Plávanie batoliat a strach aj pri kúpaní vo vaničke

tinka_21
31. okt 2013

Chcem sa poradiť s maminami ktoré chodili na plávanie so svojimi drobcami a majú skúsenosť s tým, že sa ich ratolesti báli vody.
Moja dcérka má 10 mesiacov, od septembra chodíme na plávanie... Vodu mala rada, s kúpaním doma nebol problém, vždy sa vyčvachtala pred spaním, práve preto že mala vodu rada, tak sme sa kúpali každý deň. V bazéniku s inými detičkami sa jej tiež veľmi páčilo, špliechala ostošesť, skrátka bolo vidieť že si to užíva.... AŽ DO MOMENTU... keď sme prvýkrát skúsili ponorenie pod vodu. S liatím vody z pohárika na hlavičku nemala problém, pekne reagovala na signál, zadržala dych, zatvorila očká, ale od prvého ponorenia má strach ☹ Pravdepodobne sa zľakla, neviem... to že z nej nebude potápač by mi nevadilo 😉 ale začína mať problém s vodou a kúpaním aj doma. Opláchnuť vlásky šampónom po umytí je odvtedy vždy so strašným plačom, dnes sa dokonca driapala z vaničky von, ani kúpať sa nechcela (vo veľkej vani sa bojí, tak sme sa stále vo vaničke po sediačky)...
Stalo sa vám niečo podobné? Nechcem aby moje dieťatko malo stres z toho... prešlo to u vás? Máte nejaké finty, ako jej pomôcť aby sa opäť nebála???
Ďakujem

ivaluu
31. okt 2013

..no my mame podobny problem, s tym rozdielom ze neviem kde mala chytila sok. Z vane sa driape, reve, predtym kupanie zboznovala..nekupem ju len ja a neviem co sa mohlo stat. Riesim to tak ze som vo vani s nou. Umyvam sa pred nou - ked vidi ze som v pohode, aj ona je..No dufam ze prejdeme coskoro na samostatne kupanie,,

anjelicek26
31. okt 2013

@tinka_21 - my sme vtedy plavanie s malou prerusili, ked sa zlakla, dlhsie len sprchovali a o dva mesiace sa k plavaniu uz bez strachu vratili. Inak ja som proti tomu ponaraniu, deti sa boja, niektore urcite, po dalsie razy som to uz odmietla robit

tinka_21
autor
31. okt 2013

@anjelicek26 v tom našom kurze to detičky zbožňujú všetky čo sú tam. Do toho momentu bola frajerka, aj na chrbátiku plávala, kopkala nožičkami, odvtedy ani za svet. Ja ju tiež do toho nútiť nijak nebudem, proste ked nie tak nie.... skôr ma mrzí že by sa mala báť vody úplne kvoli jednému razu... S inštruktorkou sme sa dohodli, že nabudúce sa vrátime na začiatok, a že sa skúsim napr. ponárať len ja (prvýkrát sa sama, dnes som sa s ňou aj ja) aby videla že je to zábava. Keď to nepojde, no tak nič.

tinka_21
autor
31. okt 2013

@danjelca uf, tak to som teraz celkom zaskočená, prekvapená ☹ až mám výčitky ☹

milota164
31. okt 2013

treba jej dat cas ked tak kurz prerusit a zacat potom pomaly a uvidis. Drzim palce

katy1979
31. okt 2013

Neponarat. Nech sa hra zabava. Ale radsej neponarat. Starsi syn sa zlakol na plavani a to uz ako dvojrocny. Plavat chodil odmalicka a zrazu koniec. Dva roky som ho nedostala do vody. Kupat sa doma to ano o bazene nechcel ani pocut. Museli sme ist na neho velmi pomaly.