Máme kúpiť nové alebo používané husle pre dieťa?

evi_b
8. okt 2015
Používateľ evi_b je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evi_b.

Ahoj maminky potrebovala by som poradiť. Nášmu mladému začína hra na nástroj konkrétne husle a nám nabehol problém zaobstarania nástroja. Riešime či kúpiť niečo z druhej ruky predsa len na začiatok alebo zainvestovať do nového. Ako ste takýto stav poriešili? Malému je to jedno a v zuš husle majú len na cvičenie doma potrebuje svoje. Za akúkoľvek radu ďakujem

renab
8. okt 2015

u nás v ZUŠ vedia aj poradiť, od koho kúpiť. ja by som nové nekupovala, husle sú náročný nástroj a je otázne, koľko to dieťa bude baviť. veľa detí s tým končí a potom rodičia prosia učiteľov, aby im pomohli husle predať.

evi_b
autor
8. okt 2015
Používateľ evi_b je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evi_b.

@renab To fakt? Super 🙂 ďakujem my máme teraz novú pani učiteľku dva roky sme mali pána učiteľa a ten nám ich prenajal na tie dva roky tak problém nebol. Pani učiteľka nám povedala len že potrebujeme akustické husle a v meste a ani bazári som na ne zatial nenarazila a ceny na nete sa mi zdajú hodne prehnané...

wendy62
8. okt 2015

@evi_b a ZUS nepozicia? Niekedy poziciavaju aj na domov, skus sa informovat. Alebo byvaju aj inzeraty na nastenke na ZUS, ked sa ludia zbavuju nepotrebnych nastrojov. Bezne sa to riesi aj cez ucitelov. Nove husle by som nekupovala, asi v tom veku este nehra na celych, mensie su vzdy len na par rokov, to sa neoplati nove.

buttergirl
8. okt 2015
Používateľ buttergirl je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od buttergirl.

Bratova malá chodí na flautu a tú som jej z druhej ruky kupovať nechcela keďže som nejaká krstná :D predsa len pusa...sliny...hygiena...Ceny som porovnávala na nete, keďže kamenné predajne sú samozrejme predražené aspoň o 30% no humus a napokon som objednala tuna: http://kytary.sk/odyssey-ofl650c/HN129916/

rodelauto
8. okt 2015

Nám pani učiteľka sprostredkovala odkúpenie huslí od svojej staršej žiačky, ktorá ich už "vyrástla". Veľmi ma to potešilo 🙂

evi_b
autor
8. okt 2015
Používateľ evi_b je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evi_b.

@wendy62 Ďakujem 😉 naozaj veľmi pekne ďakujem skúsim sa poobzerať

stevulka115
8. okt 2015

my sme dali dceru vlani na husle cez zus a uz po prvom polroku sme zacali hrat. Husle nám zaobstaral jej ucitel, nie nove, ale na tie zaciatky stacia aj z druhej ruky. Dali sme za ne 120 eur, aj to sa mi zdalo dost vela.

mahu74
8. okt 2015

@evi_b Napísala som Vám trošku obsiahlejšie, tak to máte v IP 🙂

janinah
8. okt 2015

@stevulka115 to je ešte dobrá cena /ak teda ste nepreplatili čínsku nekvalitu/,my sme kupili o trochu drahšie a hned potrebovali nové struny,slák,pavúka.....a syna bavili rok a pol a stoja mi v skrini,lebo husle sa predávajú len osobným odberom....odporúčam si nájsť na nete vo vašom meste,ale kupovať s učiteľom resp. kto sa do toho rozumie a určite nie čínske....

stevulka115
9. okt 2015

@janinah nie nie su cinske 🙂 ale tak dcerin ucitel hudby je moj znamy, tak mozno preto ta cena. ani dceru moc nebavia, no snazim sa motivovat niekedy po dobrom niekedy treba zvysit hlas.

buttergirl
21. okt 2015
Používateľ buttergirl je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od buttergirl.

@stevulka115 ako sa Vám podarilo motivovať? Máte nejaký tip ako na to?

stevulka115
23. okt 2015

@buttergirl je to tazke 🙂 myslela som, ze ked zacne tak skoro s hrou (chodila este len do predskolskej), tak nebude protestovat, ale mylila som sa. Casto sme pri hrani koncili s placom, ked som ju napominala. Na konci roka, ked urobila postupove skusky, sme jej kupili hracku, aku chcela. Co bude tento rok, neviem. Ma novu pani ucitelku, mladu a milu, ktora ju chvali a dava jednotky a aj my sa snazime ju chvalit co najviac. Uvidime ako to pojde dalej 🙂

milujemkrtecka
31. okt 2015
Používateľ milujemkrtecka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od milujemkrtecka.

Evi ako ste to napokon poriešili? Kúpili ste nové tie husle ?

babajaga
31. okt 2015

ahoj,my sme kupovali vzdy starsie,uz pouzivane..stare kvalitne maju pekny zvuk,nie ako tie cinske,co sa kazdu chvilu rozladuju...a tiez ake velke dieta...my sme zacinali na polkach,teraz ma uz velke...a kupovali sme od ucitela co ho uci..maju povod z druhej svetovej vojny,po nemeckom vojakovi...on hudbou zije,vzdy sa snazi svojim ziakom dat taketo husle...a snazi sa im odovzdat aj vztah k nim...

zulda11
2. nov 2015

neviem odkail ste ale my máme jedny 1/4 (to sú najmenšie) doma na predaj. Dcéra už potrebovala väčšie. Nie je to žiadna čína. klasika made in czechoslovakia. Trnava ale možno aj inde viem doviesť... Husle sú po generálke, nový sláčik. Sama hrám na husle... ňuplne zbytočné je kupovať nový nástroj. Dieťa to má chvíľku (1 - 1,5 roka) a potom meníte za väčšie.

srenata
7. dec 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

Na začiatok by som určite kupovala z druhej ruky a ak to dieťa baví, tak potom určite kúpte nové v hudobninách. Umenie treba v dieťati podporovať 🙂

miriamka001
16. dec 2015
Používateľ miriamka001 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriamka001.

Ak hľadáte dobré hudobniny, doporučuje kytary. Veľký výber, vlastný servis a ochota poradiť. Nástroj vždy doporučujem kúpiť nový ak to myslíte vážne

muska_miruska
16. dec 2015
Používateľ muska_miruska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od muska_miruska.

ja by som zvolila pouzivane lebo mozno ho to nebude bavit a ak ho to bude dlhsie drzat tak po case by som mu kupila nove huslicky

adinka83
23. dec 2015
Používateľ adinka83 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adinka83.

určite by som hneď na začiatok neinvestovala do nového hudobného nástroja, najskor si skuste ci to dieta bude vobec bavit

adelaid
14. jún 2018

@mahu74 síce diskusia spred 2,5 roka, no u nás momentálne aktuálne, možem tiež poprosiť poradiť, ak to nebude obťažovať, Dakujem 🙂

zeniuska
7. sep 2018

Dobrý deň! neviem, či to je ešte aktuálne, len chcem poradiť, že väčšinou je lepšie kupovať husle z druhej ruky nie pretože sa to viac oplatí, ale pretože nástroj je už ako sa hovorí "vyhratý" a lepšie sa na ňom hrá. Ideálne je keď sa to dá aj vyskúšať. A pri kúpe nástroja je v záujme učiteľa aby na to dohliadol a vyskúšal to on, pretože on sa tiež potom bude trápiť na hodinách ak ten nástroj nie je v poriadku, prípadne neznie dobre. Predsa žiak reprezentuje jeho prácu a jeho triedu...

adelaid
7. sep 2018

@zeniuska no zaobstarali sme si huslicky používané 2 detičkami na zus (z rodiny celkom hudobne nadanej a aj aktívnej) ukázali sme ich nášmu učiteľovi a krútil nosom,že to je Čína,majú zlý zvuk, nebudú sa dat dobre naladiť,bude to malému kaziť sluch ... no neviem,co teraz,ci zháňať niečo iné,alebo do februára-marca s tým vydržíme a potom prejdeme na 3/4.

lusika33
1. dec 2019

@zulda11 dobrý deň viem, že ste už písala dávno ale možno by ste nám vedela poradiť... s manželom zvažujeme kúpu huslí pre syna lebo o ne píli už dva roky... od pol roka by mohol chodiť u nás v ZŠ na husle lebo tu chodí učiteľ zo ZUŠ a učí ich... teraz má syn 7,5 roka a vôbec nevieme aké veľké husle potrebuje a aký je vlastne rozdiel medzi jednotlivými husľami? ďakujem