Pád 3-ročnej dcéry z metrovej výšky

nika_17
4. feb 2021

Pekny vecer.Dcera ma 3 roky.Dnes pri hre spadla asi z metrovej vysky,narazila si bok,nad bedrami.Mala to trosku opuchnute,teraz to ma cervene/modrinu.Na bolest sa nestazuje,iba ked som jej to chcela skontrolovat,tak mam pocit,ze to ma pod kozou stvrdnute.Nedala si to chytit,nakolko ju to pri dotyku boli.Mohlo sa jej stat nieco vazne? Mam ju dat radsej skontrolovat? Neriesila som to,nakolko ani moc neplakala a nijake ine priznaky nema...

darinkaninka
4. feb 2021

@nika_17 Ak máš doma heparoid masť, tak nátieraj tu modrinu, treba jej tu krvnú zrazeninu rozmasirovat. Heparoid je voľnopredajný.

karhu
4. feb 2021

ano, mohlo sa stat nieco vazne..ano, chod ju dat, skontrolovat

andrejka1974
4. feb 2021

Urcite radsej skontrolovať

nikpa
4. feb 2021

@nika_17 a kedy sa to stalo? Ak je odvtedy v pohode, nesprava sa čudne, nestazuje sa na bolesť ja by som ju v tejto situácii na pohotovost netrepala. Určite vás pošlú do nemocnice na sono. V noci ju tiež kontroluj a uvidíš ráno.

sono2
4. feb 2021

Nie, ešte spadne stokrát.

luccija
4. feb 2021

@nika_17 ano k doktorke zajtra

zuz02
4. feb 2021

Tak pokiaľ to nie je vážne, nesťažuje sa, neplače, tak by som nikam nešla. Ak by to bolo vazne, tak si to určite ráno všimneš, keď sa ti mala zobudí a začne behať. Riziko, že si niečo donesieš z nemocnice je teraz veľmi vysoké. Len tak "pre istotu" by som teraz nikam nešla.

danieli
4. feb 2021

Zdvihla by som telefon, zavolala detskemu lekarovi a konzultovala, poslala aj fotky na mobil/mail, ak je tam nieco vidiet a spolahla sa na jeho usudok a skusenosti, netrepala by som sa nikam ak dieta chodi, nestazuje sa na bolest, nevracia, papa, nie je malatne, komunikuje v norme

katikaba
5. feb 2021

@nika_17 a spadla aj na hlavu? Syn spadol zo 3 schodov a mal otras mozgu,ale on vecer vracal a isli sme na pohotovost,tam mi povedali,ze 3 schody su pre dieta ako ked dospely spadne z metra,urcite ist k lekarovi a na rontgen

andreatytler
5. feb 2021

@nika_17 Ak spadla z metrovej vysky rovno na ten bok, tak urcite chod skontrolovat. Mohol sa jej natrhnut nejaky organ a moze mat vnutorne krvacanie. Aj ked meter nie je az tak vyskoko... ale zase 3 rocne nevie az tak dobre komunikovat ked nieco nie je v poriadku.