Plavecký výcvik v zime

palculienka40
24. feb 2022

Dnes nam ohlasili od pondelka plavecky. Maju chodit km peso tam a spat. Voda je na plavarni studena. Dcera sa nechodieva kupat v zime vzdy nieco schytala, zakazdym ochorela. Chodi do piatej triedy. Nemyslim si ze je to dobry napad. Mava aj zapal mocaku. Zaroven to skola podmienuje dvoma negativnymi testami.
Neviem sa rozhodnut, podla mna to kupanie nestoji za dvojtyzdnovu pnku.

pribinak
24. feb 2022

@palculienka40 syn chodí na plavecky krúžok cely rok, aj cez zimu. Vlasy si vyfenuje. Voda je tiež studena, ale keď deti plávajú tak im to nevadí

diamond007
24. feb 2022

@palculienka40 celé detstvo som plávala, práveže som naopak bola zdravá ako ryba vždy, domov vyše polhodinu peso... Stačí dobre vyfukat vlasy a dať čiapku keď je veľká zima.

mafia102
24. feb 2022

@palculienka40 Plavanie v zime jej zlepsi imunitu. Ja by som ju tam urcite dala....

anesim
24. feb 2022

Dcera ,ked bola v skolke tak oni chodili januar- marec, tam isli mhd a naspat pesi, cca 30-40 min. Voda tam byvala a aj teraz je studensia, ale uplne bez problemov ro zvladli deti. A aj ked boli na prvom stupni chodili plavat, ale to bolo blizsie ku skole.

palculienka40
autor
24. feb 2022

@anesim neviem ci ked od malicka chytala infekcie vo vode, to teraz s oslabenou imunitou bude lepsie. Vyfukat vlasy si nevie poriadne ani doma.

viera77
24. feb 2022

Ako čítam, tak máš XY dôvodov, prečo nechceš, aby dieťa na plavecký išlo. Tak ho tam jednoducho nedaj a vyriešené. Len už potom nejako poriešiť školu. A ďalšia vec...aby sa nestalo, že z triedy nepôjde jediné na plavecký, bude to zvládať OK?

elizabet173
24. feb 2022

@palculienka40 ak má oslabenú imunitu, je lepšie s plávaním začať v apríli, máji a potom už pokračovať celý rok. To si vážne piatačka nevie vyfúkať vlasy?

pribinak
24. feb 2022

@palculienka40 piatacka teda 10-11 ročne dievča si určite vie vyfúkať vlasy. Navyše vždy je tam niekto kto dievčatám s dlhými vlasmi pomáha.
Toto je dobrý čas na otužovanie. Navyše nie sú ani mrazy, je celkom fajn pocasie

mafia102
24. feb 2022

U nas v skole absolvuju plavecky vycvik vzdy druhaci, a vsetci preziju, vzdy je tam aj jedna ucitelka, alebo asistentka, ktora pomoze dievcatam s fukanim vlasov

kittykat22
24. feb 2022

@palculienka40 no u nas bol tento rok a asi od novembra polovica rodicov prestala posielat svoje deti. Polovica triedy nonstop chora.

deti95060810
24. feb 2022

my sme chodili tiež len v zime, len ak má tvoja dcéra takéto problémy tak to je na zváženie...

sissy27
24. feb 2022

@palculienka40 voda na plavárni má štandardne okolo 26-27 stupňov, nie je studená. Určite budú mať dostatok času sa poriadne vysušiť aj si vyfénovať vlasy, plus čiapka a termoprádlo na cestu späť a nevidím problém. Km pešo je tak 10-15min prechádzka.
Ale ak ju tam nechceš dať tak proste nedaj, povinné to určite nie je.

palculienka40
autor
24. feb 2022

@elizabet173 vediet by aj vedela len nie je dosledna, a trochu leniva. Vies mava laryngytidy, a mala tazsi priebeh covidu. A od covidu tri krat angina, zapal ucha, a dva krat mocak a covid mala v maji minuly rok. Dva mesiace pn, a dostavala sa z toho dlho. Brala privela atb. A teraz je konecne tri mesiace ok. Tak neviem ci riskovat. V roku 2018 2019 prekonala zapal mozgu po adenovirusovej hnacke, bola tri mesiace na voziku, poskodilo jej to rovnovazne nervy v mozgu. V tomto pripade by asi kazdy vahal.

palculienka40
autor
24. feb 2022

@sissy27 konecne chodi nornalne do skoly a zusky, kde spieva a hra na klavir. Aj ona aj ja by sme radi keby bola uz ok. Jasne ze chce ist do vody len si myslim, ze jw to riziko.

palculienka40
autor
24. feb 2022

@viera77 myslim, ze viac, viac deti je pn a ked sa vratia v pondelok urcite nepobezia do bazena

luccija
24. feb 2022

@palculienka40 nedala by som ju

danieli
24. feb 2022

@pribinak tak aj my a imunita paradna, len vysusit aj uska

pribinak
24. feb 2022

@palculienka40 zavolaj zajtra pediatricke

sissy27
24. feb 2022

@palculienka40 máte toho za sebou viac než dosť, a práve preto rozhodnúť musíš ty sama, nenechávať to na miestne “referendum”. Ako som písala - povinné to určite nie je a zodpovednosť ponesieš v prvom rade ty.

elizabet173
24. feb 2022

@palculienka40 ja ťa chápem, preto som písala, že je lepšie začínať v apríli, máji, keď je už teplejšie a pokračovať s plávaním a otužovaním potom po celý rok. No kapacita plavárne zrejme nestačí, tak sa začína skôr

palculienka40
autor
24. feb 2022

@sissy27 ja viem, ze je to na mne. Ako podla mna to mali dat neskor. Mali tri krat zbytocbe karantenu, neucili sa poriadne a zase sa nejdu. Chce ist na gympel a nemaju prebrate zakladne ucivo. Hneva ma to. Len vymyslaju. A ist jeden den do vody a potom stravit pn doma aj prazdniny. Pediatricku mame novu len od septembra neviem co povie. A skola nedala moznost pre tych co by nemohli ist. Maju len jednu piatacku triedu.

palculienka40
autor
4. mar 2022

Tak dcéra nešla, ostáva v inej triede. A z tých čo chodia denne ubúda po dvoch už sú šiesti chorí. som rada, že zostala doma lebo sa riadne u nás ochladilo.