Obarené dieťa! Ako sa mu to bude hojiť?

zuzenka
5. júl 2008

Ahojte maminy, chcela by som sa vás opýtať, či sa vaše deti niekedy obarili a ako sa to hojilo. Či zostali nejaké jazvy. Môj malý sa obaril kávou, má popáleniny 1. a 2. stupňa. Obaril si celé bruško, úplne mu zliezla koža. V Bratislave ho ošetrili, chodíme každý deň na prevezy a zaujímalo by ma, či sa to bude pekne hojiť, alebo zostanú jazvy. Ak máte aj nejaké osvedčené mastičky píšte prosím. Môžte aj po IP. 🙂 🙂 🙂

lusinka001
28. jan 2018

@klaudika0121 tak to si ma velmi potesila 🙂 Budem rada za fotky 🙂 Aj nasa mala presne tak 2b az 3.. ano hoji sa to velmi pomaly, tak len dufam, ze aj u nas bude cas najvacsim liekom..

prirodka
28. jan 2018

@klaudika0121 Nasvecovanie bioptronovou lampou s farebnou terapiou veľmi pomôže zregenerovať bunky a vnútorne treba takisto niečo prírodné užívať, aby sa urýchlilo hojenie a neostali jazvy, na to má Forever zasa výborný krém s propolisom...viac info v správe, kto má záujem.

adrianka22
28. jan 2018

@prirodka poznám forever nesklamal ma veru som ale netušila že majú krém na jazvy

mia407
28. jan 2018

masticky nie iba mastny tyl pokial to nebude uplne zahojene,to mas v zdravotnickych potrebach a da sa to predpisat,inak su aj napustene naplaste,ktorym sa hovori umela koza,tiez si ich bravala jedna lekarka pre syna,co mal ako keby zhoretu kozu po nejakej chorobe.potom sa dava vazelina a nakoniec modra indulona.a ked bude mat jazvu,ktora je zacelena,alebo teda zjazvene miesto,ale zahojene,daj si predpisat Dermatix,tak isto preplaca poistovna.toto dava moja mama na chirurgii a ja odporucam v zdravotnickych,kde som robila pred MD.

adrianka22
14. feb 2018

@lusinka001
@klaudika0121 kočky po akej dobe sa môžu ísť deti kúpať, zabudla som sa na kontrole v BA na to spýtať, s malou som chodila od 6mes plávať a neviem kedy môžem začať opäť, zahojene je všetko len teda červené

sepkev
14. feb 2018

môjmu otcovi vyfrkla vriaca voda na tvár a jedna doktorka mu poradila, aby si to výdatne natieral olivovým olejom - úplne až tak, aby mu to stekalo - pomohlo, nemá ani fliačik a to mu zišla koža dole a vyzeralo to hrozne

lusinka001
15. feb 2018

@adrianka22 my uz sa kupeme, aj v bazenoch riadne.. nema to na tu jazvy vplyv vobec, uz je to zahojene.. aj ked stale natierame dermatixom a davame silikonove naplaste, nijak jej ta chlorova voda neuskodila a riadne sa z vody vytesila 🙂

nikenzi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamr
15. feb 2018

@zuzenkaahoj, náš malý sa tiež oblial horúcou kávou, keď mal rok a pol na obidve ruky, celé lakte mal popálené. Chodili sme týždeň na preväzy každý deň, cez víkend na pohotovosť, potom už len každý druhý deň. Koža sa mu celá zlúpala, no otrasné, ale po troch mesiacoch nemal už ani stopy, žiadne jazvy. Mali sme výborného lekára, ktorý však nám zakázal akékoľvek "babské" mastičky, vždy nám to natrel on. Riaď sa lekárom. Prajem skoré uzdravenie a neboj bude to v poriadku.

adrianka22
15. feb 2018

@lusinka001 my nemáme absolútne nič len červené fľaky, predvčerom si prešla po ruke autíčkom a spravili sa jej dva fialové fliačky že to je tým ze sa poskriabala. Ale je to ešte len 3,5 týždňa od popalenia tak myslím že tak po dvoch mesiacov by sme hádam mohli do vody

lusinka001
15. feb 2018

@kamr kiez by sme my mali take stastie v nestasti, nasej asi ostanu jazvy na cely zivot :( no mohlo to byt aj horsie na to ani pomysliet nechcem ..

adrianka22
15. feb 2018

@lusinka001 ja som hneď po nasadila homeopatika na liečbu popalenin myslím že aj to pomohlo rýchlo sa to hojilo na ruke to bolo najhoršie ale ešte som po príchode z nemocnice vyhľadala lekára co sa vyzná a predpísal nám ešte takú gazu so striebrom a balili sme ďalej rúčku aj keď v BA kázali že už netreba ale tým pádom by sa tam jazva spravila

lusinka001
15. feb 2018

@adrianka22 nasa to mala asi o dost horsie, jej ta gaza so striebrom praveze uskodila lebo sa jej vzrastla do chrasty a potom jej to strhali.. My sme chceli pre nu urobit to naj co vieme, boli sme aj v KE aj v BA na popaleninovych klinikach, mesacne dame 100e na silikonove gely ale uz jej to stagnuje, nemeni sa to.. No asi to potrva naozaj roky, velmi dufam ze to raz vybledne, jazvy sa zrovnaju a nebude potrebovat plastiku..

lusinka001
15. feb 2018

@adrianka22 urcite mozte 🙂

adrianka22
26. feb 2018

Po mesiaci od popalenia veľmi pekne sa všetko hojí vďaka Bohu, vyzerá ze bez jaziev na tele ešte fľaky ale tvar je už v poriadku len keď sa rozculi tak scervenie

katrin21
26. feb 2018

@lusinka001 skus sa spytat na COntraxtubec.. neviem, ako je to s malym dietatom a po popalenine, ci sa moze, ale na jazvy a keloidy je skvely.. vybledne to a splasne.. natiera sa nie trenim, ale tlakom..... len pri malom dietati by som sa poradila, ci sa moze dat v takomto pripade

lusinka001
26. feb 2018

@katrin21 dakujeme, pouzivame uz 🙂 kombinujeme aj s dermatixom

majka_pb
11. jún 2018

@adrianka22 dobry deň, vidim ako sa vám krasne tie popaleniny zahojili. Mozem sa prosim spýtať, kde ste, v ktorej nemocnici, ste boli a aky stupen to malicka mala?
Vo stvrtok sa nam stalo nieco podobne a uz neviem koho sa spytat...Ďakujem naozaj veľmi pekne.

majka_pb
11. jún 2018

@magerda ahoj. Mozem sa prosim spytat ako to dopadlo? My sme v Saci teraz a tak zhanam dake, aspon trochu povzbudive, skusenosti. Tiez vraj operacia... Ďakujem velmi pekne

adrianka22
11. jún 2018

@majka_pb ležali sme v BA popalenika Ružinov mali sme 18% z toho 8% 2stupen a zvyšok prvý mala popalenu tvar rameno hruď a celú ľavú ruku

jaruskatt
11. jún 2018

@zuzenka nam sa osvedcila propolisovo/borovicova masticka od nejakeho bylinkara.

adrianka22
11. jún 2018

@majka_pb a čím sa vaše dieťa popálilo naša s čistou vodou cca 80-90 stupňov okolo jedného deci, v BA nám nedali masť ani lieky všetko som riešila na diaľku cez doktorku a homeopata, najlepsia masť bola cicaderma, tento rok nosíme dlhý rukáv a klobúk na hlavičke, tvar už vôbec necervenie

magerda
12. jún 2018

@majka_pb ahoj, nakoniec operácia nebola potrebná, v Saci me boli 14 dní a do posledného dňa sa rozhodovali...doma sa to hojilo rýchlejšie než v nemocnici 😁....jazvy mu nemajú ostať podľa lekárov, stalo sa to v októbri a jazvy na ruke ešte ma

prirodka
12. jún 2018

@magerda Najideálnejšie je mať doma BIOPTRON /nie biolampu alebo iné napodobenny/,nádherne sa po n pravidelnom nasvecovaní popáleniny úplne zahoja, bez jaziev.Je to schválený zdravotnícky prístroj, má certifikát, takže úplne bez problémov môžete užívať. Je to investícia, ale do ZDRAVIA a nielen na popáleniny, ale je to regenerácia buiek, má veľmi veľa indikácií, kde sa dá využiť pri rôznych zdravot, problémoch. Viac info,aj o zvýhodnených cenáchv prípade záujmu, napíšte mi do správy. Rada poradím, my ho doma využívame už vyše 20rokov, ešte nebol v oprave ani sme nemenili žiarovku....🙂

majka_pb
13. jún 2018

@adrianka22 vyvarom z batatu a cukety, ktory bol preliaty v hrnceku, cize nie 100stupnov, ale cca.90. Mnozstvo 1,5-2 dcl.
Teraz sme v šaci už 4 den, predtym 2 dni v kosiciach.

majka_pb
13. jún 2018

@magerda a môžem sa spýtať cim sa dieta popalilo, kolko percent a aky stupen? Ci je to porovnatelne s nami. Dakujem moc

magerda
13. jún 2018

@majka_pb vriacou slepacou polievkou, 10 percent tela, popáleniny 2b stupeň

majka_pb
8. júl 2018

tak už sme doma. teda pustili nás po 2 týždňoch, do poslednej chvíle zvažovali operáciu... teraz už je takmer všetko zahojené, ostala len malá ranka na pleci, po ktorej podľa všetkého neostane ani jazvička 🙂 ďakujem všetkým za odpovede i povzbudenie 🙂

lusinka001
5. okt 2018

My dnes rok od popalenia :( :(