Výučba hry na husličky

husky25
18. nov 2020

Ahojte maminky
Chcela by som sa opýtať či sú tu nejaké detičky ktoré hrajú na husliach, moja dcérka má sedem rokov a praje si na Vianoce huslicky, ja ani manžel ani nikto z rodiny na žiadnom hudobnom nástroji nehráme, takže veľmi jej nebudeme vedieť poradiť , ďalšia vec je ,že dcérka má poruchu reči a taktiež zle rozumie hovorenemu slovu , môže to byť problém pri výučbe??
Ďakujem 🙂

kubkovamama
18. nov 2020

@husky25 ahoj,my sme hudobná rodina,otec aj vyučoval 30r.Porucha reči a porozumenie určite nie sú problem,skôr naopak,tieto detičky sú v hudbe alebo umení oveľa vnimavejsie.Moja sestra je psychiatrický pacient a na flaute hrala uz ako dieťa úžasne.Ak dcérka chce,ani nerozmyslaj.Detske husle nie sú vysoká investícia a dceru treba pripraviť,že musí sa aj snažiť a zožerie to dosť času,nie vždy sa bude dariť aby ju to za pol roka neodradilo

simca06022011
18. nov 2020

Najlepsie je skocit s malou do ZUSky ked je zapis, mavaju aj koncerty, ale teraz je vsetko zrusene/aj vyucba prezencna. To ze nerozumie vobec nemusi byt problem, ale uci sa tam aj teoria... Skor mam obavy ako dlho ju to bude bavit :D Moja chodi do ZUS 3.rok, uci sa ako sa jej chce.. Vyzera to u nas tak, ze raz chce flatu, potom priecnu flatu, potom klavir..cakam kedy vymysli nejaky iny nastroj.. samozrejme odolavam, nemienim kupovat vsetky nastroje domov, nie su to hracky ani ozdoby:D Je to dost narocne casovo, a tie deti musia byt aj trpezlive.. moja veru nie je, ked jej nieco nejde hned tak je zle. Okrem toho je to narocne na trpelivost susedov, nasi ked sme zacali flautovat sa isli zblaznit v byte, suseda hrala na klavir hodiny, a tiez sa chodili ludia stazovat 🙂
Na druhej strane, na tom, ze sa chce ucit hrat vobec nie je nic zle a podporila by som ju v tom.

yanni
18. nov 2020

@husky25 No neviem ako je to s poruchou reci ale jednoznačně MUSI rozumíet, co jej učitel hovori a musis si to hovorene, ukazane aj vediet skombinat. Husle su velmi tazky hudobny nastroj, to nie je len take brnkanie. A uz v ziadnom pripade nekupovat husle. Ist za ucitelom DOBRYM hudby, dat ju otestovat, ci obec ma hudebny sluch, kdeže toto jej třeba pro jej hendikepe o to viac, a potom sa rozhodnut spolu s učitelem. Takto male husle sa len poziciavaju, kedze dietatu mozu byt za pol roka male. To nie je Klavier, ze kupis hocijaky a ide sa. Mam 5 rocnu prvacku, hra na husle. Je nadpriemerne inteligentna, ma vynikajuci hudobny sluch a cit pre rytmus, aj vydrz ale denně denne cvicit, to je zaberak aj pre nu a aj pre mna. Odflakat sa to jednoducho neda.

elenita
18. nov 2020

Ahoj, ja mam 12-rocneho huslistu, hra od svojich 5 rokov. Ale ja ovladam noty, hrala som na klaviri aj spievala, takze s mnohymi vecami mu viem pomoct. Vy ako laici huslicky urcite teraz nekupujte, ani nevies, aku velkost by potrebovala. Moj krpec zacinal este s 1/8 (osminkovymi) huslickami 🙂 . Naozaj, treba absolvovat zapis v ZUS (ktory uz bol v septembri...), alebo si najst dobreho sukromneho ucitela, ten Vam urcite so vsetkym poradi. No a napr. teraz je divna koronova doba, deti maju vyucbu iba online...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yanni
18. nov 2020

@elenita Moja ma 1/16🙈 Ja tiez ovaladam noty,takze to mame tiez trosku lahsie. A u nas nastastie vyucbu, co je face to face, cize len ten učitel a jeden ziak, nezakázali.

elenita
18. nov 2020

@yanni U nas tiez najprv zrusili skupinovu vyucbu, ale potom sa zavreli skoly uplne...Tak drzim palce 🙂 Zaciatky su narocne, ale potom to uz ide 😉 Moj je tiez inteligentny a ma absolutny hudobny sluch...ale vela deti to vzda v zaciatkoch, husle su velmi narocny hudobny nastroj.

husky25
autor
18. nov 2020

@elenita
@yanni
@viestta
@simca06022011
@kubkovamama
Baby ďakujem za každej názor 💜
Ja zatiaľ uprednostňujem súkromné hodiny, nájsť niekoho trpezliveho,kto to s ňou zvládne, ak by tu to bavilo a napĺňalo tak potom ZUŠ ,podporu mať bude maximálnu, ja budem veľmi šťastná keď jej to pôjde , nepredpokladám že bude hudobný virtuóz 🙈 ale nech robí čo ju baví, možno huslicky po roku budú stáť v kúte, neviem posúdiť, trpezlivá veľmi nieje, ale zas keď ju niečo baví ide ide a snaží sa zlepšovať , kocky a nepoznáte náhodou niekoho v ba kto sukromne doucuje??

yanni
18. nov 2020

@elenita My sme v zahraničí. U nas vsetko zavřeli od 02.11. ale školy a školky nechali otvorene. A aj necháju.

simca06022011
18. nov 2020

@husky25 len ZUSku mas napr u nas za cca 50-60EUR na pol rok, to mas sukromne tak mozno par hodin... ;) a na uplnych zaciatocnikov su zvyknuti. preto som to ja volila takto a ked mi mala zacala vymyslat s tym klavirom, tak kedze ti ucitelia vedia hrat na kadecom, strieda jej to ucitel hodinu flauta a hodinu klavir 🙂 A nie ja nepoznam nikoho v BA 🙂

janinah
18. nov 2020

Najprv nájdite učiteľa a ten vám poradí husle podľa veľkosti.my sme mali zo ZUŠ tam niekto predával a učiteľ nám sprostredkoval.urcite nie čínske.syn to vzdal po dvoch rokoch.je to dosť drina.