Skúsenosti so záhradným bazénom

slavciatko
23. jún 2016

Ahojte,
chcem sa opýtať kto máte skúsenosti zo záhradným bazénom čo všetko táto investícia obnáša a ako to všetko vlastne funguje 😔
Mám vybratý bazén 3,66mx0,91m s kartušovou filtráciou. Čo k tomu dokúpiť, akú chémiu? Ako to dávkovať? Ako merať Ph vody...
Mám vybratý tento http://www.najlacnejsisport.sk/bazen-marimex-ta...
k tomu plachtu ochrannú pod bazén, solárnu kryciu, čo ďalej?
Ako sa to napustí, vypustí, ako pripraviť plochu pod bazén, no proste neviem čo nahádzať do toho košíka 😀
Ďakujem.

chevron
23. jún 2016

no pozri. kartusova filtracia je take nic moc, takze v prvom rade pocitaj s tym, ze bazen budes musiet citit aj inak . my mame inac podobny nadzemny bazen. pokial ide o meranie chloru a ph, tak na to su take tabletky.. naberes do pribalenej odmerky vodu, das tam tabletku a podla toho ako sa voda sfarbi vies ze ci ph + alebo - ( u nas skor - ) takisto to riesis ked davas chlor, tie tabletky sa kupuju v jednej sade 🙂 no a skus kupit taky startovaci balicek, tam su chlorove tabletky, ph - , a starter do vody. no a kedze pozeram ze aj ty si tehotna, my tento rok bazen riesime tak, ze vyrovname ph na potrebnu hladinu, a kupujem " baby pool care " co je setrnejsie. inac este uvazujem ci necistit solou ale obycajny chlor davat nebudem.

chevron
23. jún 2016

tabletky na meranie ph a chloru, baby pool care a startovacia sada. takto vyzeraju tie produkty 🙂

chevron
23. jún 2016

aaa toto bola nasa najlepsia kupa pod bazen - predtym sme mali na trave piesok a na tom bazen ale ta znicena trava potom... takze teraz je bazen na dlazbe na tomto

chevron
23. jún 2016
chevron
23. jún 2016

a plachtu my mame ibycajnu taku s gumou, a uviaze sa pod obrucou. ale v klude mozes kupit aj tu bublinkovu si myslim. solarna je taka cierna, len to bude drahsie. a v zalohe maj tie " bazenove naplaste " , na nasim uplne kovom bazene fucalo cez ventil, co sme zistili az po napusteni. no ale kto koli reklamacii vypusti niekolko kubikov vody... tak sa zalepilo a hotovo 🙂

alotrie
23. jún 2016

Na modrej streche je viac diskusií na túto tému, npr. http://www.modrastrecha.sk/forum/zahrada/cena-b...

marianna_peskova
24. jún 2016

Túto tému by som skôr riešila na fóre modrastrecha.sk

slavciatko
autor
24. jún 2016

@chevron ano viem ze kartusova je slabsia ale ked mam investovať do super filtrácie tak potom chcem aj vacsi bazen atd a nakoniec sa mi to predraží na 3násobok čo chcem do toho investovať 😒 my staviame dom takže si na rok budeme robiť väčší bazén až tam, možno aj zapustený ale teraz chcem len aby som mala aspoň na toto leto u mamy a na ten objem postačí aj táto filtrácia podľa toho čo som sa dočítala len tie ostatné veci nejak som nevedela nájsť ...ďakujem veľmi ste mi pomohli 🙂

slavciatko
autor
24. jún 2016

@marianna_peskova možno je tam toho viac ale nemám čas behať s tým po všetkých možných fórach keďže som registrovaná tu 🙂 a kto vie ten pomôže aj tu 🙂 😎

chevron
24. jún 2016

@slavciatko postacit postaci ja len hvoorimze ajtak bude treba bazen cistit ako ho chcete cistu udrzat. lebo zacne byt mazlavy na spodnku a to uz budete sipit problem a nie je to fajn ani koli tehotenstvu 🙂 ale inac aj my mame stale len tu kartusovu a k tomu bazen cistim, kebi na takyto maly bazen sa ani mne nechce kupovat pieskova filtracia. inac, je taky pristriedok vola sa ze vlockovac. tak ten nekupujte 😂 to je totiz na to, aby sa vsetka spina v bazene pozrazala do takych vlociek, a aby to filtracia lahsie vytiahla. ale kattusova filtracia vam to nevytiahne 🙂 a budete mat kalnu skaredu vodu. 👍🏼

marianna_peskova
25. jún 2016

@slavciatko Nie po všetkých fórach. Len po jednom, kde sa tým špecializujú.

slavciatko
autor
25. jún 2016

@marianna_peskova ako píšem som registrovaná tu a kto vie tak poradí, kto nevie tak to jednoducho ignoruje, a je to diskusia šport,hobby,záľuby...je bazén športová činnosť? je, nevidím v tom problém, nechápem prečo všade musí byť niekto čo začne rýpať 😔 je to dobre položená otázka v správne zameranom fóre, nemám prečo hľadať na celom nete a registrovať sa zároveň na nejaké nové portály ktoré nemienim ďalej využívať

slavciatko
autor
25. jún 2016

@chevron jasné že musím čistiť, ďakujem 😎