Karate pre dievčatá - plusy a mínusy

18. aug 2021

Ahojte,

ak tu ma/mal niekto svoju dcerku na karate, ake mate s tym prosim skusenosti - plusy/minusy?
Mate pocit, ze to pomohlo napr. v sustredenosti/discipline a pod?
Dakujem pekne za konkretne skusenosti :*

mia78111
18. aug 2021

Chodila som, 5 rokov. Super sport, nauci ju to discipline, pokore, vytrvalosti a zodvihne jej sebavedomie. Odporucam 🙂

pribinak
18. aug 2021

Vidím len plusy. Športom sa udržiava nielen fyzická stránka, ale aj psychická. Bojové umenia sú sj o disciplíne, uvažovaní nielen skvelej sebaobrane

juliet86
18. aug 2021

chodila som na karate bolo to fajn. ide o to ci ona chce chodit na karate.. zaujimave je aj judo alebo krav maga ;)

evkamotka
18. aug 2021

Judo je dost rizikove na klby, keďže tie techniky su zamerane na rozne paky, prehadzovania a pod.
Chodila som na karate aj na ine bojove umenia a za mna plusy. Dobra kondicia, nacvik pohotovych reakcii, zvysene sebavedomie.... A vobec si nemyslim, ze by sa tym zvyšovala agresivita. Vzdy s kazdym co som chodila a stretla tam, tak prave naopak. Berie sa to proste ako sport, ludia su kamaratski. Taku mam skusenost.
A ano, obzvlast ked bude cvicit kata, nacvici ju to v sustredeni a vytrvalosti

eeffka
18. aug 2021

ja som chodila 3r na judo, dalo mi to v tom case kondicku a ze sa nebojim udriet 🙂 ked sa branim, nemala som rada sutaze, stale ma vytrepali dake trenerske deti 😂 , dceru som dala na karate chodila asi 3r, fajn boli treningy ale sutaze tiez zle niesla "ze ju biju" tak sme netlacili na pilu.
este k tomu judu, vtedy sme tam mali v podstate pologymnasticku pripravu ( cca okolo r 88-92) kotule letmo, pretocky dozadu a pod, kvoli padom vtedy nam to prislo normalne ale na strednej sme sa nezabili decka co chodili na judo a gymnastiku... to neviem si sa teraz dava kedze co pocuvam kamosky telocvikarky uz aj obyc kotul je problem u deti

sona96
18. aug 2021

Ja som chodila 7 rokov, od 12r, a pre mňa to bola úžasná skúsenosť. Určite by som dala aj svoje dieťa.

jarmila1977
18. aug 2021

Ahoj.moja dcera chodila na karate 4 roky....ked bola na druhom stupni zakladnej skoly...sama sa prihlasila...aj sa jej darilo na sutaziach....skoncila s karate,ked presla na strednu skolu 300km od bydliska....z pozicie mamy sa priznam,ze som rada,ze s tym skoncila....vadilo mi,ze oni sa pri tych zapasoch fakt biju....ozaj kopnu,ozaj buchnu...ozaj zhodia na zem....to nie je ze len akoze....a na to som sa ja ako matka pozerat nemohla....bola som s nou raz na sutazi a stacilo mi...odvtedy chodil s nou manzel....a co jej to dalo osobnostne? Ano...disciplinovanost....vie sa ubranit....vzbudzuje respekt,ked povie,ze chodila na karate.....ale ja som fakt rada,ze s tym skoncila 😊😊😊😊😊

autor
18. aug 2021

@mia78111
@pribinak
@juliet86
@evkamotka
@eeffka
@sona96
@jarmila1977 Ahojte, dakujem krasne za skusenosti 🙂 Dcerka ma 5 rokov a ma odmalicka velmi temperamentnu povahu, je velmi intenzivne dieta - ucebnicovy priklad tzv. spirited child. Manzel uz pred 2 rokmi prisiel s tym, ze si mysli, ze by jej pomohlo karate - aj na disciplinu, aj na sustredenost, samozrejme aj na fyzicku kondiciu (je dost odmalicka ohybna, pohybovo sikovna). Ja som bola doteraz skor proti, lebo z detstva si pamatam, ze sestru dali na karate a ona tam chodit nechcela, no musela, tak to mam tak negativne zafixovane. Ale po precitani vasich skusenosti som to prehodnotila, tak dakujem velmi pekne 🙂