Hry pre detičky od 1 do 3 rokov. Aké poznáte?

kisska
7. feb 2009

Ahojte, maminky rada uvitam rady a navody na hry a ucenie rocnych a aj trosku starsich deticiek. Adama zatial velmi bavia zvuky zvieratiek, vie uvarit mysicke kasicku (alebo aspon naznacuje), ukaze kde ma psik ocko, nostek, ostatne sa zatial ucime, rad si cita knizky (niekedy az velmi, ked mi jednu knizku prinesie za den aj 10x), uci sa vkladat rozne tvary do otvorov, ale toho dlho nebavi. Ked ho prinutim, tak postavi vezicku z 2 kociek, ale hned ju aj zbura... Ukaze aky bude velky, da papa, posledne dni aj posle pusinku, "ako sa ma" mu velmi nejde, ked ma nieco v ruke a poprosim, tak mi to poda a aj si odo mna vezme spat... Takto toho nie je malo, ale na celodennu zabavu to stale nestaci. Nebavi ho, ked dlho nieco opakujem dokola, aj ked mu to este nejde. Dajte tipy, co deti v tomto veku mozu zvladnut, alebo aspon mozu skusat 😉

quetka
12. feb 2009

moj maly sa natrasa v kuse, stale musi byt pustene radio, a tie znamejsie pesnicky co idu dookola tak to automaticky na nich tancuje, ci sedi na serbliku alebo obeduje alebo sme niekde v obchode 😀

deina
12. feb 2009

Schwarzovka, to hadzanie veci do vane je aj u nas velmi oblubene. 😀 A ked je vo vani, tak opacne, hadze vsetko von.

A tiez strasne rad tancuje, zacuje nejaku hudbu a uz sa vrti, je to srandovne.

susika
12. feb 2009

quetka-aj u nás je stále pustené rádio alebo beží telka ako podmaz a zvučky z reklám alebo večerníčková, to je to najlepšie. možu aj tanky padať, nič ju nevyruší.inak do sedačky v aute ani nesadne, musím jej slubiť, že pustím radio.tak sa ukludní a k tomu knižka do ruky🙂)vyzerá ako spokojný manžel, s novinami pri telke🙂ale aspon čuší a vydrží aj dlhší kus cesty.zisťujem, že sa jej páči dance hudba🙂noa hádzanie vecí z vane a do vane, to je zábava.nevadí, že je potopa v kupelni. ale aj stavanie kociek, čmáranie na tabulku.a miluje velkú fit loptu, chodí po byte a gula si ju pred sebou.a tiež kočík, posadí tam bábu, krmi ju, kuká, čo má pod šatami🙂asi ju naučím prebalovať.ale ten typ s plastelinou je super.lepšie, ako ked sa miaga v obede z ryže a robí si guličky 😀

kisska
autor
12. feb 2009

susika - Adam je rocker, ale priznavam ,ze netancuje sam, ale velmi ho bavi, ked ho mam na rukach a s nim dancujem po byte a najradsej na nejake besne rockoviny... pri ktorym mama za 2 minuty lapa po dychu, ale on by sa blaznil 🙄

rikarr
13. feb 2009

no to moje polienko vôôôbec, tancujeme kolo kolo ale tá časť bác je proste naj, ale ak máme pustené rádio alebo MTV alebo nejaké CD ani to snou nehne ....som rozmýšlala či nieje dvd s nejakými takýmito kreáciami deckými -nech čosi okuká ..ja som sa tak tešila ked začne plienkou triasť a nič.....

http://majusa2.webovastranka.sk/file/1546_Angli...

trixi
13. feb 2009

ahojte, mna dnes nas Matej prekvapil. Vecer sa zacal hrat s kockami (uz som ich chcela zasa odlozit na neskor). Zacal sa pokusat postavit tunel pre vlaciky, ktory rozbural. Su to take velke penove kocky a kuzely, tak sa snazil a bol tym zaneprazdneny, ze som si to musela natocit na kameru. Je pravda, ze babka mu trochu pomahala, ale len ked mu to popadalo. Konecne okrem lega a vlacikov z lega prisli na radu aj ine hracky. 🙂

kisska
autor
13. feb 2009

trixi sa stazujes ze sa nehra s velkymi penovymi kockami, ked zvlada lego? Pocitam sice, ze duplo, ale aj tak je to super, u nas sa uz tato nevie dockat, kedy zacne kupovat stavebnice 😀

trixi
13. feb 2009

kisska, ale pre neho nic ine neexistuje len duplo a z toho kolajnice a vlaciky a najviac duplo vlaciky Thomas a priatelia. V obyvacke mame rozlozene kolajnice a asi 10 vlakov (to nie su vlaciky ale vlaky, su dost velke) a pri tom je obrovska krabica z castami dupla. Kocky dupla nestavia, vzdy ked mu nieco postavim, tak to dokladne rozoberie. Ale rad uklada duplove figurky na tie vlaciky, vozi na voznoch duplo zvieratka a huka s duplo poziarnikmi. Vstava rano s tym ze si pufka ako masinka a tatina zenie ku kolajniciam, aby sa s nim pohral. Sam si masinku zapne, a zacne ukladat tych pandrlakov, resp. rozoberat vlaciky a potom beha s tymi podvozkami a ukazuje na telku, caka na rozpravku Thomas a priatelia. Ked chcem aby isiel na nocnik, tak len vtedy, ked ide ta rozpravka. A pesnicky? Jedine o Thomasovi a v angictine.
No este akceptuje Boba stavitela, pretoze zboznuje vsetky tie pracovne stroje. Teraz u nas v meste stavaju Aupark, tak ked chcem aby bol Matko v pohode, vystartujeme do mesta, postavime sa oproti stavbe a pozerame na vsetky tie zeriavy, domiesavace, bagre ... Mozem tam s nim stat cely den.
Tie vlaciky ma asi po pradedovi a dedovi - pradedo bol vypravca stanice.

markeeta
13. feb 2009

Ahoj my mame 18 mesicu, u nas je tedka nejoblibenejsi tancovani. Koupili jsme Tancovala zizala, jsou dve verze, a umi si to i sama pustit. Zapne play a uz trsa. Ona se toci a pak se ji zamota hlavicka a pada. Tancujeme spolu.
Velikou oblibou je prohlizeni knizek, kdyz umi nejaky baby sign, tak si to i odznakuje.

Jo, nejake staveni kalicku od vetsiho po mensi u nas vubec neuspelo, nechce si to nechat vysvetlit 🙂 . Nejlepsi jsou skutecne veci.

susika
15. feb 2009

markeeta-stavanie kališkou od najväčšieho po najmenšie..nie je to ešte skoro?u nás ide najlepšie iba ich buranie. stavanie zatial nehrozí a asi aj dlho nebude.a lego asi tiež nie. jej sa páči že je to také hrbolaté, tak rada "hlodá" tie kusky, na kroté sa má postaviť dalšia kocočka z lega... 😖 no, hlupejšie som to nevedela napísať, čo? 😀 a tancovala žížala z jednej stárnky, ked jej to pustím. no tak to je uspech, asi už len koli melodii🙂)

kisska
autor
15. feb 2009

trix - podla mna je to skvele a aspon mas uz jasnu maleho buducnost 😉 Mozem k vam niekedy poslat draheho na vyblaznenie? rad pojde s malym na stavenisko... len im prosim daj aj prilbu na cestu, lebo oni za plotom urcite nevydrzia 😀 😉

susika - my kalisky nestaviame, ale vkladame jeden do druheho a ked ma najvacsi v ruke a podavam mu ich podla velkosti, tak ich pouklada tak ako ma... ale stavat tiez nehrozi, ani rovnake nieto este mensie na vacsie

trixi
15. feb 2009

kisska, to by si nasi chlapi rozumeli 😀 . Nas tatino ide s Matkom az na stavbu. Uz ich tam vsetci poznaju, mame totiz taky kriklavo oranzovy kocik ako maju ochranne vesty 😀, takze vyzerame ako zamestnanci 🙂 . Casto chlapi na maleho vykrikuju, mavaju mu, trubia na neho. Ked prideme na stavbu tak mu ziaria ocka nadsenim, sermuje ruckami a na vsetko huka, hyka a ukazuje. Samozrejme musim prejavit ucast a hykat tiez 😀 .
Aj my mame tie pohariky. To je teraz hracka vo vani, ked sa kupe, umyva s nimi vlaciky (mame vlaciky aj na kupanie). Tie pohariky maju dierky a tak Matko nabera do nich vodu a pozera ako ta voda vyteka, najlepsie ked moze vytekat von na podlahu. Snazi sa ich skladat spolu, ale ked mu to nejde, tak nema trpezlivost. A snazi sa ich spajat ako lego, nechape, ze len lego sa da tak spajat a ze ostatne hracky, veci do seba tak nezapadaju ako lego kocky.

markeeta
15. feb 2009

susika: my lego mame v pokojicku, vzdy kdyz se probudi, tak jde stavet - veze. Nedej boze, aby se to nespadlo, to je potom kriku.
V tomhle veku ty kalisky sami nepostavi, ale s pomoci a navigaci, to daji dohromady. Stejne nejdrive se jim vsechno musi ukazat a pak to delaji sami, ale u nas je problem, ze Natasa si nechce nechat ukazat 🙂

trixi: vy to mate dany v genech 🙂 Jsem prekvapena, ze tak male dite se zajima o takove veci.

rikarr
16. feb 2009

viki rada stavia vežu a aj tie poháriky dáva do seba ale max. 5 min. ju to baví,.....kuknite http://www.youtube.com/profile?user=ErikaRR&vie... 😀

susika
16. feb 2009

markeeta-tak to je aj náš problém, že ona si nič neche dať ukázať. ona sa učí pozeraním a potom opakuje. aj kocky sa tak naučila stavať, aj flašu otvárať a zatvárať, aj tie poháriky dá dva na seba, také najmenšie aj v rukích si ich spája, ale len preto, že to videla. cielene, že ukazať a potom to urobí, to tak ešte stále snívame🙂))a rada sleduje, ked pri šoferovaní radím rychlosti🙂to brble "taaak" a "seem"🙂) a pri okne dokáže prichádzajúce a odchdázajúce autá sledovať hodiny.stávam s nou pri okne, ona na parapete a diriguje🙂 ale bude knihomol.zatial len detské knižky🙂 iba "čítam" a "píše"🙂))) pri tom vydrží aj viac ako 5 minut🙂asi 6min🙂

macocha
16. feb 2009

No dievčence, som rada, že v tom nie som sama...

A Dianka "upratuje" veci aj do pračky a včera odniesla fotoalbum rovno do koša na triedený odpad. Našťastie som to videla. Ale tým pádom už neriešim, kde sa podela odsávačka, 2 kocky, moje okuliare... 😝

kisska
autor
16. feb 2009

macocha 😀 😀 😀 kamoska tak ozelela flasu na pitie - tiez uci maleho upratovat. tak asi upratal 😉

susika - ja uz som si musela zacat davat pri soferovani pozor na to, aby mi maly za chvilu nezopakoval aj nieco ine ako "taaaaak" a "seeeem" 😎
jaaaaj dnes sme malemu kupili korytnacku do vane, co sa natoci a ona potom trepe nohami a plava - to bolo rehotuuuuuu, az som sa musela prist pozriet co to s tatom v tej vani zase vyvadzaju 😀 😀 😀

syrael
17. feb 2009

Macocha: prstovych barev se vubec neboj! Staci dat rditku pracovni stolecek do rohu, treba vedle gauce, aby nemelo moznost uniku🙂 Ale vazne musim rict, ze Kubajs byl z prstovek natolik hotovej, ze na nejakej unik ani nepomyslel🙂 Na sebe mu dam vzdycky moje stary tricko, ktery tak nejak vselijak zauzluju a hned po praci kamoce vezmu na ruku a sup k umyvadlu. Barvy jdou krasne dolu a vyperou se bez problemu, takze muzu VRELE DOPORUCIT!

syrael
17. feb 2009

Jinak co se nam osvedcilo je trideni materialu. Staci si koupit fazole - ty veliky barevny jsou super, hrach, nebo cocku, nasbirat vicka z petky, korkove zatky atd. Pak uz staci jenom nasypat do vetsi misy a dat prdolovi k dispozici mensi misky - na poprve o Kubajzovi nebylo slyset pul hodiny🙂 Jenom upozornuju, ze casem bude ta prava a jedina zabavicka hazeni prirosnin jen a jen po zemi, takze po akci zpravidle jeste nasleduje druha sichta maminky, ve funkci Popelky🙂

kisska
autor
26. feb 2009

neboj sa, ze sa pokusi gulicku zjest, alebo si ju niekam strci 😉

dens som sa pokusila dat Adamovi papier a ceruzku... bavilo ho, ked som kreslila ja... on trhal papier 😕

kristina_tvb
27. feb 2009

Kisska, super tema. 😉 Nasa sa tiez moc sama nehra, najradsej ma ked jej asistujem a som pri nej, chvalim ju. Sama iba rozhadzuje. Ale co robi rada sama je citanie. to miluje. Zoberie si knizku a cita, cita, cita...potom aj ja jej citam, ale najradsej iba 2 knizky dokola. O macicke a Zabiatko. Ale uz sa naucila dat 2 kocky na seba, taptap tapusky, tak tak selijak, zavolat macicku, psika(k nohe), aka velika narastie, posle pusu s rukou, ukazuje oko, ucho, nos, bradu, ale na nas, sebe iba ucho. Dava si ruky za hlavu, akoze skace do vody, papa, vie napodobnit konika, havina, ovecku, tancuje a miluje hudbu, to ma asi z hudobky. No a vie ukazat tata, mama, baba, dede, havo, konik, hodinky a ukazuje tik-tak a vie spravit Amen - na tom sa vzdy rehnime. Vie toho v celku dost, ju taketo veci celkom bavia. Tiez rada upratuje sufliky, taky neporiadok dokaze spravit. Len keby jej to slo dat aj naspat, sice sa snazi, ale nie vzdy sa trafi.

garfieldmail1
27. feb 2009

Syn má 22 měsíců a zjišťuji, že mi může čím dál víc pomáhat v kuchyni, což ho strááášně baví 😵 Může umývat ovoce, dnes jsme dělali bramborový salát, tak loupal vajíčka, pak dětským příborovým nožem "krájel" brambory, no spíš jedl (a to je v poslední době zrovna nemusí 😠 ) Ukládá věci z myčky - samozřejmě jen ty "bezpečné" a do spodních šuplíků, prostě tohle nechám v myčce a on to sám uklidí.
Taky si dělá "sám" kakao, trošku pochopitelně asistuji, ale jak on je přitom šťastný 😀 Kdyby jste viděly to soustředění, vyplazená špička jazyku a důležitý výraz 😉
Postupně mne napadne jistě víc věcí, jak mi může pomáhat, teď už je na hodně věcí šikovný, když chce 😵

kisska
autor
3. mar 2009

garfield normalne si ma rozosmiala, som si ho predstavila s tym jazykom 😀 😀 😀
U nas uz postupne hadam pojde aj to "upratovanie" dnes si dam ulozil dudel do postielky, ktory nasiel pri nej na zemi (teda ked ho tatino poslal aby ho tam dal), ked vyhadze dozy zo skrinky v kuchyni tak sa snazi ich upratat naspat. A vcera som sa zabavala, postavil SAM vezicku z dvoch kociek a sam si zatlieskal, ze aky je sikovny 😀 zo zvieratiek teraz trenujeme husku (ga-ga).

Kristi mala je sikovnica sikovna - aspon viem, co vsetko mozem skusat a co vsetko mame dohanat 😉 😀

bashka
19. apr 2009

kiss, no co nove? Pochvalte sa 😉 Akurat rozmyslam, co budem najnovsie omielat malej...stare veci uz ju nebavia...uz ani nereaguje, alebo pozera na mna, ze daj z pokoj, to sme robili uz asi 10 000 krat 😝

eppik.m
19. apr 2009
bashka
19. apr 2009

jeeeej, to je zlate...
inac basniciek a pesniciek mam dost v compe, len take tie veci, ze "aka velka narasties", baran-baran-buc, ako robia zvieratka, dat pá-pá, poslat pusu...take nieco, nenapada mi nic...alebo, zeby me vsetko vedeli? 😀

jabber
19. apr 2009

eppik - o krokodýlovi mi ani nemluv 😀 😝 a ještě tohle

https://www.youtube.com/watch?v=Mtfb4m6xGCA

😀

digysa
22. apr 2009

Moja dcera okrem ineho rada upratuje...som z toho cela bez seba,lebo syn rozhadzuje a ona vsetko po nom dava naspat.... 😀 Je to svetove....este sa obcas minie a buchne to mimo, ale vacsinou vsetko dokaze dat do krabic. A este mi rada podava....cokolvek...

prasiatko30
22. apr 2009

digysa - aj u nas je upratovanie velka zabava, skoro kazde rano sa bijeme o handru na utieranie - a nemozem jej dat druhu musi mat tu co mam ja v ruke 🙄 🙄 a potom obalovanie ryb - to uz ma taku prax ze jej len vsetko pripravim a zavolam ju aby si prisla pripravit veceru 😀 😀 😀 😝