Výmenné aktivitky pre 3 - 5 ročné detičky

mima1311
14. aug 2014

Ahojte , pozyvam tu maminky , ktore by chceli pre svoje deticky vyrobit aktivitky na vzajomnu vymenu ..
Verim ze vytvorime super skupinku , ktorej vysledkom budu aktivitky pre nase deticky , ktore im vyplnia volny cas a budu rozvijat ich zrucnosti a vedomosti 🙂

mima1311
autor
14. aug 2014
mimca20
14. aug 2014

Jeej Dakujem krasnee. Bude to moja prva vymena a vdaka za nakopnutie na Montessori aktivity. Si poklad. Skusim presondovat internet a hodim nejaky navrh - co by som spravila. Ci by zaujalo aj vase deti a hopsa potom na tvorenie.

lyrrya
14. aug 2014

@mima1311 jej super, dufam, ze sa nas nazbiera aspon 10 🙂 uz aby som zacala vymyslat daku aktivitu.

mima1311
autor
14. aug 2014

@mimca20
@lyrrya verim tomu ze sa nas uzbiera aspon 10 🙂 - tak hor sa popremyslat uz o namete a prosim pridat foto 😉

zisu
14. aug 2014

Ahojte maminky, co by ste povedali na nasledujuce aktivitky?

1. zvukove pexeso: 4 - 5 parov: do obalu od kinderiek dat rozne veci (toto sa uz dlhsie chystam urobit pre moju malu, tak ak suhlasite, mozem zacat zhromazdovat obaly z kinderiek) 🙂
2. hmatove pexeso: (inspiracia z montessori kurzu ZMYSLOVA VYCHOVA): pripravit niekolko parov roznych latok a dieta ma len hmatom urcit par - je to tazsie ako sa zda...da sa pri tom rozsirovat slona zasoba - prid mena - prip ucit o vyrobe latok
3. ciselne koleso: inspiracia: http://andreadekker.com/12-fun-busy-bag-ideas/
4. geometricke utvary z lakarskych paliciek (trojuholnik, stvorec, 5uholnik, lichobeznik)
5. priradovanie farieb, tvarov, velkosti - vid foto, zdroj netusim ☹

zisu
14. aug 2014
zisu
14. aug 2014

aj toto je zaujimave:

dieta ma vybrat spravnu cislicu podla obrazku...

zisu
14. aug 2014

a este trosku abecedy:

lucikusik
14. aug 2014

@mima1311 Ďakujem za pozvanie. Pre mňa je 10 účastníkov optimálny počet - momentálne mám trošku menej voľného času. Zatiaľ sú moje návrhy:
1. Kalendár - už som ho vyrábala do jednej výmeny, teraz by som ho trošku prepracovala
2. Hra "I Spy"
3. Tieňové divadielko
Foto pridám neskôr.
Ja by som veľmi privítala, ak by niekto vyrobil zvukové CD - rôzne typy zvukov a k nim príslušné kartičky. Napr. Zvuk sanitky, štekajúci pes, dážď a pod.

mima1311
autor
14. aug 2014

@zisu
@lucikusik vitajte 🙂 , tak je nas uz 5 --- tiez som trosku za mensiu skupinku , bola som uz aj v takej kde nas bolo 20 a to bolo uz ze fakt moc vela 🙂

mima1311
autor
14. aug 2014

@lucikusik no ten napad sa mi paci s tym zvukovym CD 😉 veru aj porozmyslam - skusim nieco pohladat a vymysliet 🙂
tesim sa na foto aktivitiek

@zisu ja uz skoro vsetko z toho mam 😀 kedze som bola vo viacerych vymenach - zatial z tychto spominanych by som bola v mojom pripade za c 5 tie tvary , farby , velkosti...

@mimca20
@lyrrya kocky ak nieco najdete , poprosim pridat foto

Potom to zhromazdim do fotoblogu a mozme zahlasovat kto je za aku aktivitku 🙂

lucikusik
14. aug 2014

@mima1311 už som aj ja pozerala nejaké zvuky na stiahnutie a nevyzerá to až tak zložito, možno by som to aj ja urobila.

lyrrya
15. aug 2014

@mima1311 jedine, co ma zatial napadlo, su magnety a spinky a pocitanie-a ked ich vymalujem aj priradovanie podla farieb

lyrrya
15. aug 2014

alebo este nieco taketo na pocitanie, rozdelovanie farieb, samozrejme nemusia byt zakonite len jablcka 😉

lyrrya
15. aug 2014

no a este zvierata a priradovanie stop ku nim, dalo by sa aj spravit, ze na jednom bude svk nazov a na druhom napriklad anglicky-nemecky

lyrrya
15. aug 2014

jaj a este rodinky, ak nemate-dospeli jedinci a prirad k nim mlada, pripadne aj samec,samica, mlada...
baby sorry, ze trocha spamujem 😀 vzdy ma to napadne, az ked odoslem spravu. ale asi by bolo najlepsie, ked dame navrhy do nejakeho albumu
@mima1311
@lucikusik zvukove CD a kalendar sa mi paci, ani I spy nemame
@zisu 3,4,5 by sa mi lubilo 🙂
@mimca20

mima1311
autor
15. aug 2014

mia551 🙂 tak vitame dalsiu clenku

mima1311
autor
15. aug 2014

@lyrrya len spamuj az je z coho vyberat .... album potom spravim na hlasovanie - to este ma cas 🙂 ...idem porobit okolo domacnosti a potom pridem

mia551
15. aug 2014

ahojte, dakujem pekne za prijatie 🙂 skusim vecer porozmyslat nad aktivitami a pridam nejake navrhy...

lyrrya
15. aug 2014

farebne sudoku a tangram 🙂
ak by sa nic nevybralo, budem potom hladat dalej

pastelka13
15. aug 2014

Ahojte, je Vas uz 10? Ak nie, rada by som sa pridala ... vytvorila by som pracovny zosit s 10-timi ulohami na pracu s plastelinou .... cely bude zalaminovany ... napr. na jednej strane bude tanier, ulohou deti bude vymodelovat pribor a prilozit, na dalsej strane tvar - ulohou deti domodelovaat usta, oci, nos ...., dalej auto - deti domodeluuju volant,kolesa ..... potom tam su jablcka - deti modeluju cervikov atd. robila som to teraz malej a velmi ju to chytilo 🙂

mia551
15. aug 2014

ja by mohla urobit bud:
1. skladanie podla predlohy z drevenych farebnych paliciek

mia551
15. aug 2014

alebo
2. svetove kontinenty = mapa (A4) + oznacenie jednotlivych kontinentov ako na obr. + ludia na kontinentoch (bud ako 3-zlozkove karty alebo malicke obrazky, ktore by sa prikladali na mapu sveta)

mia551
15. aug 2014

alebo
3. mapa hlavnych biomov sveta = mapa (A4) + oznacenie jednotlivych biomov ako na obr. + biomy ako 3-zlozkove karty alebo malicke obrazky, ktore by sa prikladali na mapu sveta

mia551
15. aug 2014

este doplnim - nemyslim 3-zlozkove karty v pravom zmysle slova, ale skor karticky / obrazky s nazvami v slovenčine

mia551
15. aug 2014

@zisu z uvedenych sa mne paci najviac hmatove pexeso, to este nemame...

mia551
15. aug 2014

@lucikusik ja hlasujem za kalendar...

mia551
15. aug 2014

este trochu zaspamujem 🙂
co poviete na tuto aktivitu? mate ju uz doma?

mia551
15. aug 2014

alebo aktivitu podla jednej z tejto hier (hladaju sa 3 karticky, ktore patria k sebe...)

mimca20
16. aug 2014

Ahojte, no stiahla som 2aktivitky do pc, jednu som nasla vo veřejném monte skupinky. Som do zajtra mimo, v pondelok ich nahodim. Inak ste tu nahodili aktivit a aktivit