Nehojaca sa popálenina

lovelysadie
15. júl 2016

Ahojte dievčatá, dcérka sa pred mesiacom popálila na stehnách o horúcu vodu. Zliezla jej hneď pokožka, na pohotovosti nám povedali, že je to 2. stupňa a hojiť sa to bude také 2 týždne. Problém je ten, že to má tesne pod úrovňou plienky. Brala už 2x atb na zápal a infekciu (prebalujem ju hneď ked je len trošku pocikaná, nech má ranu čistú. V noci som si nastavovala budík na každé 2 hodiny..no des.) Chodíme každé 2 dni na prevezy, už prešiel mesiac a stále to nevyzerá dobre. Je to na zlom mieste, obväzy sa jej zošuchujú..ževraj preto sa to tak zle hojí. Nejaké 2 týždne tam má fibrinove povlaky, také biele..ževraj to býva pri popáleninách 3. stupňa..takže tie dve miesta mala hlbšie popálené. Doktor skúšal dermazin, ten pomohol len tým plytším popáleninám, ale toto sa vôbec nechce hojiť.Teraz jej dal Unigel...ale ktovie či ten zaberie. Máte s tým niekto skúsenosti? Už som zúfalá. Dcérka je divoká, ako vždy, nebolí ju to, len sa nerada prebaluje, asi vtedy ju to bolí. Stále plienkuje..našťastie, lebo teraz by nemohla cikať do nočníka s takou ranou. Prosím nepíšte mi, že som ju mala viac strážiť, už aj tak si to poriadne vyčítam. Nešťastie sa stane hneď :(

hettinka
15. júl 2016

Náš syn si takto vylial na nožičky horúcu polievku, tiež to isté, okamžite pluzgiere, pokožka zliezla ... pohotovosť, preväzy ... presne si už nepamätám, ale určite dlhšie ako 2 týždne to trvalo, kym to mal uplne zahojené.
Nám na to dávali také sieťkové štvorce napustené krémom so striebrom ... s tým sa to liečilo super. Nezostalo mu našťastie nič, okrem takých flakov, ktoré sa neopalujú, zostávajú biele (už má 9 rokov a stalo sa to, ked mal asi rok)

sissy27
15. júl 2016

@lovelysadie skús sa spýtať na Suprasorb... myslím, že je to dostať aj v lekárni bez receptu
prípadne aloe vera rastlinu, tú mám doma a na popáleniny alebo akékoľvek rany doslova zázrak...

hettinka
15. júl 2016

volalo sa to IALUGEN PLUS , existuje aj krém v tube, aj tie štvorce

lovelysadie
autor
15. júl 2016

@hettinka tiež jej tam dáva mastný tyl sú tie štvorce,ale neviem prečo sa jej to nehoji.a mal tam aj tie fibrinove povlaky?také biele to je s bodkami hnedými..

lovelysadie
autor
15. júl 2016

@sissy27 no len problém je,ze to má otvorené.nemam jej to doma prevezovat.tak sa jej tam bojím čokoľvek dať.stale jej to mokvá

hettinka
15. júl 2016

nie, tie povlaky nemal ... teda ja som mu to až tak neštudovala, ale neviem o tom
ani ATB sme nebrali ... možno bolo dobre, že on v tom čase ešte nechodil, takže si to toľko nešúchal ako aktívnejšie dieťa

suve99
15. júl 2016

@lovelysadie - nešťastie sa stane komukoľvek, deti sú živé striebra 😉
..skús kúpiť Biomassage gel /je to síce masážny gel väziva/ , ale mne na obarenú ruku s pluzgiermi a zlezením kože tento gel pomohol tak, že na ruke nemám absolútne žiadny fľak...bolo to však treba natierať aspoň 5 krát denne - je to taká vodička...za pokus nič nedáš..

..dokým som dopísala, tak som zistila, že jej to nemôžeš sama ošetrovať... ☹

martam11
15. júl 2016

Ja som si tiež obarila takto nohu hore na stehne. Z kanvice z jenského skla odletelo dno. Nosila som to, čo najviac bez obväzov voľne na vzduchu
a umývala som si to repíkom. Mala som ešte k tomu framykoinovú mastičku.

sissy27
15. júl 2016

@lovelysadie ja som to tiež používala na otvorenú ranu (po autonehode, rana hlboká až skoro na kosť a viac ako 10x10cm plocha,zo začiatku som musela použiť dva štvorce,aby som to prekryla) a hojilo sa to úplne fantasticky, zo dňa na deň bolo vidno pokrok... spýtaj sa na to lekára, čo ti na to povie... a dá sa to zvládnuť aj doma preväzovať, stačí trošku ochotnejšia sestrička, aby ťa to naučila... tá gelová náplasť pekne drží na rane, nezošmykuje sa... ale hovorím, spýtaj sa lekára... inak ešte je aj varianta so striebrom, ale tá nerobila dobre, po cca troch dňoch som sa vrátila k tej klasickej...

simca06022011
15. júl 2016

Moj brat mal takto cely bok, dostal na to naplaste.. skusila by som malu nechat bez plienky aspon cez den ak jej to sucha.. ak sa da a ked sa da. Ja osobne som mala celu lavu ruku popalenu a mne to s tym kremom zmizlo do tyzdna (nesrandujem).. obvaz som mala iba cca 2 dni, potom isiel dole.
http://www.hojenieran.sk/o-liecbe-ran/krycie-ma...
tam pisu ze 2 stupen ma tiez este dva stupne 2a a 2b -ten sa lieci 3tyzdne aj viac

lovelysadie
autor
15. júl 2016

Napisem si všetky vaše maste a opýtam sa v pondelok doktora.mne je jedno ako často jej to budem natierať,ak jej to pomôže.tak potom to bude ten 2b,lebo nekrozu čo býva pri treťom tam nemá..nastastie

janickacrazy
15. júl 2016

@lovelysadie nám pomohlo byť úplne bez obvazov a babka nám na to dávala dáke obklady z byliniek, studený kamilkový čaj, doktori síce frflali, že to má byť obviazané, ale na tých miestach, kde sme obvaz nedali nemal nič a tam, kde bol obvaz, tak tam mal roky jazvu

simca06022011
15. júl 2016

@lovelysadie pooodla mna nie je ani spravne ze je to stale zaviazane... na to sa opytaj tiez!

katrin21
15. júl 2016

@lovelysadie na popaleniny su odbornici v KOsiciach.. znamym sa popalil syn, polozil dlan na varič.... nemal to ani take hrozne, jeden velky pluzgier, ale kedze ide o dlan a ona mal len 2 roky a dlan rastie, tak sa bali, aby sa mu neposkodila pokozka tak, ze strati elasticitu a bude ho ťahať, tym padom jemna motorika a vsetko v kybli...
Preto s nim chodili na konzultacie do Kosic... hoci su az z TRnavy... takze ak chces, vyskusaj, tam je centrum popalenin, neviem odkial si,ale tak mozno by to stalo za to.

My sme mali popaleninu od vody na chrbate ruky, ale nam zabral aj Dermazin nezostala ani jazva. krasne sa to zhojilo.

A je leto, nechaj ho bez plienok....

lovelysadie
autor
15. júl 2016

@katrin21 dcérka to má na vnútornej strane stehien,tesne pod plienkou,bez plienky ju preto z hygienických dohodov nechať nemôžem.som z nitry,takze kosice zatiaľ asi riešiť nebudem.

lovelysadie
autor
15. júl 2016

@janickacrazy a kde mal tú popáleninu?ja sa bez obvazov bojím,kedze tak nemá ešte kožu.to by potom mala hneď ďalšiu infekciu.nie?

lovelysadie
autor
15. júl 2016

@lovelysadie ale skúsim tam napísať,ze čo si myslia.dakujem

lovelysadie
autor
15. júl 2016

@katrin21 ale skúsim tam napísať,ze čo si myslia.dakujem

megika1
15. júl 2016

@lovelysadie repíkový kúpeľ,ľaliovým extraktom potierať http://varecha.pravda.sk/recepty/macerat-z-lali...

stepanka274
15. júl 2016

@lovelysadie
Urcitevyskusaj aloe, nestipe a je to prirodny zazrak

janickacrazy
15. júl 2016

@lovelysadie moj syn mal popáleninu na tvári a na krku a trochu aj na prsiach, ale ja si myslím, že by si ju práve mala nechať bez plienky, tam jej to kysne akurát, možno teda nechať nejaký obvaz, ale bez plienky a dávať na nočník, už je dosť veľká

lovelysadie
autor
15. júl 2016

Dobre dievčatá,dakujem za rady 🙂

simca06022011
15. júl 2016

@lovelysadie mozno ak sa bojis infekcie, natriet to kremom na to urcenym a iba nejake uplne tencke letne nohavice na to dat - riadne prezehlit predtym? 🙂 no porad sa s lekarom🙂
zase ani ak si to bude obcikavat nebude to bohvieco

lovelysadie
autor
15. júl 2016

@simca06022011 veď preto jej nechávam plienku..to by sa jej isto ocikalo na nočníku keby je..ale to s tým prezehlenim nohavíc je dobrý nápad.pockam na prevezovaní a tam sa ho opýtam.lebo aj podľa mňa by bolo dobré,keby to má na vzduchu a nie obviazane.hadam už súhlasiť bude

anjelik0907
15. júl 2016

@lovelysadie myslím že aj Bratislava je odborník na popáleniny, viem že popáleiny lieči Košice Šaca a Bratislava a keď si z Nitry kľudne Bratislavu by som volila ak to nebude lepšie. Neviem čo Ti mamičky písali ,nečítala som to tak Ti napíšem ako som bojovala s popáleninami ja a čo zabralo. Najlepšie je nechať to na vzduchu a infekcie sa neboj len dodržiavaj prísnu hygienu .To je žehliť maličkého všetko oblečenie a samozrejme aj posteľné prádlo, každý deň prezliekať aj posteľné prádlo . Každý deň sprchovať , používala som Betadinové mydlo . Mne pravdu povediac moc mastičky nepomáhali, ani bylinky a to som vyskúšala všetky možné. Mne osobne najviac pomohla Dračia krv od firmy Energy. Ale to už som ozaj nevedela čo robiť a čo vyskúšať. Náplaste mi robili ešte horšie lebo rany pod nimi mokvali a vôbec sa nehojili. Naozaj to skús nechať voľne ... prajem skoré zahojenie

mazula
15. júl 2016

Malý si popálil dlaň na krbe,sice koža nezliezla,ale hneď sme natreli Hemagel,druhy deň ako keby sa nič nestalo,pouziva sa na vredy,otvorene rany,popaleniny,prelezaniny,vytvary nejaký film skus sa popýtať,drzim palce,je na popáleniny 1. a 2.stupna majú aj web.stranku

janage
16. júl 2016

bionect, unigel