Obarené dieťa! Ako sa mu to bude hojiť?

zuzenka
5. júl 2008

Ahojte maminy, chcela by som sa vás opýtať, či sa vaše deti niekedy obarili a ako sa to hojilo. Či zostali nejaké jazvy. Môj malý sa obaril kávou, má popáleniny 1. a 2. stupňa. Obaril si celé bruško, úplne mu zliezla koža. V Bratislave ho ošetrili, chodíme každý deň na prevezy a zaujímalo by ma, či sa to bude pekne hojiť, alebo zostanú jazvy. Ak máte aj nejaké osvedčené mastičky píšte prosím. Môžte aj po IP. 🙂 🙂 🙂

adrianka22
5. okt 2018

@lusinka001 jujjj 😕 Ono by to ešte málo blednut

lienka1221
4. nov 2018

ahojte maminky, malý sa skoro pred 2 mesiacmi oblial horúcim čajom, mal to našťastie "len" nejakých 8% 1. a 2. stupeň, poležali sme si pár dni v BA v nemocnici, celkom rýchlo sa mu to zahojilo, ale stále to má miestami ružové a keď plače mu to až tak zbordovie...Chcem sa vás spýtať či to už takto stále ostane alebo to postupne ešte úplne obledne ako má ostatnú zdravú kožičku?

adrianka22
4. nov 2018

@lienka1221 to ružové sa stratí nám to celkom rýchlo prešlo malá mala tvar ruku a hruď ostalo nám na tele už len bledé fliaciky ktoré by brať budúci rok pôsobením slnka mali zmiznúť

lienka1221
4. nov 2018

@adrianka22 super, dakujem. Potesila si ma 😊 maly mal trochu krk, obe rucicky a hrud. Viac po pravej strane. Na lavej rucicke mu to skoro ani nie je vidno. Tam mal len take male fliacky, horsie je na tom ta hrud a prava rucicka. Ale ked som pozerala niektore príspevky tu, tak som rada ze sme dopadli este celkom super. Ked pri tych detoch fakt staci niekedy uplne mikrosekunda ☹

nuska
4. nov 2018

Skúste dávať aloe krémy a sprej prvej pomoci na to, sú veľmi dobre výsledky potom. Ja mám od LR, je dôležité, aby tam tá rastlinka aj naozaj bola. Ak nemáte odkiaľ, napíšte mi. Veľa zdravia.

livi07
7. nov 2021

@prirodka dobrý večer, bohužiaľ aj u nás sa stala nehoda. Dcérka ma popáleniny, 2 stupeň. Mám doma Bioptron lampu, ako ju používať prosím? Predtým treba Oxy sprej? Ďakujem za odpoveď 🙂

prirodka
8. nov 2021

@livi07 Ano, treba nastriekať OXY SPRAY kvôli dezinfekcii....skúste na kúsku, či ju to nebude štípať. Ak len trošku-podla veku dieťaťa, to vydrží.Napíšte mi do meilu viac, kde to má, prípadne foto pošlite.keď kliknete na prírodka, objaví sa.

kvietok259
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jarmelinka
9. feb 2022

@kvietok259 Dobrý deň, našťastie na tvári sa všetko pekne zahojilo,zostala nám len malá jazvicka na ramene.

ildusinka
10. feb 2022

@kvietok259 áno?

saxana000
10. feb 2022

Prve leto sa hlavne strante slnka na popalenej pokozke pouzivajte silne kvalitne faktory a maximalne mozne sa zdrzujte v tieni.deti sa vcelku hoja rychlo..spravne a rychle osetrenie je dolezite..ak mu aj nieco ostane bude to nepatrne a postupne rastom sa to rozptyli do okolia.maximalne vypadok pigmentu ale u chlapca nic hrozne myslim..

merrykacerova
11. feb 2022

@klaudika0121 dobry den, viem ze je to starsia konverzcia, ale nam sa stalo noeco podobne, dcerka sa popalila, 2b az 3 stupen, zacali sa jej tvorit jazvy, mizte mi poslat ako sa vam to zahojilo? aspon trosku nadeje

livi07
27. feb 2022

@merrykacerova dobrý deň, ake jazvy mate? Moja ma tam bledsiu kožu ako inde. Ale dúfam že cez leto to bude lepšie.