Vybavenie na turistiku pre deti

mawka
20. máj 2015

ahoj kočky, chceme sa začať venovať turistike s deťmi (6 a 12 rokov), začíname v júni v Terchovej. A vôbec netuším, aké oblečenie pre deti, čo si máme so sebou zbaliť, aby nás nič vonku neprekvapilo v horách. Jediné, čo viem, že treba trekingovú obuv, ale o ostatnom netuším. Budem vďačná za každú radu, nápad, tip a najmä od skúsených turistických rodín. ďakujem 🙂

nina_ba
31. máj 2015

@mawka vďaka za prijatie 🙂 chceli by sme deti zobrať na Roháčske plesá a tiež do Prosieckej a Kvačianskej doliny... to zas bude frflania, kam sa majú trepať 🙂 ... včera sme boli na Červenom Kameni a zamierili sme najprv po zelenej smerom do lesa... to bolo rečí, že sa im tam nepáči... kedy bude koniec lesa???? 😖 a my s mužom turisticky založení ľudia... 😉 musíme vymyslieť nejakú motiváciu, s tou mapou to vyznelo dobre... uvidíme, či sa na to chytia ako ryba na háčik 😀

mawka
autor
31. máj 2015

@nina_ba tiez sa chystame uzavriet stavky, kolko potrva, ked padne veta "Bolia ma nozicky" a "Este kolkooo?" 😀 😀

nina_ba
31. máj 2015

@mawka naši ešte netušia, kade ich budeme vláčiť 🙂 nakoľko sú dosť akční, treba ich vymlieť na tých správnych miestach 🙂 najviac ma desí ako sa budú správať medzi ľuďmi v jedálni pri raňajkách a večeri... posledný pokus ísť s nimi medzi ľuďmi pred 3 rokmi ukončil riaditeľ hotela s malou sťažnosťou na syna, nakoniec sme ho však prežili, len neviem či prežili aj dôchodcovia pri vedľajšom stole... 😉 toto bude pre nás veľká skúška trpezlivosti, pre istotu som si nafarbila vlasy 😀 😀 😀

mawka
autor
31. máj 2015

@nina_ba tak toto nam nehrozi, skor synator sa bude prplat v jedle a mala nebude mat stale dost. ale v restike sa spravaju dobre, chvalabohu. len teda na turistike ocakavam juniorov zduty face. ze to je daleko. a preco ideme a naco a zase a preco nemozeme byt v hoteli a bla bla bla. mala bude fnukat, ze ju bolia nozicky a ze je hladna stale 😀 aj ja sa chystam farbit vlasy. po terchovej pribudne dost sedin 😀

nina_ba
31. máj 2015

@mawka akoby som videla našich.... presne verná kópia.....
hovorím synovi, Tomáško, v sobotu bude 30 stupňov, pôjdeme na Záruby... syn hovorí, poďme tam teraz... teraz? áno,... no ale tam je cesta ďaleká do kopca... no veď nevadí, pôjdeme tam autom... a kam? no tam hore 😀 😀 😀 ... žeby tie Roháčske plesá nemuseli dopadnúť zle???? 😀 😀 😀 nakoniec sa budem na ne dívať iba na pohladnici 😀 😀 😀 😀

mawka
autor
31. máj 2015

@nina_ba aj mna sa junior pytal, ci pojdeme autom na kopec 😀 😀 ta dnesna mladez, ach jaj 😀