Čo hrozí učiteľovi za smrteľný pád dieťaťa v škole?

17. máj 2021

Žienky, počas prestávky zomrelo 10 ročné dievčatko. Spadlo nešťastne zo stromu a to tak, že po páde aj hneď zomrela. Celé sa to odohralo počas veľkej prestávky. Čo hrozí učiteľovi? Kedy je "priamo" učiteľ na vine? A kedy je na vine škola napríklad?

tina4931
17. máj 2021

@bluka2 Aspoň vidno, aký je svet ovplyvnený tými "úžasnými médiami" čo všetko vedia a všade boli. Akoby vlastne len odtiaľ človek vedel čo sa deje a čo nie. To je smutné a na zamyslenie.

dzina007
17. máj 2021

@tina4931 to nieje velakrat ze nechces verit lebo to nieje v mediach... skor len ten druhy uhol pohladu... dufas ze to nieje pravda a iba niekto vytvoril diskusiu a ziadne dievcatko neumrelo... dufanie ze sa take nestastie nestalo...

mariska1989
17. máj 2021

3 učiteľky ??? Mám dosť teda však sa postavím tak aby každá brala nejaký ten uhol aspoň ako tak sledujem keď potrebujú kecať alebo malí povedať že de môžu byť až na nich vidia .ale ono budú dávať až teraz pozor keď sa stalo nešťastie 🙈😔

podmostom
17. máj 2021

Je to strašná smola, ze dievčatko umrelo. My sme ako deti celé hodiny trávili na stromoch, 3 dievčatká, nik na nás nedával pozor a nikdy sa nám nič nestalo, ani zlomený malíček, nič. Je to obrovská zodpovednosť tých učiteľov. Ale ako tu niekto písal. Dokážu 3 učiteľky ustriehnut 100 a viac deti? No nedokážu. Ja niekedy strážim na ihrisku 5 detí a mám dosť.

autor
17. máj 2021

@dzina007 Aký je ten druhý uhoľ pohľadu? Nadávať na druhú stranu, lebo ty akože dúfaš a snívaš o Happy Ende. Žiaľ, realita je iná.

dzina007
17. máj 2021

kde som ja nadavala? napisala som tak ako vela tu ze pise anonym a dufame ze to teda pravda nieje...

alami
17. máj 2021

@mariska1989 dokážeš sa pozerať naraz na 200 pohybujúcich sa detí? tak aby si videla presne to, ktoré práve niekde vyliezlo? si si istá? vieš koľko dieťaťu trvá vyliezť na strom? a koľko sekúnd z neho spadnúť? mohla sa na ňu pozerať presne pol minúty pred tým, ako tam začala liezť. Kritizovať je neskutočne ľahké!

dzina007
17. máj 2021

bohuzial nestastie sa stane... je to smutne... ale je mi luto aj tej ucitelky ked sa na nu teraz zacne robit hon...
lebo 10 rocne deti uz bezne chodia domov zo skoly a do skoly same, von na ihriska na kruzky... ale v skole potrebuju dozor a ked sa nieco stane hned ucitel je zly...
je to smutne co sa stalo... ☹

autor
17. máj 2021

@andy1985 Ďakujem. 🙏

autor
17. máj 2021

@dzina007 Už sa robí hon ... Ba už vykresľujú tú učiteľku veľmi škaredo. A naozaj sa ustriehnuť všetko nedá.

luccija
17. máj 2021

Škola by bola na vine, ak by bol strom zhnity a pod, a spadol by na dieťa,ale aj tak majú byť zodpovední učitelia od kedy dieťa vstúpi do skoly je to ťažké.ved aj minulý rok tuším niekde spadol strom, keď bol vietor a zabil nejakú skolkarku či viacerých čo sa boli prejsť pri rieke tuším tiež NR či TT kraj?hrozne len pomysliet...
Moja sestra učí v škôlke jedno 3 r dievčatko si dalo dole gumičku z vlasov takú väčšiu chlpatu žula ju v puse ,prehltla a začala sa dusiť.Sestra skončila na ukludnovakoch a mesiac bola PN vypočúvanie a pod...zle sa stane hneď.obdivujem ucitelov

andy1985
17. máj 2021

Anonym nemáš za čo, neviem presne o koho ide lebo som sa nevypytovala len dúfam že ich nepoznám.......je to strašna tragédia aj pre rodičov aj pre učiteľku.....

pietra
17. máj 2021

@panelacikova robis v skolstve? lebo to je utopia, co ty pises. Nemozem si ako dozor konajuci ucitel povedat, ze tato skupina ide dnu. No nejde, pobyt vonku je prikazany, ide von cela skola. Na cely druhy stupen sme vonku dve, takze nemozem zobrat par nespratnych deti alebo jednu celu triedu a kolegu tam nechat so zvysnymi x triedami. Tak to jednoducho nefunguje. A ano, na skolskom pozemku su aj ploty, stromy, obrubniky, lavicky, .... x veci, na ktorych sa da zranit, ak sa dieta nesprava tak, ako by sa spravat malo.

autor
17. máj 2021

@andy1985 Poznám aj rodinu, aj učiteľku. Ale presne tak. Nešťastie sa môže prihodiť aj tam, kde človek vôbec nečaká. Tiež ľutujem obidve strany.

gulka123
17. máj 2021

No, ale zas tak porovnávať deti, že my keď sme boli malé...
Teraz deti pozerajú rôznych youtuberov, influencerov, hrajú rôzne hry a asi si myslia, že sú nesmrteľné, že keď niekam vylezú tak im nič nebude, že to bude ako v hre, že stlačíme REŠTART a hotovo....
A nehovorte mi, že takéto deti nie sú, pretože sú a poznám ich veľa.
Vidia niečo v hre a myslia si, že keď spravia to isté nič sa nestane....

panelacikova
17. máj 2021

neverím tomu. hlavne z dôvodu, že v tom nie je zainteresovaná len učiteľka a rodičia, ale aj rodičia iných detí a nechce sa mi veriť, žeby sa to takto ututlalo...

gulka123
17. máj 2021

A niekedy boli deti iné. Počúvali rodičov. Akože česť výnimkám, ktoré naozaj poslúchajú, ale... už som toľko deti počula, videla, ktoré s rodičmi pyskujú, hádajú sa a majú rodičovské rady v paži....

mondolina
17. máj 2021

@panelacikova
tiež tomu neverím.

gulka123
17. máj 2021

@panelacikova akože nejde o to ako tu hore písali, že všetko musí byť v telke a na nete.
Nie nemusí, ale v škole je kopu deti a deti rozprávajú rodičom co bolo v škole. Rodičia samozrejme keď niekoho stretnú tak hneď...,, a pocul/a si o tom čo sa tam stalo"?
A neverím, že nikto by o tom nikde nehovoril...
Hocikde by to bolo, aj na FB občas niekto keď niečo napíše a potom to zdieľa ďalších XY ľudí a tak sa to rýchlo prenesie všade.

benit
17. máj 2021

Som ucitelka, ja si nevyberiem ci sa ide na prestavku von. Na dozore dme 2 a je tam do 300 deti. Deti su poucene ako sa spravat, ale 2 ucitelky nemozu byt vsade. Deti schvalne utekaju za budovu, aby sme ich nevideli co robia. Tam uz aj 10 rocne dieta musi vediet, ze na stromy sa nelozi. Potom Sa rodicia vuduju, ze ucitelia nechcu brat deti na vylety a mimo skoly..maju doma 1-2 a aj tak sa moze star uraz a nie pri takej mase deti. Ja mam tiez teraz druhakov, ale ziaden vylet, ziadna skola v prirode. Mamy si s nimi nevedia dat rady.

bluka2
17. máj 2021

@ibrunova Tak v mojom prípade o tom vedela celá škola, strážnik, rodičia ako ja. Však to nie je také nenapadko, keď na vyučovanie nabehne pár ozbrojených chlapov. Už tu píšu aj ďalší čo o Tom poculi, za chvíľu zmenis podľa mňa názor, ak sa už nestalo. Si novinárka - len tak zo zvedavosti? 😃

ibrunova
17. máj 2021

@bluka2 preboha, nie som 😂😂

mandarinka555
17. máj 2021

@bluka2 A pamätáš sa na to 13 ročné dievčatko, čo v KE vyskočilo z okna ? Policajti dali avízo novinárom a TV.

cinda555
17. máj 2021

To dievčatko bolo dosť vysoko na strome aby tak nešťastne padlo že zomrelo. Je zaujímavé že píšeš dosť záhadné o tejto udalosti. Mám pocit že si to vymyslela. Ako nie media sú na chybe že prinesú informáciu. Polícia aj na svojej stránke informuje a samozrejme že dáva info aj médiám. Je to aj kvôli varovaniu. Okrem jednej osoby nikto nepočul o tejto udalosti. Takú váhu má aj táto info

damiana1992
17. máj 2021

Myslím si ze niečo také by určite v médiách bolo nakoľko sa píše o kadejakých somarinach tak minimalne ako výstraha by sa o tom. Niekde pisalo, googlila som to a nič mi nenaslo, podobne články sú z roku 2019.... Takže.. Neviem neviem

mondolina
17. máj 2021

@cinda555
pracujem v policajných kruhoch v nitrianskom kraji...ani muk. divné.

mandarinka555
17. máj 2021

@mondolina Ešte divnejšie je, že nechce povedať, kde sa to stalo...

kajkag
17. máj 2021

Snáď to nie je pravda...☹️

fadama
17. máj 2021

Tiež dúfam, že to nie je pravda. 😭

cinda555
17. máj 2021

@damiana1992 je záhada že pán alebo pani ani len okres nemôže spomenúť ale na začiatku sa pýta aký trest by mala dostať. Takéto prípady trestnoprávne neriešia na MK. Neviem presne koľko to je dva roky v Nitre keď padol strom na študentku a zomrela a médiá a sociálne siete plne. Tento prípad je zahalený tajomstvom.