Necht v oku bábätka

nikivojtas
25. nov 2023

Ahojte,
dnes sa nám stala taká situácia, dcérke (2,5mesiaca) som strihala nechtíky, pri posledných troch prstoch sa mi zobudila a jeden mi pri odstrihnutí vystrelil. Mala si hneď začala pretierať očká a plakať, tak som sa pozrela a v jednom bol ten nechtík. V snahe nejako ho vybrať sa jej dostal pod spodné viečko, keďže plakala a videla som že ju niečo škriabe v oku utekali sme hneď na pohotovosť, u nás v meste (SNV) nás z urgentu poslali buď na detskú pohotovosť alebo do Popradu na očnú pohotovosť.

Na detskej pohotovosti mi v prvom rade sestrička neverila, že tam niečo má, že ak si myslím nech ideme do Popradu. Mala bola pokojná a po ceste aj zaspala.

V očnej ambulancii v Poprade sme sa stretli s veľmi milou doktorkou a sestričkou a po zafarbeni oka tam našla doktorka ostrý necht, ktorý vybrala s pinzetou. Sama sa potom ospravedlnila, že by neverila že môže tak kľudne mala spať s takým ostrým nechtom v oku.

Píšem to len ako informáciu pre mamičky, ktorým sa to nedajbože stane, pretože ja som nič také na internete nenašla. A ani sme o takom niečom ešte nepočuli. Vedela som že ak by som jej to sama chcela vybrať môžem jej len viac ublížiť. Pri takom bábätku jedine buď výplach oka alebo rovno pohotovosť.

Ak má niekto podobnú skúsenosť, môžete sa vyjadriť.

tehotna40
25. nov 2023

@nikivojtas ja len ze "sestrička na pohotovosti neverila"... to ma vždy tak vytoci, toľko zbytočných nestasti sa stalo kvôli takýmto lekárom a sestrám. Najprv dieťa dôkladne prezriem a potom robím z rodiča idiota 😞 som rada ze to dobre dopadlo. Veľa zdravia

nikivojtas
autor
25. nov 2023

@tehotna40 ďakujeme ❤️ mňa to tiež vytočilo, rozdiel medzi prístupom na tej detskej pohotovosti a v Poprade na očnej pohotovosti bol obrovský...

janinah
25. nov 2023

@tehotna40 na bežnej pohotovosti nemajú šancu nájsť nechtík v oku bábätka,ešteže ich poslali na to očné...

dixitka
25. nov 2023

Uf, tak mám o dôvod viac strihať nechty iba keď malý spí 😱 aspoňže sa im to podarilo vybrať

kiki68
25. nov 2023

@nikivojtas tiez sa mi to stalo v takom veku dietata a nastastie som ho nejak hned zachytila. Inak by sme skoncili rovnako

minka201
25. nov 2023

@nikivojtas Ďakujem za príspevok 😊 Je veľmi užitočné dopredu vedieť postup pri takýchto situáciách. Zaujíma ma, čo je to zafarbenie oka? To som ešte nepočula. A malá sa nebránila, keď jej to odtiaľ vyberala? 🙂

nikivojtas
autor
26. nov 2023

@minka201 neviem čo to bolo konkrétne, ale doktorka ten nechtík nevedela nájsť. Preto sestrička priniesla také žlto-oranžové farbivo a potom už to bolo viditeľné. To bolo nezvyčajné že zaspala a kým to hľadala tak sa len mrvila, ale keď jej to vyberala samozrejme plakala. Sestrička držala hlavičku a manžel rúčky. Potom hneď zaspala ❤️ keby nespala tak rýchlo by jej ho asi nenašli ani nevybrali.... Šťastie v nešťastí naozaj

sisa_s
26. nov 2023

@minka201 pouziva sa pasik nasiaknuty fluoresceinom, farbivo, na ktore ked kvapneme tekutinu a dostane sa do oka, uvidime poskodenia rohovky, spojovky, menej napadne cudzie telieska sa lepsie ukazu 🙂 po vysetreni sa to vyplachne z oka