Nespísanie a neoznámenie školkeho úrazu do databázy

olika37
4. feb 2024

ABY SA VáM MATKY, RODIČIA nestalo podobné❗️idem s kožou na trh ohľadom skúsenosti,ktorú mám s riaditeľkou ZŠ a môj problem je Syn 13r zťp 70%,ťažký stupeň polyneuropatie+CMT1oslobodený z Tv 4b skupina, telesne nie mentálne postihnutý, integrovaný, …..úraz v škole 23.6.2023počas vyučovacej hodiny s následkom hospitalizácie, operácie(poviete si len roztrhnutý menisk)ja privolaná k úrazu, nespísaný žiaden záznam o úraze, myslim ani neoznámený podla parar 17 ods.4 zákona č 124/2006 Z.z … nik ma nevyzval spisat zaznam o registrovanom úraze.Po ukončení liečby, som si vyžiadala z KOMUNÁLNA poisť,(riaditelka mi odmietla tlaciva dať), na moje neoblomne vyziadanie dala aspon tlacivo o posudku lekarskej spravy, vsetko potvrdené lekarom, prepúsťacou správou, liečenim odovzdane na poistovňu, počas 5 mesiacov zpochybnovanie riaditeľkou, že sa uraz stal svojvolne len tak atd../úraz sa stal v telocvični pri púšťani lietadiel 4 vyuc. hodina 14 ziakov, učitel / no nič, riaditelka dalej napisala poistovni ze neuznáva odškodné/bolesné podla zákona 437/2004 Z.z , z dôvodu, že je žiak dlhodobo chorý, a úraz sa mu stal preto 🙈, 7 rokov navštevuje školu a úraz sa stal teraz v 7ročniku , vyjadrenie poisťovne… poistník -škola neuznava odškodne 😳😵‍💫, takze bolestné 0😳, vedeli ste ze pokiaľ si dieťa spôsobí úraz samo, spadne, zláme sa, priklad aj doživotne ochrnie, na pôde školy, škola nenesie zodpovednosť?! Lebo diagnoza? Lebo samo spadlo? To som nevedela, ale teraz viem , že to pravda nie je .Volala som s inymi pedagogmi, riaditelmi, poistovňou, oslovila som zriaďovatela školy, napisala sťažnosť, podnet na postup školy na inšpektorát práce BOZP, x telefonatov od dverí k dverám , kompetentný prešetriť školský úraz, nie je ochotný nik, každý sa odvoláva na iného …peniaze sa v školách točia pre zdravé deti? vyvolené deti? alebo… aj nie, dieťa nemôže stúpiť zle, pošmyknúť sa samo🙈inak škola nenesie zodpovednosť, lebo škola nesie zodpovednost iba ked je napr. mokrá podlaha, alebo prekážka alebo by synovi niekto rozbil nos, to mi riaditelka povedala, škola je zodpovedná za co? absurdnosti , prepáčte 😏🫤. Je mi nedobre z tohto systemu, jednania🤮prístupu… Čo ďalej ? …napíšem aj, že som samoživiteľka, 40 km každý deň do nemocnice v ktorej ležal, nasledné kontroly u dr v inom okrese , 2 mesiace rehabilitacie, zhorsenie zdr. stavu …cítim sa ozaj mizerne😢. Nemôzem spať,lebo citim krivdu na mojom dieťati, cítim neprávosť jednania riaditeľky aj úradov. Ak to tak naozaj v skolách je,školstvo je v zúfalom stave … Ďakujem ze ste ma čítali do konca a nebuďte ľahostajní, komu deti zverujete, POTOM je neskoro 😏čo ďalej ??? A tiež sa pýtam, koho platíme na vysokých postoch z našich daní … treba oslovit média, možno som len jedna jediná , ktorá sa domáha niečoho, čo má byť v tomto štáte samozrejmosťou.

kiki68
4. feb 2024

@olika37 tak v prvom rade sa spisuje protokol ( ako inak preukazem na sude, co sa stalo). Mozete ich stale totiz zalovat. A viem, ze v skolke, kde su deti pravnikov, podnikatelov atd by sme skoncili na sude. Ked toto chyba, tak ja nemam svedka, ze co sa ofiko stalo. Skoncim pekne s tym, ze budem odskodne platit mozno ja sama ( nakolko som tiez nesplnila povinnost)

koniarova
4. feb 2024

@olika37 ako sa stal ten úraz?

mimimoje
4. feb 2024

Absurdné, veľmi zlý prístup školy, môj syn mal úraz na ihrisku v družine počas hry, takisto sa "svojvoľne" rozbehol a šmykol, bolo to deň pred prázdninami, hneď, ako nám zavolali, som išla riešiť zápis aspoň na papier, ako sa úraz stal, podpisy svedkov (vychovávateliek z družiny) a volala som do školy, aby vedeli, aj keď už to bolo po pracovnej dobe a zástupkyňa už bola doma, dohodli sme sa, že hneď po prázdninách sa to spíše oficiálne.

sulavikova
4. feb 2024

@olika37 úraz v škole 23.6.2023 riešime 4.2.2024?! Dibre čítam🙄

simsalabim
4. feb 2024

Divny pristup. Do mojej dcery narazil na chodbe spoluziak (ona drobna, on raz taky velky) a narazom jej zlomil zub. Skola nemala problem priznat, ze sa to stalo na pode skoly a malu sumu dostala aj zo skolskej poistky.

mariaa79
4. feb 2024

@simsalabim aj môj syn mal úraz nebol problém ,spísali .Narazil doňho bežiaci spolužiak na chodbe.Tiez sme dostali poistku,plnenie úrazu.Lenže pani, ak som správne čítala rieši,, bolestné,, nie úraz.

veronikaszabova
4. feb 2024

@olika37 syn si v skole zlomil laket - jeho chybou. Preskakoval lavicku vo vestibule skoly. Vsetko spisali.

sulavikova
4. feb 2024

@olika37 dovolím sa ešte raz pripnúť k téme. Dozor, svedkovia, príp. kamera. Ako ste sa o situácii dozvedeli, keď ju riešite až o 7 mesiacov neskôr?

yvanielka
4. feb 2024

@sulavikova veď napísala čo všetko doteraz riešila, toto beriem ako výkrik o pomoc že čo ďalej keďže už skúsila všetko možné

anesim
4. feb 2024

Ak je ziak uplne oslobodeny z telesnej, tak nemoze byt v telocvicni a sediet tam. Musi byt v nejakej inej triede s inymi ziakmi. Plati to asi 2-3 roky

sulavikova
4. feb 2024

@yvanielka jasné! Decku miesto poisťovne vypíše papier RŠ! Že ma to nenapadlo!

nikaeli
4. feb 2024

Pôsobím na špeciálnej škole, máme aj zdravotníčku a spisujeme všetko. Mnohé deti sú s DMO a stane sa, že sa potkne o prah, spadne a podobne. Hneď to zapisujeme, aj keď má 'len' modrinu. Pri väčších úrazoch, ako je to u vás, že dieťa skončilo v nemocnici, rieši situáciu aj pracovník BoZP.

ovaaa
4. feb 2024

Možno Markíza alebo joj tv s tým pohne.Každopádne žiak bol v škole takže záznam mal byť spísaný ako došlo k úrazu.

miriam11
4. feb 2024

@olika37 Školská inšpekcia prešetrí. Ak nie, dať to do médií.

diana45
4. feb 2024

@olika37 treba to zmedializovať, nech vieme kde je pravda.

kacena4
4. feb 2024

ja nerozumiem co riesis komercnu poistku z domu? ci cez sociálnu poistovnu? ci skolsku poistku? ktoru ti nechcu uznat? tiez mam ztp dieta a ked malo uraz v oblasti ktora je "postihnuta" uraz sa nebral ako uraz ale nasledok postihnutia. nechapem co riesis s riaditelkou

cafelatte
4. feb 2024

Chlapec v telocvični nemal byt, za to je zodpovedný pedagóg. Nerozumiem prečo skola nespísala záznam o úraze. Mali hned kontaktovat bozp a dohodnut sa co vsetko treba. Po tomto co ste všetko absolvovali by som pripad medializovala a nebrala žiadny ohľad na školu.

olika37
autor
6. feb 2024

@kiki68 ano nic nespisali neohlasili registrovany sk.uraz, momentalnemoju udalost riesi skolska inspekcia , inspektorat prace BOZP sa vyjadril, ze podla opisu tu spada pod skolstvo, riesi to uz aj pravnik ...

olika37
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olika37
autor
6. feb 2024

@kacena4
@nikaeli ano tak to ma byt, lenze nie vsade to takto funguje

olika37
autor
6. feb 2024

@ovaaa ano mal byt spisany ako registrovany uraz a nahlaseny Ministerstvu skolstva

olika37
autor
6. feb 2024

@diana45 pojdem aj do medializacie ak neuspejem cez inspekciu skolstva

olika37
autor
6. feb 2024

@kacena4
@kacena4 vôbec to nie je pravda, ztp deti su este citlivejsie brane, nie su vyňaté z odskodnenia ani cez poistovnu, ak sa stane úraz na pôde skoly, je to skolsky uraz a ak je dieta nepritomne viac ako 3 dni musi skola spisat skolsky registrovany uraz, vyvinit sa skola z toho nemôze, aj ked dieťa spadne samo, ano riesim skolsku poistku ale skola ju nema na urazy deti , takze odskodnit musi podla zákona 437/2004 zo svojich financii skoly

veronikaszabova
6. feb 2024

@olika37 a je ti jasne, ze dostanes par eur? Syn zo sk.poistky dostal za zlomeny laket 20, ci 30 eur.
Zo sukromnej uz to je ina suma.

olika37
autor
6. feb 2024

@cafelatte ano pôjdem aj do medializacie, mám už dost informacii nie z ulice ale priamo od advokata aj inšpekcie prace aj inspektorky dkolstva

olika37
autor
6. feb 2024

@veronikaszabova tak neviem podla coho odskodnuju vo vasej skole ale rozhoduje posudok lekarskej spravy a bodove hodnotenie osetrujuceho lekara ...takze v minulom roku bola hodnota bodu 26.08€ ak teda vas lekarsky posudok bol vypracovany a ohodnoteny na 1 bod tak pisete hluposť, operačne zakroky su hodnotene omnoho vačšou hodnotou

veronikaszabova
6. feb 2024

@olika37 ja pisem, kolko sme dostali my.
A ano, su to smiesne sumy zo sk.poistiek.
Cez komercnu poistku dostal ovela viacej (tam to bolo okolo 500€).

olika37
autor
6. feb 2024

@simsalabim no tak to je pekny pristup ...su registrovane a neregistrovane urazy, ak dieta chyba v sk.procese dlhsie ako 3 dni je to registrovany uraz a skola to musi ohladit aj Ministerstvu skolstva ...urazy zlomeniny, operacie ..su uz hodnotene ako vazne sk.urazy , a rozhodny je lekarsky posudok

olika37
autor
6. feb 2024

@kiki68 skola skolka ma poistenie z ktoreho je povinna odskodnit dieta

sulejmanka
6. feb 2024

@veronikaszabova ja som si v škole zlomila ruku pred 25 rokmi a vtedy som dostala 4000 korún. Pochybujem že by to bolo teraz tak malo.