Vrecúškové aktivity pre deti od 3 - 5 rokov - druhé kolo

branki
15. feb 2014

Ahojte,
prve kolo sme uspesne zvladli, tak otvavaram kvoli priehladnosti novu diskusiu. Vymena sa zacne v marci, dovtedy mozme diskutovat o navrhoch. Termin ukoncenia este dohodneme. Pocet ostava 20. Uvitame aj novych clenov, kedze z prvej vymeny sa nezucastnia vsetci. Takze mame este volne kapacity.

katka159
24. feb 2014

@ivaha aha ok tak ja som za dúhu
@sliver už je poprosím rybičky

ivaha
24. feb 2014

@katka159 a ty si chcela aj duhu aj rybky ?

katka159
24. feb 2014

@ivaha nie nie to od teba nemôžem chceť len duhu...🙂

miskanasa
24. feb 2014

baby, tewn podklad na tewlo može vyzerat takto? a potom by boli z tej machovej gumy povystrihovane tie časti cez tu samolepiacu pasku samozrejme..a dole pod obrázkom bude vypoísane, ktoe čislo je čo

natabun
24. feb 2014

@ivaha krasne 🙂 ak sa da, aj my poprosime farby duhy 🙂 dakujeme.

zvalka
24. feb 2014

@ajabaja 🙂 tieto mam ja, len dohladat este zvieratka a myslim, ze super, hm?

moninka1
24. feb 2014

@branki @sharonik @miskanasa @janka9898 @slniecko379 @iivkaa1 @ajabaja @ivaha @sliver @gega @moninka1 @natabun @zvalka @vmb @jonki @ellaeliska @katka159 @emily_666 @cvety

dievcata, u mna vyhrala aktivita megabublifuk.
pozostava to z dvoch drevenych gulatych tyci, cca velkosti 50cm (material-drevo ma vyjde viac ako 1e na aktivitu), dalej je to spojene savym spagatom, my to doma mame spojene gazou, lebo ta je super sava a detom sa s tym lahsie manipuluje. plus spojovaci/pripevnovaci material. dalej k tomu dostanete 3 recepty na vyrobu megabublinovej tekutiny. planovala som kupit glycerin a rozposlat vam ho (je to v jednom z receptov), ale vzhladom na rozpocet to budem musiet vylucit (s glycerinom, by som bola v cene vyse 2,5e za aktivitu).

ak niekto ocakaval, ze dostane k zariadeniu na tvorenie bublin aj bublifukovu tekutinu, tak jeho ocakavania nemozem splnit - z financnych dovodov.
ak si z tohoto dovodu aktivitu nepraje, nech sa ozve a ponuknem nejaku alternativu.

ospravedlnujem sa zaroven, ze to tu tak "prepocitavam", ale trosku narovinu: v prvom kole som dala do vyroby mojej aktivity skrutkovania viac ako 65 euro a ozaj som sa s tym namakala. je to nepokazitelna aktivita, ziaden odpad, snazila som sa ju prepracovat do detailov. asi som prilis vela ocakavala od ostatnych aktivit, ale to co bolo v krabici, ma zial aj sklamalo. samozrejme tam boli aj uzasne veci, ale aj niektore, ktore su skoro nepouzitelne ... niektore aktivity neboli ani financne adekvatne, ani zaujimavo prepracovane ... velmi som zvazovala, ci pojdem do dalsj vymeny...
v tomto kole mam v plane odovzdat kvalitnu aktivitku ALE v primeranej hodnote k ostatnym aktivitam.

zvalka
24. feb 2014

@moninka1 ak si to dokazeme vyrobit doma... 🙂 a povies nam, kde kupime glycerin atd.. 🙂 oki 🙂

branki
autor
24. feb 2014

@moninka1 ano ved preto je stanoveny rozpocet do tych 2e. Dohodli sme sa v prvom kole, ze kto prekroci,je to na jeho voli, ale zase neda sa ocakavt, ze ked ja do toho dam viac ako 2e, tak teraz aj vsetky ostatne maminky musia dat 2e. Ale nechajme uz tak ten rozpocet. Mna len zamrzelo, ze ta vela veci sklamalo.
Preto je tato tema otvorena diskusii, a treba o aktivitach diskutovat, aby sa predislo takymto sklamaniam. Spominali sme to aj v prvom kole. Ked sa nieco nepaci, prevedenie, material, treba prediskutovat, a najst vhodne riesenie.
A este budem rada, ak sa aj vyjadris ku aktivitam z prveho kola. Hlavne kvoli ostatnym, aby pri vyrobe, vedeli na co si maju dat pozor, ci vobec zaujala deti. atd.

moninka1
24. feb 2014

@zvalka nam to vpohode funguje aj len s vodou a jarom 😅 . samozrejme si mozete kupit aj originalnu bublifukovu vodu - da sa zohnat aj v tescu.

zvalka
24. feb 2014

@moninka1 jaj, jasne, aj tu original napln, tak vyskusame vsetko mozne, aj tvoje 3 recepty, aj original kupime 🙂 som na to velmi zvedava teda uz

moninka1
24. feb 2014

@branki nechcem velmi pisat negativa pod aktivity, na pozitivne veci sa chystam ... skor by som chcela predchadzat vlastnemu sklamaniu a aj pripadnemu sklamaniu inych ... preto som to tu napisala a snazim sa diskutovat o aktivitach. prve kolo bola moja prva vymena - takze mi napr ani nenapadlo, ze existuje tensi flis ako je 1.5mm. o rozpocte tu uz asi bolo vsetko napisane ... ja viem, ze uz nic prekracovat nebudem 😅

branki
autor
24. feb 2014

@moninka1 no ved to ja by som bola rada, keby sa aj negativa vypichli. Presne kvoli ostatnym, aby vedeli aky material maju pouzit pri vyrobe, comu sa vyvarovat, atd. 😉
Ja to mam tiez v plane, ale tak nehrame sa este so vsetkym, kedze sme este na spodnej vekovej hranici, takze nemozem vsetko zhodnotit, mozno len zo svojho pohladu.

branki
autor
24. feb 2014

@moninka1 no a dufam, ze tato vymena povedie k tovjej spokojnosti, myslim si, ze sa tu uz pekne diskutuje o aktivitach, mame uz ake take skusenosti z pveho kola, tak hadam bude vacsina z nas spokojna, a hlavne nasi drobci sa zabavia 😵

katka159
24. feb 2014

@moninka1 ja si prosím bublifuk a nevadí mi že nebude naplň.... preto som sa ta aj v albume na to vypytovala že čo a ako to bude....a ani glycerín mi netreba ked to pôjde z jarovou vodou... čiže ja som za tu aktivitu čo robiš ale samozrejme sa prispôsobím aj večšine...
@branki a aby síce som v prvom kole nebola s vami ale aj mna by zaujímali negatíva aktivit pretože človek sa učí na svojích chybách a aj chybách iných....ako napríklad vo výmene 10-20 mes som upozornila babu čo robi ten stroček že to má robiť s hrubého filcu lebo moj maly to rozthol za jeden večer tak skusenosti rada prímem

katka159
24. feb 2014

@moninka1 @branki @sharonik @miskanasa @janka9898 @slniecko379 @iivkaa1 @ajabaja @ivaha @sliver @gega @moninka1 @natabun @zvalka @vmb @jonki @ellaeliska @katka159 @emily_666 @cvety

baby a čo sa týka tej mojej hry kocky budú ako sme sa dohodli 20x20 cm alebo 15x15 cm ale žetonky buudú s tvrdého papiera lebo som to počítala a už aj tak sa do rozpoču nepichnem a kebyže to je z machovky to by som potrebovala 24 harkou machovky a tým by mna vyšiela aktivita na 2,7e síce tie farebne vykrese nie su o nič lacnejšie stojí 0,25e.... tak len aby ste vedeli ale dnes som to pozerala a su pevne aj ked som rozmýšlala dať klasický farebny papier a podlepi kartonom ale potom som zavrhla aby to decká neodlepovali... pripadne kto máte doma laminovačku žetonky vykresové si zalaminujete ale je ten vykres fakt pevny

moninka1
24. feb 2014

@katka159 zetonky si doma zalaminujem - velmi sa tesim na tvoju aktivitku. vopred dakujem.

sharonik
24. feb 2014

@moninka1 ja by som tiež bola aj za napísanie aj negatívneho hodnotenie- nejde o to potupiť niekoho prácu- neverím, že niektorá naschvál odflákla aktivitu, ale keď nedostane spätnú väzbu možno nabudúce urobí tú istú chybu. Niektoré s výrobou aktivít iba začíname, tak sa chceme učiť aj na vlastných chybách.
Osobne si myslím, že už pri navrhovaní aktivity by sme mali ponúkať aktivitu, ktorej výroba je v rámci našich, aj finančných možností. Každý má inú dostupnosť k materiálom, tlači, laminovaniu atď., každý je zručný v niečom inom, preto si myslím, že porovnávať aktivity je takmer nemožné. Najlacnejšia aktivita nemusí byť tá najhoršia a naopak. A naši drobci si nakoniec vyberú sami🙂
Mne nevadí bublifuk bez tekutiny- nebudeš predsa posielať litre "bublifukovej vody". Keď budeme mať na ňu recept, budú sa chalani ešte biť, kto bude asistovať pri jej príprave🙂

janka9898
25. feb 2014

@moninka1 presne koli tomu som dala tie suhvezdia lebo aj zmrzlinky som koli tomu davala
ze aby ste boli spokojne kedze ja som otvorila tu krabicu a mi zostala huba dole z niektorych aktivit niektore tak prepracovane napisane proste uzasne tak preto som chcela tiez nieco ine aby to nebolo len laminovanie lebo ta moja prva aktivita z coho sa vyraba nebola nic moc uznavam ze teda sa len laminovalo a tlacilo cize ziadne prepacovanie alebo tAK preto v tejto aktivite chcem pristupit lepsie a spravit radost ze bude napr to suhvezdie s filcu ked tolko bab po nom tuzi tak spravim radost😀

janka9898
25. feb 2014

@katka159 AJ MY SI DOMA ZALAMINUJEME mne kludne staci aj obycajny far. papier ale necham na tebe😀
@moninka1 NEVADI ZE NEBUDE NAPLN TU MAME DOMA kupili sme v drogreke liter okolo 2eur tusim a velmi sa tesim na tuto aktivitku maly miluju bublinky.-D TO BUDE RADOSTI

sliver
25. feb 2014

@zvalka tu su krásne veci na stiahnutie a aj zvieratká tak možno ti to pomôže http://www.montessoriforeveryone.com/Cultural-M...

sliver
25. feb 2014

@janka9898 vidíš a ja idem laminovať... síce to bude drahšie ale zase sa mi "vratia" veci ktoré ja nedokážem lebo nerobím s filcom a inými podobnými materiálmi... a odpad by som nikde nespotrebovala ako iné maminky ktoré sú šikovné tak zbytky použiju ešte na niečo....

rozmýšlam o tom SUHVEZDI, nepísalo sa že je to karton a baterkou sa cez to svieti a ukazuje sa to na stene? možno si to s niečim pletiem ale sa mi zdá že to tu niekto spomínal... bude sa to dať robiť aj ked to urobíš z filcu?

janka9898
25. feb 2014

@sliver ano bude to s filcu ako bolo aj na obrazku ze je to s filcu aspon tak to bby vraveli neviem teraz som mimo
ja uz filc mam nejaky tak uvidim mozno spravim niektore s filcu machovej gumy a niektore s kartonu aby kazda mamicka mala rozne druhy materialov a tym padom ak nepojde dobre jedno tak pojde ine.-D UVIDIM MUSIM to cez vykend skusit s toho filcu ako to vystreli a uvidime

janka9898
25. feb 2014

@sliver ano laminovanie bola tiez makacka nastrihat to dat to do folie potom znova strihat a tak ale nieje to take ako napr tie sroby co mala monika v prvej vymene tie su uzasne alebo sme mali hmatove pexeso to je tiez uzanse preto chcem aj ja kedze sme s niektorymi babami s prvej vymene aj tu tak im chcem oplatit tu namahu ktoru vynalozili pri prvej aktivite

komzikosaurus
25. feb 2014

ahojte mozem sa k vam este pridat alebo je to plne?

komzikosaurus
25. feb 2014

@branki ahojte mozem sa k vam este pridat alebo je to plne?

komzikosaurus
25. feb 2014

vedela by som spravit gulickovy labyrint, zmrzlinu, navliekanie s gombikmi, lienku a priradovanie brmbolcov to mate v napadoch, pizzu 🙂, hmatove pexeso

katka159
25. feb 2014

@moninka1
@janka9898 baby super tak ak mate laminovačku tak vam to spravím s klasického ferebneho a zalaminujte si ich.... lebo ako ta tlač s laminaciou boli dosť nakladne ešte kocky čiže sa asi aj spýtam kto má možnosť si zalaminovať spravím s farebného papiera a kto nie spravím s výkresu aj tak by mi naklady klesli s nebolo by to 2,5

janka9898
25. feb 2014

@katka159 mne staci klasicky farebny papier laminovacku mam.-D AJ FOLIE

ivaha
25. feb 2014

@moninka1 @branki @sharonik @miskanasa @janka9898 @slniecko379 @iivkaa1 @ajabaja @ivaha @sliver @gega @moninka1 @natabun @zvalka @vmb @jonki @ellaeliska @katka159 @emily_666 @cvety
dievcata, takze vsetky skladacky budu rovnake, nebudu sa striedat farby, ale zostane to na duhovom poradi. Najvacsia bude biela, ta sa rozklada do farebneho spektra na cervenu, oranzovu,zltu,zelenu,modru a fialovu.Este raz pridavam foto prveho prototypu, skutocnost sa mozno bude trosku lisit odtienom farieb, ale nie farebnym spektrom.Ked budem mat vsetky verzie odtienov, pridam foto aj tych. Prosim, aby sa vyjadrili, ak van nieco nevyhovuje a vsetko dopredu prediskutujeme, aby sa predislo nejakemu sklamaniu. Aj v prevej vymene som hned v ponuke pridala moju original fotku vtacikov, aby ste vedeli, co vyrabam ako to presne vyzera a mohli ste sa vyjadrit. Prosim ak bolo nejake skamania urcite mi to napiste do predosleho fora, aby som vedela, ak to budem zas vyrabat v nejakej inej vymene, coho sa vyvyrovat. Dakujem urcite sa ja vyjadrim, ale je to aj moja chyba, lebo som ako som od zaciatku pisala nemala casu sa tomu tolko venovat minule a nie so vsetkymi maminkami som stihla prediskutovat, napriek tomu sa stalo, ze som o nieco prosila a nebolo to splnene a urcite to nebolo z financneho hladiska.
Aj preto by bolo si myslim lepsie, keby kazda mamicka, najprv vyrobila tzv prvy prototyp a ukazala nam fotku este pred tym ako nakupi koopec materialu a vrazi do toho peniazky, aby sme sa mohli vyjadrit, lebo niekedy sa fotka aktivity v ponuke a jej skutocna verzia velmi lisia. Samozrejme material sa neda vidiet, ten si musime objasnit.
A este jedna vec, myslim, ze skutocne sa aktivitky nedaju porovnavat len z financneho hladiska a len v jednej vymene.Lebo nietora aktivitka moze stat aj o polovicu menej ako druha ale casu, co sa stravi pri jej vyrobe je ovela ovela viac ako pri druhej ,mozno niektora mamina si moze dovolit dat viac peniazkova a nema cas na vyrobu a ina zas travi cele vecery vyrobou, ale nemusi ten materia byt financne tak narocny a niekedy sa spoji oboje aj v narocnosti a aj v jednoduchosti -co moze byt teda horsie-preto prosim tie fotky,ale nie vzdy aj ta jednoduchost je na skodu-napr ja rada prijmem aj nieco jednoduche, ak je to zaujimave,lebo napr nemam take napady, alebo moznost materialu alebo tech zariadeni.Zas ako jedna mamina tu pisala v jednej vymene ma mozno jednoduchsiu a lacnejsiu aktivitu a pri dalsej zas drahsiu, pripadne zlozitejsiu.dakujem