Zmysluplné a kreatívne aktivity pre 6 ročné deti

lili777
11. jan 2015

Privítam všetky tipy na aktivity pre predškolákov, prvákov, druhákov. Syn pôjde do školy, je však veľmi aktívny, vnímavý, potrebovala by som rady, čomu sa venujete, ako ho zabaviť, zaujať a niečo aj naučiť. Zaujímajú má tipy na spoločenské hry, aktivity, prípadne akékoľvek pomôcky na hravú výuku - napríklad ľudského tela, vesmíru, prírody, čohokoľvek. Čo kde zoženiem, kúpim, vyrobím. O veľa dobrých pomôckach a hrách sa človek ani nedozvie, tak pátram tu. Ďakujem🙂

pribinak
11. jan 2015

Pracovne listy ho nebavia? Take kde su doplnovacky, bludiska, rôzne hlavolami, ....
Ja mam síce mladšie deco, ale u nas teraz ide hra Dobble, od firmy Brainbox a ti majú velmi dobre hry, pozri v Pantha Rei, alebo v Drakovi

janinah
11. jan 2015

v tomto veku si myslím,že zvlášť chlapec potrebuje začať nejaký šport a to celkom "seriozne",aby chodil na treningy,dostal sa do partie chlapcov,začal sa učiť disciplíne,vedel sa správať v kolektíve,náš syn robí hokej od 5r. tak niečo také mám na mysli...čo sa aktivít týka,tak netreba to preháňať,dobré sú zošity pre predškolákov či prvákov,encyklopédií máš od výmyslu sveta,nám pomohlo klasika počítadlo s drevenými guličkami,písmenká ABC čo sa dávajú na také doštičky,je toho ozaj veľa.....

jamesinka
11. jan 2015

Muzea, prechadzky, lupa, urobit si herbar, chodit do kniznice, spolocenske hry napr. Cardline, Ubongo, Osadnici z Catanu, Frutti di Mare, pismenkove peciatky, nechat ho supat zeleninu, krajat, nakreslit obedove menu, ak vie pocitat, dat mu letak a imaginarnych napr 30 eur, zaktore ma nakupit, super stranka je www.neposednenoznice.sk a www.elefantino.sk

zk3
11. jan 2015

Na MK je skupinka Montessori aktivity- skus popozerat/spytat sa aj tam

neskvicka
12. jan 2015

V tomto veku by som určite začala riešiť nejaký šport, prípadne aj viacero, aby si dieťa vybralo, čoho najviac baví. Inak okrem spoločenských hier, by som sa nebála ani počítačových hier, samozrejme tých vhodných 🙂

lili777
autor
12. jan 2015

@zk3 tie montessori aktivity mi prídu už pre neho nezaujímavé. Predsa len triediť a riešiť farby, to máme za sebou, ale možno tam nájdem tipy aj pre staršie deti, určite nakuknem.

lili777
autor
12. jan 2015

@janinah no problém je, že on nechce resp. zatiaľ ho nezaujal šport☹ Chodil na futbal asi 3 mesiace, veľmi ho to nebavilo. aj pre nás to bolo trápenie na neho pozerať, lopta sa ho dotkla len keď do neho omylom kopli. Boli tam starší chalani, tým pádom sa nevedel zapojiť, lebo proste na 7-8-ročného v piatich nemal. Možno neskôr. Chodil plávať v lete, chcela som, aby s tým pokračoval a tiež dosť protestuje, že nechce. TEraz sa učil lyžovať, to ho bavil, len sneh už nie je. Ešte na ľade ho to ako tak baví, no doteraz som nechcela platiť hokej. Je to dosť drahé a on býval stále chorý, nikoho by nezaujímalo, že je 3 týždne doma a 60 eur by som musela platiť. Ale teraz sa zdravotne polepšil, tak začnem nad tým uvažovať. Aspoň ho tam strčiť na techniku korčuľovania. či by sa mu to nepáčilo.
@neskvicka

tomaskovamaminka
12. jan 2015

@lili777 Nas tiez chodi na futbal, a tiez si myslim, ze teda on nie je na to az taky vhodny kandidat, ale zase som aj rada, nesedi tolko pri pc, je s kamaratmi, z triedy tam je viac chlapcov, az som bola prekvapena. Skoda, ze vas tam nema seberovnych kamaratov. Celkom fajn je aj stranka www.brumik.sk len teraz s tym nieco maju, ale su tam napr aj hodiny, ... a rozne ine hry, take naucne. Tie vrecuskove, no pre neho skor nejake trojzlozkove karty http://rustspolecne.cz/tag/trislozkove-karty/ fajn su rozne knihy encyklopedie, napr svojtka ma rozne s otvaracimi okienkami, alebo aj zajst do kniznice, urcite vam poradia. Aj na MK je sskup o detskych knihach. Tuto hru nas maly hral a teda najprv nechcel a potom nas vsetkych obehral:D http://www.ihrysko.sk/hry-pre-deti/v-kocke-abec... ide o to, ze si zoberie kartu , 10sek na nu pozera a potom ma odpovedat na 1 zo siestich otazok, ktore su z druhej strany karty a teda tyka sa obrazka. U nas prekvapivo zabodovali aj monopoly blaznive bankovky, maju este teraz v Tescu v akcii-vypredaji. A to spolocenske hry u nas moc nejdu. Precvici si pocitanie. Samozrejme dinosauri v knihach 🙂 A este aj bicykel u nas cez dobre pocasie ide🙂 A este sa mu pacila aj hra "dama" vcera teda ju objavil u babky:D Alebo rozne hry so slovami, ako slovny futbal, 1 povie slovo a 2 povie slovo ,ktore sa zacina na posledne pismeno predosleho( auto-obchod-dom... ), alebo meno mesto zviera vec. A rozne "pokusy" ako sopka z plasteliny a do nej ocot a soda bicarbona a potr. farbivo, a podobne hry najdes aj na tych neposednych nozniciach, aj ja tam rada nakukam🙂

doty1
12. jan 2015

@lili777 samozrejme, že v rámci montessori aktivít musíš vybrať tie, ktoré sú primerané jeho veku a hlavne obdobiu v akom sa nachádza. Skús "pogúgliť" aktivity v rámci geografie, matematiky, kozmickej výchovy....určite vieš aké sú jeho záujmy, čo ho vie zaujať. Tiež by som skúsila už nejaký šport.
Moja dcéra má 5 a pol, chodí 2x do týždňa na plávanie, z hier sa teraz najviac hráme Activity a Magický labyrint a stále sú populárne Moje prvé obrázky a Abeceda (BrainBox), má veľmi rada domino (to keby sme mali aspoň 200 kameňov 😀 ), teraz ju fascinujú jazyky (ako sa čo povie po česky, anglicky a rusky) a od mala encyklopédie.
A vždy sa rada hrá "hádankové hry" - zvukové, hmatové, slovné.....a na to netreba nič kupovať, stačí použiť predmety z domácnosti.

lucik194
13. jan 2015

pokial nie je moc na sport, tak chodit len tak nepravidelne - co tak korculovanie, jeden rodic a on, ziaden hohej, predsa len ked je chory nech neplatite, jeden rodic a bazen..... proste nech ti "ponatahuje" svaly....
existuju rozne spolocenske hry pre jedneho hraca, odporucam nieco na tento sposob http://www.ihrysko.sk/hlavolamy/edicia-smart/sc... safari, ale existuje aj letisko, auta, tucniaci..... rozne obtiaznosti, popytat sa kamaratov, ci niekto nema, neskor sa da vymenit s niekym..... nasa oblubena 🙂
trojzlozkove karty su fajn, ale zase pre 6 rocneho uz nemusia byt zaujimave.....
v mnohych cvc uz su kruzky aj pre 6 rocne deti, pozri ono vas ci nieco nie je, nejaky kruzok, je to predsa len menej penazi.....

slavka_gav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
s1m.one
Odpoveď bola odstránená
Zobraz