziť alebo doprevadzat.

rfrd12
16. nov 2023

Každý šport je drahý. Ja som to zvládla bez muža, s podpriemerným platom. A výstroj sme kupovali, nič sme nedostali zafarmo. Dá sa to. Hlavne, ak to dieťa baví.

autor
17. nov 2023

Este zvazujeme futbal. To take drshe nie je to mame u nas v dedine treningy su utirky a stvrtky poobede plati sa 10 eur mesacne. To by som dala aj mladsieho kedze kamarat ( trener) vravel ze ked bude disciplinovany moze aj ten 3,5 rocny

sella38
17. nov 2023

sport ale nemozes vyberat podla ceny a treningov, ale podla toho, co dieta bavi a ci ma talent. Moj zacinal s futbalom (lebo chcel) a vydrzal tam rok. Dodnes ho futbal nebavi. Potom sam prisiel s tym, ze chce skusit hokej a uz hra 7 rokov a keby mohol, tak na stadione aj spi.

dadka128
17. nov 2023

Pkkym to dieta nema k tomu nuloví vzťah, su to zbytocne vyhodene peniaze

autor
17. nov 2023

@dadka128 no ale tak to nezistim kym nieco nevyskusa nie ? 🙂

autor
17. nov 2023

@sella38 ja viem ale skusit nieco treba ci ho bude bavit ci nebude

rfrd12
17. nov 2023

Tak to už neviem ako zistiť, či ho to baví, my sme nič nezisťovali. Môj od 3 rokov chcel hokej, nič iné. Ale presvedčil.ma až v šiestich, tak som ho zobrala na prvý tréning. A odvtedy hrá a nič iné neskúšal. Už je dávno dospelý.

ninka30
17. nov 2023

Vie už korčuľovať? Pretože, tam sa začína. U nás, ak sa dieťa ešte len učí korčuľovať, nieje vo výstroji. To príde neskôr. Výstroj zapožičia klub. Začína sa v predpripravke, kde sa učia techniku, vytrvalosť, disciplínu.... Zápasy majú len medzi sebou. Toto trvá, do 2roc. ZŠ. Takže máš dostatok času, zistiť, či hokej áno, alebo nie. V tejto fáze to ešte nieje až tak finančné náročné, ale časovo už áno 3x do týždňa. Ale ak máš možnosť to vyskúšať, tak prečo nie? Na dedinský futbal môže začať chodiť hocikedy, ale s hokejom treba začať včas. Môj straší syn začal, keď mal 5 roku a mladší 3,5 roka.

dadka128
17. nov 2023

Tak ja by som nedala dieťa na krúžok, len preto aby to vyskušal, k tomu musi mat vztah.. pozeral hokej v tv a povedal ze by sa mu to pacilo ? Drzal v ruke hokejku ? Vie korculovat ? To nie je ako s dietatom ked si kopeš loptu na bránu toto je hokej

3009
17. nov 2023

Áno je to veľmi drahý šport, nie na začiatku ale neskôr ak sa tomu bude venovať. Viem o čom píšem. S vnukom som začala chodiť na hokej keď mal 5 rokov. Dnes má 17 rokov hrá hokej v USA, takže je to veľmi drahé-hlavne do budúcna.

zorkahorka
17. nov 2023

A ten hokej chce on alebo ty chces len skusit, ci sa mu bude pacit? Osobne sme davali na futbal - pristupnejsi a lacnejsi futbal. Treningy ma v dedine, dresy drahe nie su, ma pohyb.

seepferdchen
18. nov 2023

Za vyskusanie nic nedas, minimalne sa nauci korculovat 🙂 co je super vec. Ak Ta zaujima nazor, ci je tych 60 eur vela ( v tych zaciatkoch teda) tak my sme platili za hodinu plavania nejakych 13 eur a chodil 2-3 x v tyzdni. Ale boli to hodiny, kde bolo max 5 deti. Cize potom uz bolo na nas, ci ho dame do klubu atd. Skor ako ti tu pisu, treba ratat s tym ze hokejom zije cela rodina: vstavanie rano na treningy a turnaje po vikendoch… je to velka obeta ale to pride neskor, dovtedy uvidite, ci Vas to natolko zaujme 🙂 drzim palce.

marsmykkok
18. nov 2023

@belllinka Slavomíra asi nechce dať dievča preto, že to stojí veľa peňazí, obety, času a ako dospelá sa s tým ako žena neuživi ani chvíľku. Ženský hokej je ešte v plienkach. Pri tých chlapcoch máš aspoň nejakú šancu že pár rokov ich to uživí a budú robiť niečo čo ich baví a to vynaložené úsilie prinesie nejaké ovocie.

slavomira236
18. nov 2023

@belllinka preto ze zensky hokej u nas nieje nejako extra rozbehnuty. Stadion je na konci mesta a neskor su treningy aj rano. Som na nich sama to by sme nedali..ona ma este plavanie soboty nedele rano. V skole chodi do sportovej triedy zameranej na stolny tenis 3krat do tyzdne ma po 2hodiny telesnej naviac .Okrem toho ma este vytvarnu miluje malovanie..uz ma toho dost . Ani casovo by sme to nestihali