Vrecúšková výmena - menší škôlkari

pupik111
7. apr 2017

Ahojte dievčatá, vytvorila som zatiaľ takúto diskusiu, aby sme sa spolu dohodli na vrecúškovej výmene. Ak viete ešte o niekom, kto by sa rád pridal, kľudne ho pridajte. Zatiaľ prejavili záujem @zizka @jankabacova @grizly12 @nuklia @tarka123 @katarinauhrikova.
Keďže sa blíži leto a s ním spojene časté cestovanie autom, rada by som tematizovala aktivity týmto smerom - to znamená, že by sa mali dať využiť počas jazdy autom. Ak by ste radi mali inú tému, tak kludne navrhnite.

jankabacova
7. apr 2017

ja som robila malému takéto priraďovanie plodín a mám aj orechy ale to nie je do auta ale ak by bol o to záujem tak to rada spravím

jankabacova
7. apr 2017

mne sa toto veľmi páči do auta aj som to už veľa krát chcela robiť a nikdy mi to nevyšlo 🙂

grizly12
7. apr 2017

1. Ja by som mohla napríklad ušiť z filcu tabuľku na pripínanie gombíčkov-rôzne druhy (pripínali by sa napríklad obláčiky, kvetinky, zvieratká.
2. Prípadne navliekanie malých korálok, ktoré by sa dalo upevniť, tak, že by sa to zaplo na podložku, na jednej aj druhej strane na háčiky.
3. Mini hmatové pexexo, ktoré by sa pripevňovalo na suché zipsy, aby to bolo v aute stabilné.
4. Potom aj takéto niečo na jemnú motoriku+farby, ale 3-4 ročný majú už farby zvládnuté-tak neviem (vid. foto)
5. vyskladanie písmeniek podľa predlohy-to by bola aktivita zo suchého zipsu a gumovej peny-pod písmenká, ktoré mu navolíte dieťa poprilepuje také isté z gumovej peny. Dole mám obrázok celej abecedy, ale bolo by to všetko zvlášt, aby sa to dalo meniť.
6. do obrázku poprilepovať farebné guličky-tam kde chýbajú-zasa by to bolo na suchý zips, aby sa to dalo viackrát prilepiť-niečo ako na obrázku-bolo by viacej predlôh
7. Dúha-vyskladanie podľa predlohy.
Tak čo, páčilo by sa Vám niečo z mojich výrobkov, nápadov?

grizly12
7. apr 2017

Ešte ma napadlo, že by som mohla ušiť z filcu vešanie oblečenia -kolíčky mini. A k tomu napríklad pračku...alebo prádelný koš...

jankabacova
7. apr 2017

ja som ešte našla hru ale to sú kartičky pravda či lož je obrázok a pod ním je napr. oranžová mrkva a dieťa má povedať či je to pravda ale tu musí byť pomoc rodiča aby dieťaťu prečítal a on správne odpovedal alebo som ešte našla kartičky rýmovačky dieťa musí nájsť 2 obrázky čo sa rýmuje napr. mačka - kačka , vtáčik - máčik a môj malý má rád hľadanie rozdielov na obrázku to by mohlo byť za laminované a stierateľnou fixkou aby to bolo na viac krát a mám pekné farebné obrázky - to ma tak narýchlo napadlo

jankabacova
7. apr 2017

@grizly12 mne sa páčia aj písmenká aj pexeso ale aj tá dúha je perfektná 🙂

grizly12
7. apr 2017

@jankabacova Len musí to byť niečo, aby ma pri šoférovaní nevyrušovala a zahrala sa aj sama. Moja má síce len 2 rôčky, ale aktivitky z tejto výmeny si odložíme na neskôr. A využije ich aj moja menšia láska.

pupik111
autor
7. apr 2017

@jankabacova super napady
@grizly12 ak by sa dala napr. ta duha prisposobit tak, aby sa lepila na podlozku, to by bolo super. Inak ja mam na nu urobene predlohy a nemozem sa dokopat k tomu, aby som si z filcu spravila tvary

pupik111
autor
7. apr 2017

Inak kludne to mozu byt aktivity, kde bude aj rodic asistovat, myslim, ze aj take vyuzijeme a ako som spominala, ak by ste chceli inu tematiku, kludne to mozeme zmenit

grizly12
7. apr 2017

Inak zlá téma by nebola ani praktický život-tam by som mohla urobiť to zapínanie gombíkov, vešanie mini prádielka, zaväzovanie šnúrok by som mohla urobiť....

zizka
7. apr 2017

@grizly12 su to krasne aktivity, ale moj maly ich uz ma vsetky za sebou
@jankabacova tie oblaky som chcela navrhnut aj ja 🙂 a ta prva aktivita je super
@pupik111 vystrihnem ti duhu, kesd mi na nu posles predlohy 😉

jankabacova
7. apr 2017

@zizka - kľudne môžeš spraviť aj ty oblaky ak si u mňa budete vedieť vybrať niečo iné

jankabacova
7. apr 2017

mňa ešte napadlo niečo takéto na priradovanie buď magnetické alebo na suchý zips

zizka
7. apr 2017

Ja som malemu robila na cesty napr. 1. Cestovne bingo,
2. tento rok sa chce ucit zavazovat snurky, tak budem vyrabat taku "topanku" ,
3.uz mame "aktivitove kocky" (pocas zastavky, aby sa dieta prebralo tak sa hodi kockou- co ma urobit- skakat, drepy, ... a druhou kockou kolko krat to ma urobit
4. Alternetivou do auta su pribehove kocky- dieta hadze a podla nich rozprava pribeh
5. a uz 2 roky si na cestu neviem vynachvalit dosky s drahou pre auticka, garazami, ...
Ostatne fotky pridam az z domu + aj nejake navrhy

pupik111
autor
7. apr 2017

@zizka uplne bomba napady, kludne daj email, predlohy na duhu poslem rada

grizly12
7. apr 2017

@zizka Koľko má malý rôčikov-keď to už všetko zvládate? Aj zapínanie rôznych gombíčkov, háčikov,... Aj šnurovanie topánočiek? Aj písmenká. Waw 🙂

nuklia
7. apr 2017

mna napadlo este nieco s cislami, pripadne nieco na rozpoznavanie rozdielov - velky, maly, siroky a uzky, nizky a vysoky, vpravo a vlavo a pod...

grizly12
7. apr 2017

Ešte pridávam, čo som robila mojej princeznej:
1. to sú tie gombíčky-ale keby niekto chcel asi by som urobila menší formát-toto trvalo dlho.
2. hmatové pexeso-urobila by som menšiu variantu-podľa vášho výberu.
3. písmenková knižôčka

grizly12
7. apr 2017

Aj takéto teraz robím malej. Len povedzte, keď sa Vám to zdá pre trojročné ľahké-malá má 2 🙂 Ale kamošky to chcú pre detičky aj staršie...

pupik111
autor
7. apr 2017

@grizly12 moja ma 4 roky a tiez vacsinu z toho ovlada. Teraz ju zaujima viazanie uzlov, tak by som bola rada za taku aktivitu uvazovanie snurok

macik166
7. apr 2017

@grizly12 mohli by ste mi napísať, kde sa dá zohnať tá abeceda, prípadne preposlať, aby som si vytlačila. Dakujem.

grizly12
7. apr 2017

@macik166 to je pena a mam ju z papiernictva a ostatne vo worde.

grizly12
7. apr 2017
macik166
7. apr 2017

@grizly12 myslela som tú abecedu v euroobale, kde sú aj obrázky..kde by som to našla na nete....?

grizly12
7. apr 2017

@macik166 to som vyrabala ja.mame tam aj fotky clenov rodiny-mena,aj nase mama,tatko....

grizly12
7. apr 2017

Dievčatá a čo tak veľké kartičky na ktoré sa bude pripevňovať na drevenej paličke napísané číslo slovom, pod tým si dieťa prilepí, tvar čísla z penovej gumy, pod to kartičku s príslušným množstvom predmetov, pod tým kocky na ktorých bude rovnaké množstvo, a pod tým miesto, kde si dieťa číslo môže napísať fixkou prípadne vymodelovať z plastelíny? Ku každému číslu si takto všetko vyskladá 1-10.

tarka123
8. apr 2017

Ahojte dievčatá,
Ja v priebehu dnešného dňa a zajtrajška porozmýšľam nad aktivitami. Ale veľa z tých čo ste tu dali je perfektných. Určite niečo vyrobím aj sama doma 😉 Môj jediný návrh je zatiaľ zalaminovaný kruh so zvieratami na jednej strane a na štipcoch priraďovať čo zvieratká jedia a na druhej strane napr. tvary a priraďovanie tvarov, alebo možno ešte lepšie by boli čísla... Priznám sa, že už som to robila do jednej výmeny, ale ak by sa to páčilo, môžem vyrobiť aj toto...

grizly12
8. apr 2017

@tarka123 Tie zvieratká sú perfektné-ja mám doma malú zverolekárku 🙂 - to by sa jej veľmi páčilo .

christne24
8. apr 2017

Ahojte, mozem sa este pridat? Vecer by som pridala aktivity, ale myslela som na 1. cestovne bingo al. v style "I spy" - dopravne znacky, budovy, dopr. prostriedky, 2. Prevliekanie - bud z penovej gumy al. filcu, 3. Tetris z filcu, 4. Pexeso z filcu, 5. Hladanie obrazkov podla tiena.

Este sa chcem opytat, ci nechce niekto organizovat vrecuskovu vymenu pre cca.1,5 rocne deticky zamerane na farby atd, lebo sama nemam motivaciu vyrabat aktivity🙂

grizly12
8. apr 2017

@christne24 Kľudne by som sa pridala aj do tej 1,5 ročnej výmeny-mám 8 mesačnú, tak možno ešte niečo nové by sa hodilo aj k farbám na neskôr.