Vrecúšková aktivita od 10 mesiacov do 20 mesiacov

miskanasa
10. dec 2013

ahojte žienky, nechystá sa niektorá z vas vytvoriť takuto skupinku?Rada by som sa zapojila do vrecúškovej výmene aj pre tie najmenšie detičky.....nič nenáročné, niečo, čo by zvládli fakt aj mrňátka....🙂

branki
10. dec 2013

@miskanasa ano mozes

nicicka
10. dec 2013

@miskanasa no nieco som nasla

nicicka
10. dec 2013

@miskanasa moze byt take nieco?

miskanasa
autor
10. dec 2013

@branki neviem dedukovat o co ide na tom obrázku ako su tie flase🙂

josenka
10. dec 2013

@miskanasa Díky 😵 . Toto bol skvelý nápad, šikulka si.

nicicka
10. dec 2013

@miskanasa nasla som tiez podobne ako @branki ale uvazovala som nad tym ci tie spinky a gombiky nie su nebezpecne pre take, este relativne male deti, ci? 😒

miskanasa
autor
10. dec 2013

@nicicka @branki no miesto spiniek by tam mohli byt farebné štipce....?

miskanasa
autor
10. dec 2013

@nicicka mne sa tieito aktivitky páčia. môžem ti ich hodit do albumu?

fufina1
10. dec 2013

ja rozmyslam daco na triedenie farieb, mohlo by byt?

branki
10. dec 2013

@miskanasa
Začíname pracovať so zábavnými fľašami (na webe ich nájdete pod názvom „discovery bottles“). Sú to priehľadné plastové fľaše naplnené rôznym materiálom, tekutým či tuhý, ktoré slúžia na pozorovanie chovania materiálu pri pohybe fľaše. Fľaše nie sú na otváranie a skúmanie náplne rukami, ale na pozorovanie cez stenu fľaše. Deti tak spoznávajú rôzne vlastnosti látok okolo nás, prípadne trénujú zrak pri hľadaní predmetov vo fľaši. Pri tekutom obsahu je preto dobré vrchnáčik prilepiť k fľaši, najlepšie tavnou pištoľou.
zdroj: http://www.montessori-doma.sk/objavitel/obj_vzd...

miskanasa
autor
10. dec 2013

@fufina1 určite áno

branki
10. dec 2013

@nicicka ano samozrejme, spinky by boli urcite nebezpecne este, urcite pre take male velke stipce 😉

josenka
10. dec 2013

Baby, ja by som uvítala skôr niečo na motoriku. Neviem, možno sú iné deti šikovnejšie, ale náš malý (15 mesiacov) má farby úplne, úplne mimo, absolútne ani trochu záujmu či nejakého pokusu o triedenie.

josenka
10. dec 2013

@branki To vyzerá aj znie výborne.

nicicka
10. dec 2013

@miskanasa ano jasne, mozes, este som nasla nieco taketo, toho ovocia mam v pdf viacej, davam len ukazku

branki
10. dec 2013

no samozrejme aj gombiky, by boli velke, aby ich nemohli decka prehlnut.
@josenka, no ja som preto dala tu aktivitu s nohami, lebo je to vlastne dva v jednom, motoriku si natrenuju stipcami, a neskor sa mozu aj farby naucit

branki
10. dec 2013

@josenka no aj mna to velmi zaujalo, mohli by byt dve jedna s vodou a druha s pieskom

fufina1
10. dec 2013

@josenka moj mala ma tri roky, ona triedi od cca 15 mesiacov, od cca 19 ci 20 pozna farby, tvary ale je totalna disprakticka,. som zvedava ako na tom bude polrocny krpec

mimolimit
10. dec 2013

Ahojte baby, mozem sa pridat? Maly bude mat 11 mesiacov, tak akurat zabava pre nas 🙂

miskanasa
autor
10. dec 2013

@mimolimit jasne, vitaj🙂

miskanasa
autor
10. dec 2013

@nicicka dam tam stromcek, kruh s farbami a jeden obrázok s predelovaním - tváre ludí...a ak vyhrá predelovanie, tak potom sa dodneme že čo budeme predelovat🙂🙂može byt?

nicicka
10. dec 2013

@miskanasa jasne, mooze byt 🙂

josenka
10. dec 2013

@fufina1 No teda, to si ma úplne odrovnala. 😀 Aj keď je pravda, že najstaršieho som mala tiež šikovného na také veci ako farby, rozprávanie, básničky.

miskanasa
autor
10. dec 2013

@nicicka potom hod prosím kometár k tomu predelovaniu, že to môžu byt aj iné obrázky a nie tváre...a tak🙂 a tiež k farbám, že aké predmety navrhujes🙂idem ti to nahodit🙂

fufina1
10. dec 2013

@josenka Moja je v praktickych veciach zase tak o rok a pol dozadu. takze tak :(

stormie
10. dec 2013

Ahojte, ak mozem rada by som sa pridala ale zatial nemam ziaden napad ☹ skusim nieco pohladat alebo ak by ste mi mohli nieco odporucit

nicicka
10. dec 2013

@miskanasa este som nasla nieco take, mozno by to bolo vhodnejsie ako tie tvare ktore som posielala ako prve, kedze toto vyzera jednoduchsie a ma to sirsie vyuzitie posielam k tomu aj text: Použití:
1.) Skládání tvarů „co k sobě patří“ od jedné barvy
2.) Skládání tvarů při výběru ze dvou barev
3.) Použití jako pexeso – hledání dvou půlek, které k sobě patří.

miskanasa
autor
10. dec 2013

@nicicka mením ti teda ten obrázok s tvárou🙂

nicicka
10. dec 2013

@miskanasa ok, tak tam hodim ten text co som pridala aj sem, nech je to pokope 🙂

nicicka
10. dec 2013

@miskanasa aha, tak pozeram, ze uz si to tam dala, dakujem 🙂