Vrecúškove aktivity pre deti od 3 - 5 rokov

miskanasa
29. nov 2013

ahojte, maminky, kto by sa chcel pridať do skupinky, nech sa páči🙂 rada by som zozbierala 10-15 mamičiek, aby sme sa navzájom podelili so svojimi nápadmi..teším sa🙂

ellaeliska
30. nov 2013

Dobry vecer aj ja sa rada pridam, mam dcerku 5,5 rocnu. Vyrobila by som pextrio, stromy, alebo štaty? Popiste, co by bolo lepsie....

sharonik
30. nov 2013

Ahojte , môj syn má 4,5 roka a tiež by som sa rada pridala, teda ak sa začne až po vianociach 🙂 mohla by som skúsiť zvukové pexeso- s obalmi s kindervajec alebo priraďovanie kvet, plod a kôstka, resp. semienko.

sharonik
30. nov 2013

Prípadne ešte by som mohla vyrobiť niečo zalaminátované na dokresľovanie alebo sudoku pre deti ( farebné, príp. Obrázkové). Skúsim nájsť ku každému inspiračné foto, aby ste vedeli o čom je reč. Ale až v noci alebo zajtra, teraz idem vyrábať pre drobcov adventný kalendár.

josenka
30. nov 2013

@miskanasa A nechceš to robiť ty? Veď viac-menej to tu zatiaľ manažuješ 🙂 .

janka9898
30. nov 2013

@miskanasa ok pokusim sa

silvia259
30. nov 2013

Ahojte!možno sa aj ja pridám. Mohla by som robiť tzv. knihy na predložky. To sú obrázky ktoré sa suchým zipsom pridávajú na správne miesto na obrázku, napr.daj pohár na stôl, polož vedro pod umývadlo. Keď budem mať čas, pridám obrázok.

silvia259
30. nov 2013

tu je obrázok, čo som asi myslela

behulka
30. nov 2013

Ahojte, rada by som sa pridala, ak mi objasníte, ako to funguje.
@josenka drobec nie je malý, naviac máte doma ďalších dvoch 😉
Ja by som rada niečo ušila, no v poslednej dobe u nás starších celkom baví hmatové pexeso a rozprávkové kocky:
https://www.modrykonik.sk/blog/behulka/album/in...
https://www.modrykonik.sk/blog/behulka/album/in...

josenka
1. dec 2013

@silvia259 Mne sa toto veľmi páči. 🙂

josenka
1. dec 2013

@behulka No, teraz neviem, oboje sú super. Možno tie kocky. 🙂

branki
1. dec 2013

@silvia259 toto je super 🙂 dobry napad

branki
1. dec 2013

uz nas je 9 😀 staci 10 alebo pojdeme do 15 tich co hovorite baby ?

josenka
1. dec 2013

@branki Ja som aj za 15, v pohode - ak bude záujem.

iivkaa1
1. dec 2013

@branki ja si myslim,ze viac je lepsie 🙂 ale aj desat je fajn 🙂

iivkaa1
1. dec 2013

inak kocky ste za to prestieranie? zeby som toto spravila,alebo mate aj ine tipy?

iivkaa1
1. dec 2013

@silvia259 inak ta kniha je super 🙂

branki
1. dec 2013

aj ja som za viacej 🙂 tak pockame na dalsie zaujemkyne. inac mohli by sme dat kazda po dve tri aktivity a kazda by sa vyjadrila ze co sa jej paci aby nevznikli nedorozumenia 🙂 a s najvacsim poctom hlasov vyhrava 🙂

branki
1. dec 2013

takze take male zhrnutie navrhov :
1. @miskanasa - stolovanie, prevliekacka
2 @branki - priradovanie tvarov podla predlohy plus triedenie, hamburger, tienove priradovanie predmetov
3. @josenka - tangram, hmatovy labirynt, geometricke tvary
4. @ellaeliska - pextrio, stromy, staty
5. @sharonik - zvukove pexeso, priradovanie kvety, plod, kostka, sudoku pre deti
6. @silvia259 - kniha na predlozky
7. @behulka - hmatove pexeso, kocky s pribehom

branki
1. dec 2013

ja hlasujem
1. prevliekacka
2. hamburger
3. tangram
4. pextrio
5. priradovanie kvet, plod, kostka
6. knihe je jasna 🙂
7. kocky s pribehom

iivkaa1
1. dec 2013

@branki a to prestieranie moze byt?zeby som to spravila a este nejaku ktoru by si chcela?

branki
1. dec 2013

@iivkaa1 myslis tu foto co je na prvej strane, nechcela to robit @miskanasa ?

iivkaa1
1. dec 2013

@branki jaaaj ano teraz som pizrela ze k tomu pisala.... a nieco take,ze bude napr.8zvieratiek a priradit s ich stopami a to co jedia?

miskanasa
autor
1. dec 2013

@branki super, nechces sa podujat hlavnym slovom? Ja vovec neviem ako to funguje salej s tym rozposielanum a tak....

branki
1. dec 2013

@iivkaa1 no to by bolo super, este by som nasla jednu aktivitu, nech maju baby na vyber 🙂

miskanasa
autor
1. dec 2013

@iivkaa1 to sa mi paci

iivkaa1
1. dec 2013

@branki dobre tak idem nieco najst 🙂

branki
1. dec 2013

@miskanasa mozem, len tiez netusim ako to funguje, ja som myslela, ze kazdy to vyrobi a posle ostatnym, ci? 😨 nerobila som to tiez este nikdy 🙂

miskanasa
autor
1. dec 2013

Mam rovnaky vyber ako branki....

miskanasa
autor
1. dec 2013

@branki mozme to vlastne aj tak urobit. Ono sa to zvykbe tak ze sa vsetko posle jednej , ta to rozuklada do krabic aby kazdy mal z kazdeho a ona to rozposiela potom asi uz dobierkou...ale ak sa dohodneme inak tak kludne...

iivkaa1
1. dec 2013

alebo mapa sveta a na kazdy kontinent priradit zvieratko ktore tam zije, potom ma napadlo karticky s poctom zvieratiek a priradit spravne cislo na karticku....