Husle pre 5 ročnú

stanislavicenka
26. nov 2020

Ahojte maminy, chcela by som poradit ohladom dcerky. Ma 5 rokov a na Vianoce si praje husle. Ostali sme prekvapeni, ale paci sa jej zvuk, a ma pocit,ze to je jednoduche. Hovorime jej, ze to nie je iba tahanie slacika po strunach. Ja som hrala na klaviri ako dieta, bavilo ma to, a led mi nieco neslo, nevzdala som to. Ona je tiez vytrvala, ale aj vybusna. Mate niekto skusenost? Od kolkych rokov je dieta schopne sa pomalymi krocikmi naucit hrat

h2
26. nov 2020

@stanislavicenka Ahoj, skúsenosť nemám, ale podľa mňa je to super a určite by som dcérke tie husličky kúpila. 👍

silvike
26. nov 2020

@stanislavicenka Nasa dcerka tiez velmi chcela hrat na huslickach, tak tiez dostala minuly rok od Jeziska. Ona zhruba od 4,5 rocka vedela ze chce hrat na husle, tak sme ju prihlasili na Zusku normalne ked uz zacala aj chodit na ZS ( mala uz takmer 7r., je oktobrova) no a vtedy aj na Vianoce dostala huslicky. Postupne postupne sa ucila na nich hrat a teraz uz teda ma 9r, chodi v podstate treti rok ba Zus, stale chcexhrat, bavi ju to ( aj ked nie vzdy sa jej chce cvicit) ale chyta sa a najradsej si hra podla sluchu svoje oblubene skladby. Takze ak dcerka chce, urcite podporte, nech Jezisko donesie huslicky a pomaly pomalicky sa nauci. Najlepsie dat podla mna do nejakej umeleckej skoly. Tam uz s nou budu spravne pracovat, rozvijat ;)

0silvia0
26. nov 2020

@stanislavicenka rozhodne by som podporila, aj ked by ju to nebavilo, ale za pokus to stoji.

janinah
26. nov 2020

Syn chodil 1a pol roka na husle v ZUŠzacal ako prvák .mozno keby mal lepšiu učiteľku tak výdrži dlhšie.nebavila ho teória.tiez myslel.ze netreba až tak veľa cvičenia.myslim.ze od 5 r. To dá len talent od Boha typy Kandráč.presvedcila by som ju.ze husle sa učia až v škole nie v škôlke.nech výdrži.potom nekupovať čínske.ale podľa pokynov učiteľa.su podľa veľkosť a výšky dieťaťa.stacia z druhej ruky.

zinulienka
26. nov 2020

Husle su velmi tazky nastroj, ak je taka mala, tak treba kupit najmensie husle, pretoze su rozne velkosti. Na husle sa prijimaju deti s velmi dobrym sluchom, pretoze ho potrebuju pri hre a takisto dlhy malicek. Hranie na husle je nadherne, avsak potrebuje velku trpezlivost, nielen dietata, ale aj rodica. Ja skor odporucam detom ist do ZUS, ked su prvaci, pretoze zacinaju sa ucit citat a tym padom spoznaju rychlejsie aj noty. Pri husliach v podstate moze zacat skor, ale necakajte, ze bude hned hrat, bude sa najprv ucit, ako chytit slak, aby mala uvolnenu ruku a tak. Ale urcite podporujem hudobny rozvoj u dietata, cim skor, tym lepsie 🙂

janage
26. nov 2020

Husle sú veľmi tažký nástroj, a on line sa učia veľmi obtiažne (ZuŠky boli otvorené cca mesiac a prechádzalo sa na online učenie). Ak nemáte hudobné vzdelanie, nebudete ich vedieť ani naladiť. Ja by som sa dohodla, že napr. flauta na začiatok - tam sa naučí noty, vstupné nákady sú minimálne, môže si pískať 🙂 Ak vydrží na flaute rok, dva potom husle. Ty vieš nakoľko je zdatný , niektorí prváčikovia majú aj školy bez krúžkov vyše hlavy, iní to zvládajú ľavou zadnou. Moja baží po klavíry. Dohodli sme sa, že začne flautou ak uvidíme, že má výdrž budeme riešiť klávesy. Keď zistila, že flautu, na rozdiel od klavíra/klávesov môže strčiť do batoha a zobrať so sebou kdekoľvek - súhlasila. Počas korony sme našli úžasnú kočku, učiteľku online. A teraz od septembra začala v ZUŠ. Je tretiačka na ZŠ a úplne to stačí podľa mňa. U nás mala prioritu tanečná, keďže pre ňu je zo zdravotného hľadiska ladný pohyb nevyhnutnosť.

bavlnka92
26. nov 2020

ja som dostala ako 4ročná hračkárske. potom v 9/10 rokoch som išla na umeleckú (treba si pozrieť od akého veku prijímajú ak by jej to vydržalo 🙂 )

heifetz
11. feb 2021

Dobrý deň, keby chcel niekto svoje dieťa prihlásiť na hudobný nástroj husle alebo klavír, nie je problém, učíme v ZUŠkách, radi prijmeme nové detičky. Okolie Bratislava - Senec. Bližie info na tel.č. 0940 289 970.