Môžem začať učiť korčuľovať trojročné dieťa?

macenka26
20. nov 2015

Maminky poraďte mi. Malý bude mať teraz v dec. 3 roky a ako asi každý mladší súrodenec, chce robiť všetko, čo ten starší. Preto by som ho chcela už tento rok začať učiť korčuľovať na ľade. Minulý rok s nami chodil tiež a na nohách mal kačičky ale už teraz by som mu kúpila ozajstné korčule. Myslíte si že je to vhodné? Ja sa trochu obávam váhy korčúl, či to nebude pre tie malé nôžky veľká záťaž. A ešte jedna vec. Korčule vyrábajú od veľkosti 26 a on má 24. Aj to som si neni istá, či nebudú moc veľké. Poraďte prosím tie ktoré už máte takýchto malých korčuliarov, či to zvládali alebo nie. Ďakujem

adrianazs
20. nov 2015

@macenka26 dobry den ja som ucila malého ked mal 4 roky a to mu uz islo somnou na lade da sa povedat dost dobre no sam sa neodvazil ale ked on bol predomnou a ja za nim a som mu drzala rucky tak v pohode a spolupracoval pekne po par dnoch uz mu to slo pekne aj vedla mna ale samozrejme tiez za rucky sam sa bal no potom uz po par dnoch ked sme boli zase na lade uz aj sam sa odvazil zalezi od dietata ako bude spolupracovat a ci sa nebude bat samozrejme a take male korcule som nevydela v obchode my sme tiez mali zo zaciatku ako 3 rocny na topánky klzaky a korcule prve ako 4 rocny vela stastia pri uceni pekny den

lucik194
20. nov 2015

uz niekde tu podobna tema bola, skus pozriet, vela ludi ti povie ze nie vela ludi ti povie ze ano... keby mal 4 roky tak ti poviem aj ja ze v pohode ano, no mam 3 rocnu a myslim ze este ma kludne rok dva cas.... ale pritom lyzovat sme ju uz zacali ucit minuly rok, bavilo ju to a to mala 2,5r a aj jej to islo, sama sa zacala spustat, akuratne vidis na nej ze nema silu v nohach... ziadne slapacie lyze ale normalne viazanie, lyziarky.... s korculami je to take iste, 2 cisla v topanke je citit, maly sa nebude vediet poriadne opret do korculi, aj ked mu ich stiahnes, budu mu stale velke, nozicka nebude pevna...
ja by som pockala, povedala ze take male korcule nevyrabaju a neriesila to. ... nasa keby chcela tak jej dam starsej korcule na nohu a poviem ze to su najmensie, mensie neexistuju a neriesila by to ona.... vzala by to ako fakt

dominika6
20. nov 2015

@macenka26
má čas ešte rok na každý jeden šport,nôžka nieje dostatočne stabilná,nehovoriac o veľkosti korčúľ

janinah
20. nov 2015

chodili sme od 4,5r. /dnes je hokejista 😉 /,a videla som na ľade mladšie deti,podľa mňa trápenie a škoda peňazí v tomto veku,to bolo samé bum a bác a obúchané zadočky aj keď trenerka sa snažila,mali aj pomôcky,ale radšej počkať rok a začať s už rozumnejším dieťaťom a so silnejšími nôžkami 😉

janinah
20. nov 2015

videla som na nete tabuľku kedy s akým športom začať,skús pohľadať napr. karate bolo až od 8r.

thea77
20. nov 2015

Ja som dceru od 2.5 roka tiez naucila lyzovat aj korculovat a dokonca aj plavat..bola hyperaktivna..nelutujem...do korculi kvalitne vlozky a nech trenuje...dlho asi nevydrzi, ale postupne po chvilocke sa nauci.

kessy11
20. nov 2015

@macenka26 naša bude mať vo februári 3 roky, tiež má nôžku 24 a korčulky 26, je to úplne v pohode, vôbec nemám pocit, že sú jej veľké, má hrubšie pančušky a pod tým tenkú ponožku, pri nákupe nám bolo dokonca doporučené kúpiť o 2 čísla väčšie ako má nôžku, malá stála 1x a krásne "cupkala" ,ked sa osmelila nemuseli sme ju vôbec držať cupitala sama...tiež má starší vzor preto veľmi chcela korčulovať 🙂...to, že je to skoro som neriešila, pretože nie je na ľade 3x do týždňa....

sisaka
20. nov 2015

@macenka26 moj syn zacal korculovat v 2 1/5 tiez preto lebo mame blizko klzisko a videl tam ine deti, chodili sme aj s dcerou a on nemienil sediet a pozerat. Moj mal asi dost velku nohu, kedze sme nemali problem kupit korcule, ktore mu sedeli velkostne, najprv sme skusili nastavovacie, tie boli uplne o nicom takze som mu kupila normalne hokejove. Syn sa este ten rok naucil korculovat - bez ziadnych pomocok, normalne sam zacal kracat a neskor sa pomaly odrazat. Reci o tom, ako to decke nohy, klby a neviem co nezvladnu si nevsimaj - dieta nie je vrcholovy sportovec, ktory ide na korculiach stat 8 hodin denne 10 mesiacov v roku, normalne zdrave dieta tu hodinku-dve par krat do tyzdna pocas sezony v pohode zvladne, ak by sa stazoval, ze ho bolia nozicky, tak samozrejme treba prestat, skratit cas, pripadne odlozit na neskorsie.

sisaka
20. nov 2015

@janinah to je vysoko individualne, moj syn zacal korculovat v 2 a pol roku, samozrejme bez trenera, zase nie som taka lava, aby som nezvladla dieta naucit zaklady korculovania. Deti padaju a to nie len malicke ale aj velke, ako aj dospeli, ktori sa ucia korculovat. Ak je dieta sportovo zdatne/nadane, rychlo pochopi, co ma robit a a nauci sa aj take male, syn zacinal s kamaratkinym a kym on 3 sezony behal s choditkom a dnes v 7 rokoch ako tak korculuje dopredu a brzdi pluhom, syn uz hra 3. rok hokej, tento rok uz sutazne. Tolko k tomu trapeniu malych deti - niektore to nezvladnu ani v 5 ani v 7 a niektore obrazne povedane s prstom v nose. V dnesnej dobe je vela deti takych denglavych a neobratnych, ze maju problem zvladnut aj preliezky na ihrisku, v tom vidim vacsi problem ako v tom, ze sa 2 a pol rocne postavi na lad.

janinah
20. nov 2015

@sisaka tak pardooon,zabudla som,že niektoré geniálne deti športujú už od kolísky 😀 ...a teraz vážne,píšem svoj dojem z toho čo som videla na ľade,syn začínal neskôr a myslím,že nič nezmeškal,hraje hokej za mesto aj súťažne 🙂

maslenka47
20. nov 2015

@macenka26 skus, uvidis. Ked bude chciet a pojde to, tak to pojde, ked nie, tak nie. Hlavne netlac na pilu preto, ze ty si sa rozhodla, ze dieta musi korculovat. Ja neviem korculovat ani lyzovat doteraz a zaobidem sa bez toho 😝

bubelko
20. nov 2015

@macenka26 ak zozenies korcule, tak mozes skusit. kolko vydrzi, tolko vydrzi... 😉 nas mladsi zacal v 3,5 roka, lebo brat uz hral hokej a on chcel tiez. a islo to. aj ked - naozaj korculovat sa naucil az o rok neskor a najväcsi pokrok spravil az tuto sezonu 😉

sisaka
20. nov 2015

@janinah on sa uz narodil s korculami na nohach 😀 a nie len on, kedze ja tiez vychadzam z toho, co som videla na lade a rozhodne to nepovazujem za nieco vynimocne vidiet 3 rocne deti ucit sa korculovat. Ak korculuje cela rodina nevidim dovod nechat mensie dieta sediet na lavicke len preto, lebo nejaka tabulka hovori, ze to ma robit v 5 rokoch (alebo kolkych)

mihula
21. nov 2015

@sisaka presne ako pises,ja som korculovala ako 3rocna,cely den korcule na nohach,obedovat v korculiach jacala som ako tur,ked mi vecer davali korcule dole.Ale to bolo pred x rokmi,klzisko sme ako deti mavali pred domom.Ja som kazdy rok pod stromcekom mala nove korcule.Naucila som to velmi skoro svojich synov.Kolieskove korcule som si kupila v 50tke vobec som nemala strach,ze ci to zvladnem.Korculujem teraz takto.A urcite to naucim,alebo sa budem snazit naucit svoju vnucku.

miriamkac
30. nov 2015

@macenka26
Pridám svoj názor:
Ohľadne veku korčuľovania závisí hlavne na povahe a šikovnosti dieťaťa. Trojročné dieťa je už ako pohybovo, tak mentálne zrelé pochopiť princíp korčuľovania. Samozrejme je to na zvážení každého rodiča a vhodného odhadu, či to dieťa zvládne.
Čo sa týka korčúľ, treba pozerať hlavne vnútorné dĺžky pri výbere, prípadne odskúšať. Vo veľkosti 24 sa korčule nerobia, ale od 26-ky už hej a tam je vnútorná dĺžka cca 16 cm. Korčule treba brať aj tak o cca 0,5cm väčšie, nakoľko pančuška + ponožka spraví svoje. A aj tak, korčule musia byť zatiahnuté a fixovať členok, nie sú to topánky, aj keď budú o trošku väčšie, nebudú sa vyzúvať, nakoľko sa v nich korčuľuje, nekráča.