Kedy sa sadia jahody?

caterpilar
16. okt 2017

Prosím Vás, kedy je lepšie sadiť jahody, teraz na jeseň alebo na jar? Chcela by som úrodu najbližšie leto

vulka
16. okt 2017

@caterpilar Už mali byť zasadené, aby sa ešte teraz ba jeseň dobre zakorenili.

bohuslava8
16. okt 2017

do konca augusta

caterpilar
autor
16. okt 2017

takže taraz už nemám sadiť? Ani ked je takto teplo?

vulka
16. okt 2017

@caterpilar Teraz sa už neoplatí. Jahody nezakorenia za týždeň. A teplé počasie určite nebude mesiac.

caterpilar
autor
16. okt 2017

a teda, keď zasadím na jar, budem mať v lete úrodu? A kedy na jar sadiť? Ktorý mesiac?

deti95060810
16. okt 2017

teraz to už nesaď. Však si niečo o tom prečítaj na Urob si sám . sk Všetko o pestovaní jahôd....Kde, ako, kedy, aké odrody, ako dlho....

h2
16. okt 2017

@caterpilar Ahoj, viem, že jahody sa sadia v auguste, ale ešte nikdy som ich vtedy nesadila. Úžitkovú záhradku mám malú a v auguste je ešte plná paprík, rajčín... Jahody sadím na jar a každý rok mám z nich úrodu. Neviem, možno by bola lepšia, keby sa sadili v auguste, ale ja som spokojná.

caterpilar
autor
16. okt 2017

ďakujem

jeskynkka
17. okt 2017

Moja skusenost s jarnym sadenim bola,ze ich treba viac polievat. Aj ked zalezi na konkretnom roku,ak je dazdivy, netreba tolko. Preto radsej sadim po lete.

henikav
17. okt 2017

@caterpilar ked na jar zasadis, do leta sa urodia, jahody rastu ako burina 😉 Ale poradim, my sme zasadili asi 6 druhov a tak mame skore uz na jar, potom cele leto a este aj teraz na jesen oberame

tiper24
17. okt 2017

@caterpilar teraz na jesen a budes mat urodu v lete 🙂

tiper24
17. okt 2017

@caterpilar kludne mozes este aj teraz do konca tyzdna

tiper24
17. okt 2017

ja som sadil v oktobri a na druhy rok v lete uz bola uroda