Pád z gauča

19. sep 2022

Ahojte , mala mala pred 2 týždňami rok , dnes mi padla z gauca , stala na ňom a už som ju videla len na zemi . Podľa na koberec - mame taký hustý , vlasatý . Pritom som sedela pri nej bola to len sekunda , veľmi si to vycitam… chvíľku plakala a potom už bolo dobre, hrala sa, jašila, napapala sa a teraz spinká ( už ma len jeden spánok teraz cez obed) cite zaspala tak ako bežne . Nebuchla sa ani o stôl … volala som doktorke a tá ma začala strašiť , že to nevadí že sa hra , že jej aj tak môže niečo byt .. strašne som sa zľakla.. no manžel ma upokojuje, že keby niečo pojdeme na pohotovosť poobede alebo hocikedy … že keby každá mamička po páde bežala na chirurgiu tak tam je plná chodba len mamičiek .. išli by ste na mojom mieste ? Malú samozrejme sledujem … aj budem sledovať ako bežne a dohliadať na ňu

anjelicek26
19. sep 2022

Nemozes skutocne riesit kazdy pad - nepadla na tvrde, nebola v bezvedomi, nevracala, neni malatna, spava, dezorientovana, nema asymetriu zreniciek ci vypuklu fontanelu, nedostala horucku... toto vsetko si 48h u nej sleduj a pri zmene stavu, chodte na tu pohotovost. Ano obcas aj banalny pad sposobi velky problem, ale v 99,9% nie. Drzim palce, nech to nic nie je.

hruska91
19. sep 2022

Neboj sa, určite je ok. Myslím že každé dieťa raz spadlo z gauca alebo z postele.

patka06
19. sep 2022

Presne ako píše anjelicek, sleduj pre istotu, na pohotovosť to zatiaľ určite nie je.
Priprav sa, že takých pádov bude ešte vééééľa

autor
19. sep 2022

Ďakujem vám pekne za odpovede a názory, som z toho hotova, keďže je to naše prvé dieťatko. A veľmi si to vycitam.. budem ju sledovať určite… len tá doktorka má veľmi vylakala

paciko9
19. sep 2022

Vsetko bude ok. Nasa uz tolko razy spadla z gauca,ze uz to ani neriesim. Jasne,ze sa zlaknes aj ja stresujem,ale to su momenty kedy neustriehnes. Ked mala 5 mesiacov,prvy krat spadla a do dnes neviem ako sa jej to podarilo, bola v remencoch kvoli klbiku🙂to sme boli na pohotovosti a druhy krat ked padla z gauca rovno na tvar a to som sa bala,ci nema daco s nosom lebo jej hned opuchol. Ale vsetko ok

monicka976
19. sep 2022

Ahoj, netrap sa, ale presne viem ako ti je. Mne takto isto spadol starsi syn, ked mal cca rok a pol, hrozne som sa zlakla, volala na 112 co robit,povedali ze ist sa ukazat do nemocnice. A vies co, doktor v dobrom ma tam vysmial, ze skor bude mna ratovat z toho aka som bola vyplasena. Ani tam vtedy malemu ze absolutne nic nerobili, ani ho nepozreli a to on ma hrcu ako zemiak, lebo mne spadol rovno hlavou na taku kolajnicu co v nich chodia terasove dvere. Vysvetlil mi, ze tak male dieta nespolupracuje na pripadny rtg ci vysetrenia, takze pokial plakalo, dokazalo sa upokojit, nevracalo a nasledne dalej normalne funguje, hra sa, papa tak ho treba len 24 hod sledovat. A ze neukladat hned na spanok, ze po pade aspon 2-3 hodky pockat. Povedal, ze ak sa budem moc bat, mozem sem tam pozriet zrenicky ci reaguju ako maju. A naozaj nic malemu nebolo aj hrca bola za chvilku prec. Ja som reagovala presne ako ty, ale neboj, urcite bude v poriadku 😊

autor
19. sep 2022

@monicka976 presne to mi povedala aj známa lekárka , tiež som jej volala pred chvíľou , že take malé dieťa nespolupracuje a zbytočne tam pôjdem ak jej nič nie je - teda nič sa zatiaľ neprejavilo , ja som čakala cca asi 2 hodinky až potom išla na spánok 🙂

gabika128
19. sep 2022

Mne už deti popadali rôzne, ale na pohotovosti sme boli iba teraz prvý krát. Malá spadla z gauča na hlavu, po utíšení jej išla aj krv z nosa. Tak sme išli na pohotovosť. Doteraz sme po každom páde iba sledovali. Akonáhle sa ti niečo nezdá, tak choďte, nikdy ťa tam nikto neotočí ani nič nepovie.

monicka976
19. sep 2022

Mojmu sa nemohli ani prihovorit nieto dotknut ci vysetrit a oni pokial to nie je vazne, dieta nasilu nutit a stresovat nebudu. Tiez mi pri odchode povedali, ze takych padov este bude, ze to su deti 😊

autor
19. sep 2022

@gabika128 a mala už je v poriadku ? Alebo čo vám povedali ? Boze to má mrzí

gabika128
19. sep 2022

Úplne v poriadku 😊 urobili vyšetrenia, rtg a všetko dobré. Mala hore vo vlasoch aj modrinu, inak nič. Stalo sa to večer pred spaním, takže o nejakom sledovaní dieťaťa najbližšie hodiny sa nedalo moc hovoriť.

zuzuliatko18
19. sep 2022

Vzdy pisu, ze treba dieta sledovat 24 hodin, ak nevracalo, nestratilo vedome a nesprava sa zvlastne. My sme po pade boli na pohotovosti (resp. Volali sme sanitku), ked si maly vonku rozrazil hlavu a tak krvacal, ze sme mali problem to zastavit. Ale teda, ma.skoro dva a pol roka a rtg aj sitie boli naozaj zazitok, Tri sme ho na siti mali problem udrzat. Aj tak vsetci hovorila, ze ako to ma skaredo zasite, no podla mna ten doktor bol rad, ze to dako zasil, Lebo maly sa skoro prekopal von.

Drzim palce, nech je vsetko ok.

ankare
19. sep 2022

Hlavne si nič nevycitaj, dieťa nemáš šancu ustriehnuť na 100%, to sa môže stat komukoľvek z nás.
Neboj, mala je určite v poriadku.
Moji spadli z vysokej postele na laminat niekolkrat a nikdy im nič nebolo, chválabohu.
Držím palce!