Pád 1,5 ročnej slečny vo vani. Poradíte?

catko
17. júl 2014

Ahojte.Prosim o vas enazory na nasledovny uraz, ktory si smaozrejme neskutocne vycitam :
dcerka stala vo vani kolko na dlzku vane, teda stala na sirku vane pricom pred nou i za nou boli steny vane. Otocila som s apo uterak a v tej chvilke sa nestatsne smykla a to tak ze padla na zadok a potom dozadu sa zvalila o stenu vane picom si buchla hlavicku - zahlavie... potom j uto este smyklo dole tak ze nohy mala na jednej stene vane,chrbatok na dne vane a vrch chrbta a hlavicku na druhej stene vane. vystrasnea som bola riadne a ani si nepamatam ci sa nahodou nebuchla o zahlavie - o vrch vane ktory je obly nie hranatay, ked sa posmykla a padala na zadok. nejak mam v halve ze to tak nebolo ale bojim sa. plakala malo a lahko som ju utisila.vana je plechovaa ziadne ostre hrany na nej niesu,je obla. ako to vidite?uz som kontaktovala i pediatricku.vdaka za nazory.

mata128
17. júl 2014

Z precitaneho mam takmer problem pochopit,ako vobec spadla....ked si kontaktovala pediatricku,predpokladam,ze tu na MK ti asi nikto lepsie neporadi.....aj ked na druhej strane,je tu dost takych,co sa radi hraju na Vasilicu premudralu.....sleduj ju,ak nezvracia,nie je najaka spava,bude v poriadku....takych padov este bude 🙂

mnamko
17. júl 2014

pokial nevracala a nemala iné príznaky tak myslím,že je to v poriadku,keď bude spinkať ťa ju občas chyť za uško,noštek a keď sa pomrví tak je dobre/reaguje/ak by začala neskor vracať tak na pohotovosť

simca06022011
17. júl 2014

No dost chaosne si to napisala, skoro po japonsky 🙂)) Ale tak, ako povedia na pohotovosti: nebola v bezvedomi, lahko sa utisila, neplakala pol hodinu o dusu a ani nezvracia ani nic, tak je to ok.... treba sledovat, ci nezacne zvracat alebo nieco podobne.... takych padov este bude... ja som sa tiez isla pototo, kontrolovala som podla webov zrenicky, spavost, zvracanie vsetko, behala som po pohotovosti, kde nas aj tak vzdy otocili.. kupte si protismykovu podlozku a malu nauc netancovat vo vani ale pekne sa vzdy drzat steny (ja viem, tazke.. bojujeje do dnes lebo ja som pokakana ked ju vidim vo vani) 🙂 Pekny den prejem...

cannella
17. júl 2014

co ako vidime? Deti padaju, zial aj na hlavicku, ak sa nestazuje na bolesti, nie je malatna, spava, nevracia, tak to neries. Netreba vsetko prehanat, moja minule vyskocila na gauci, v lete s otocila adopadla lickom rovno na roh skleneneho konf. stolika. Som si myslela, ze si sanku zlomila, ale hybala nou normalne, poplakala si, pofukala som, vybozkavala som, potom bolo vsetko OK. Nerob z tvojej dcery hypochondra a neuc ju vsetko prehanat. Odsledj ju, ak sa sprava normalne, tak to nenafukuj

siska53
17. júl 2014

Ak neomdlela,bola stale pri vedomi,nekrvaca..tak ju sleduj,akurat nech dake sve hosky nejde spinkat od padu. Ak by sa ti zdala ina,spava,umencana,sup na pohotovost. Jaj ,moj maly sa tiez napadal a aj sa o ostre hrany buchol,usta mal rozrazene,nastastie len to v tychto uolne malych casoch..
S dcerkou sme ale utekali-preletela cez odrazku a spadla na beton -vyzerala spavo,mala krvave usta,aj krvacala,tak to sme sli. Nastatsie ziaden ktras mozgu nemala,ale tri dni sme si ju mali vsimat. Akurat bojujeme o zubky,ci sa uchytia a uz ke to tyzden...
Verim,ze si vyplasena,fakt,moj syn chodil,skor lietal od 11.m. A on teda vobec nevedel padat,tie pady mal horsie.
Verim,ze budete v pohode.

susi123
17. júl 2014

Ahoj! Nam sa stalo tiez, ze maly spadol vo vani- ma 16 mesiacov- myslim, ze uz trikrat. A to mame aj protismykovu podlozku a som nonstop pri nom. Prosto som ho nestihla zachytit, bo vymyslal. V tomto veku su pady caste...pokial reaguje dietatko normalne, je pri vedomi, netreba sa zbytocne plasit. Nas krpec ma obcas take dni, kedy kazdu chvilu tresne na zem, potkne sa doslova na rovnej zemi, alebo hlavou zavadi o nieco...to by sme museli byt u lekara stale. Oni z toho vyrastu, neboj 🙂

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
annazozelenehodomu1
17. júl 2014

Pre istotu používaj v budúcnosti protišmykovú podložku.