• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pletieme z pedigu. Ako sa táto činnosť volá?

16. januára 2015 
nasla som nadherne obrazky,kde su upletene kosicky s drotikou,alebo ineho materialu,ako sa takato praca vola a ako sa postupuje pri pleteny?
14. feb 2009 o 16:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja som začala pliesť z pedigu,hod do googlu a ono ti nájde viac stránok,pletie sa aj z papiera,neviem či som pomohla ale skús:pletené košíky z pedigu :slight_smile:
14. feb 2009 o 17:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
oazapokoja to je presne to co myslim,len ako zacat,je to aj pre nemehlo??
14. feb 2009 o 18:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak podľa seba som zistila,že je :grinning: ,teda ja som bola na jednodňovom kurze a môj výtvor považujú baby na dáme.cz za dielo skúsenej pletiarky a to som bola presvedčená,že si skôr dopletiem ruky ako niečo upletiem,no na atmame,sú baby,ktoré sa to učia sami podľa netu a vyrábajú aj z papiera,alebo sa učia z kníh :slight_smile: netreba sa báť a skúsiť to,ja som spokojná a už pletiem doma a včera som aj farbila pedig,lebo som nemala doma farebný len prírodný,na www.dama.cz v diskusiách nájdeš pletieme z pedigu aj papierové pletenie a tam dávajú holky aj návody nafotené v nástenkách,len skús a uvidíš,mňa to teda chytilo poriadne :grinning:
14. feb 2009 o 19:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
dakujem na dame som to objavila,ja som vo svajciarsku a neviem ci tu zozeniem nejaky material,musia byt na to specialne lepidla ci co?a farby?
14. feb 2009 o 21:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
pri pletení z pedigu lepidlo nepotrebuješ,iba ak by si chcela dno oservítkovať, a na farbenie pedigu sa používa farba na textil (duha,iberia( ale keby si chcela z papiera pliesť tak tam asi lepidlo treba a aj farby na zatretie asi aj lak,neviem,mne ten pedig zatiaľ vyhovuje a neviem si predstaviť,žeby som mala najprv 2 dni šúlať papierové ruličky a potom pliesť
14. feb 2009 o 21:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
oazapokoja ty pleties asi stoho materialu co je dostat kupit,ze?lenze ja este neviem ci je ho dostat aj tu u nas vo svajciarsku kupit.musim mrknut katalogy.
14. feb 2009 o 21:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
áno ja pletiem z toho materiálu-pedigu,kúpiť sa dá cez net alebo v hobby predajniach,no a či sa dá kúpiť u vás? hmmm... ak by nebolo poštovné drahé tak cez shopy alebo žeby ti niekto priniesol,ked príde k vám na návštevu :wink:
15. feb 2009 o 10:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
oazapokoja super nasla som v jednom katalogu tie snury :grinning: a aj podlahyake je najlepsie kupit pre zaciatocnicku? :grinning: ja som nasla 3mm 500g,2mm 125g a a podlahu obdlznik a oval.
15. feb 2009 o 11:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
juuj toto je nadherne...http://www.kosiky.inext.cz/
15. feb 2009 o 13:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mirka už som ťa postrehla aj na inej stránke o pletení,ja beriem materiál z www.ribisska.sk,skús tam pozrieť a aj opýtať sa v knihe dotazov či by sa nedalo ti poslať materiál,je to super babenka u tej som bola na kurze,aj tam mám svoj výtvor pod názvom môj prvý :slight_smile:
15. feb 2009 o 19:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
oazapokoja som aj na dame,su tam super holky..
15. feb 2009 o 20:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tam som ťa postrehla :wink: aj ja som tam ,pošlem IP :wink:
15. feb 2009 o 22:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
sktocne to tu nikoho nezaujalo?ved su to nadherne veci....
16. feb 2009 o 09:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
a je to super relax :slight_smile:
16. feb 2009 o 11:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
asi zostaneme len my dve :grinning:
16. feb 2009 o 12:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte kocky tak ja som nedavno začala pliect ale z papiera :slight_smile:
16. feb 2009 o 20:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Mirka keby sa dala téma premenovať pletenie košíkov,možno by to oslovilo viac báb,ale ja chodím na dámu pre inšpiráciu,pošlem IP.
17. feb 2009 o 10:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
skusim premenovat :grinning: ...
18. feb 2009 o 08:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
podla tvojho prveho prispevku som myslela, ze hladas toto
http://www.modrastrecha.sk/forum/show.php?vThreadID=70759
18. feb 2009 o 09:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
super dakujem.
18. feb 2009 o 09:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jééj tak sa to premenovalo :slight_smile: a to vážne nikto nepletie? všetky prešli na papierové pletenie alebo sa nikto tomu nevenuje vôbec :frowning2: tak čo Mirka ideš Katke na kurz? neobanuješ,ja som veľmi spokojná,už som sama urobila daľší malý podnos a teraz čakám na víkend,lebo ked sa do toho pustím tak neviem skončiť a asi by som ani do práce nešla :grinning:
18. feb 2009 o 11:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Co je to ten Pedig? :confused:
18. feb 2009 o 11:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
je to po vrbvom materiále najpoužívanejší na pletenie košíkov,podnosov a na opletanie,je to liana alebo lepšie vnútorná časť liany ale názov neviem,hod do googlu a je tam množstvo info :wink:
18. feb 2009 o 11:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
ano zrovna super datum,ked budem na sk 4.4..
18. feb 2009 o 11:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte tak to je moc pěkné :dizzy_face: Kolik je toho potřeba na jeden košík?Asi a´t vím ,kdybych si to chtěla objednat.
18. feb 2009 o 12:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
18. feb 2009 o 12:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zdravím, ač teď aktivně nepletu tak mám doma pedig a jako učitelka spec. školy pleteme , košíky, tácy, zvonečky a potom super na velikonoce ozdoby do kterých se strčí vajíčka. nafotím a dám do alba,ale spíše až večer. inspiraci mám od kolegyně a z knih co máme ve škole. :slight_smile: a samo ze seminářů.
19. feb 2009 o 06:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tvoj príspevok