Keď sa žena popáli počas tehotenstva, bude mať fľaky aj dieťa?

simizourek
14. aug 2022

Dobrý deň ,

Chcem sa spýtať v júni som mala úraz popáleniny na tvári. Pri varení sa mi nešťastne chytili vlasy od plynaka . Mesiac a pol som chodila na prevezy . Zo začiatku to vyzeralo až na rekonštrukcnu plastiku ucha ale nakoniec nebude to potrebné . Obväzy už sú dole a krásne sa všetko hojí . Chcem sa len opýtať či je pravda že keď som sa popalila počas tehotenstva bude mať aj dieťa nejaké následky . Vtedy som bola v 6. Mesiaci

pribinak
14. aug 2022

@simizourek mýtus, povera, hlúposť

ika11123
14. aug 2022

@simizourek totálna hlúposť

lucka_ke
14. aug 2022

dieťa je chránené v maternici, nebude mu nič, netreba zbytočne stresovať

januska12323
14. aug 2022

Skús mi vysvetliť ako by to bolo fyziologický možné?

simizourek
autor
14. aug 2022

@januska12323 pýtam sa preto lebo sama neviem tak teda neviem to ani vysvetliť ako by to bolo možné

stellarstar
14. aug 2022

@simizourek a ako by to malo prejsť na dieťa?

mala_zabka
14. aug 2022

Bohužiaľ, no.. porodíš si dalmatína. Je mi to ľúto, chudák malý. Bude tým asi dosť poznačený, ale taký je život, ľudia zvládajú horšie diagnózy. Drž sa, bude to náročné, tie pohľady cudzích ľudí...

mandzula
14. aug 2022

Toto si robis srandu, ze?

janka_23
14. aug 2022

Ja neviem ci tehotenstvo niektorým ženám udiera na hlavu, ale tie otázky co tu v poslednom čase čítam 🤦‍♀️ mam pocit ako keby niektoré ženy ani do školy nechodili, pripadne na hodinách biológie spali. Kazdy co ma zdravý rozum vie, že nie..babatko nebude mať žiadne fľaky preto ze si sa popalila..logicky je to nemozne

mala_zabka
14. aug 2022

@mandzula jasné, že hej. Toto mi príde ale aj na to trollenie dosť nuda 🙃

suzitok
14. aug 2022

Nerobí si srandu...podla mna je to totalna kravina, ale! Aj moja babka,mama a starsie generacie verili na taketo veci, ze dieta ma znamienko tam, kde sa matka udrela, popalila, porezala, atd....a tiez verili, ze tehotná nema ist do zoo, lebo dieta bude vyzerat ako opica, tiger....
Su to samozrejme povery, v minulosti si ludia rozne znamenia a znaky vysvetľovali po svojom...bola jednoduchsia doba...ja sa len cudujem, ze dnes este niekto na toto veri...

patus_2
14. aug 2022

@simizourek nie žiaden fľak nebude mať preto, že ty si sa popalila. Bábätko je dobre chránené v maternici, v obaloch, v plodovej vode. Môže mať nejaký fliacik alebo znamienko, ale to všetko je geneticky dané a vôbec to nesúvisí s tvojím úrazom.

mandzula
14. aug 2022

@suzitok ved prave preto sa pytam, ci si robi prdel, lebo mi nejde do hlavy, ze dnes tomu moze este niekto verit.

suzitok
14. aug 2022

@mandzula ja som ostala tiez zaskocena otazkou, ale vidíš, zrejme sa najdu povercive zeny aj na toto 😁

simizourek
autor
14. aug 2022

@janka_23 pani zlatá pýtam sa preto lebo jeden doktor mi to povedal tak som sa zľakla . To urážanie na moju osobu si odpuste a sa nestarajte do môjho vzdelania . Nemuseli ste ani reagovať .

elanor
14. aug 2022

@simizourek ach jaj, si nepochopila zart zo strany lekara? Povedal ti to len ako vtip, ako iba taku ludovu povedacku, aby rec nestala.
Trosku zapoj to "gulate" na krku, a bude ti to snad jasne...

tat2016
14. aug 2022

@simizourek bábätku sa nestane nič ja som si v tehotenstve popálila brucho a všetko v poriadku. Netreba sa stresovať.

beata_k
14. aug 2022

@simizourek Aspon si nevymyslaj, ze ti to povedal lekar.

janai1
14. aug 2022

@simizourek ktorý lekár ti to povedal?

suzitok
14. aug 2022

@simizourek mne tiež lekár povedal, ze sa mi narodi dieta s palickou a batozkom, ale to neznamená, ze mam v bruchu kus dreva a ruksak...

mandzula
14. aug 2022

@simizourek daj meno lekara, bolo by sa pozriet, ci nevystudoval za klobasky.

mamax3x3x3
14. aug 2022

@simizourek viem, že je to náhoda. Ale ja keď som bola tehotná, priateľ mi silno päsťou dal vzadu do boku, až mi vyrazilo dych. Syn sa mi narodil s jednou obličkou a na boku má fľak.

simizourek
autor
14. aug 2022

@mandzula MUDr. Orszagh

elanor
14. aug 2022

@mamax3x3x3 samozrejme, ze nahoda. Hadam si nemyslis, ze tym ze ti jednu ustedril, dieta v bruchu druhu oblucku vyplulo, alebo dakam len tak zmyzla. Ocividne ide o vrodenu vyvojovu vadu, a narodil by sa tak, aj keby tvoj nebol chuj a jednu ti neuvalil.

simizourek
autor
14. aug 2022

@beata_k nevedela som , že ste tam boli prítomná . Má láskavo neobviňujte.

simizourek
autor
14. aug 2022

@beata_k a mimochodom sme si nepotykali

elanor
14. aug 2022

@simizourek a cvies o tom, ze podla internetovej etikety vsobecne, navyse aj podla samotnych pravidiel stranky MK si tu vsetci tykame, lebo je to tak uplne normalne vo virtualnom svete? Takze take blaboly typu, sme si nepotykali, su max. smiesne a mimo misu...

januska12323
14. aug 2022

Na fóre si všetci tykáme. Nádych výdych.

janka_23
14. aug 2022

@simizourek ak ti niečo takéto povedal lekár tak bud to myslel ako žart ktorý si nepochopila, pripadne ak to myslel vážne mal by odovzdať diplom. Nikto neuraza,ale skus sa zamyslieť ako by niečo také bolo logicky možné.

mandzula
14. aug 2022

@simizourek dik, aspon viem, ktoremu sa oblukom na 10 km vyhnut.😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre