Pád 7 mesačného bábätka

nika1022021
23. aug 2021

Ahojte mamicky, neverimže niečo taketo ja bedem pisat, kedze som pri malom v strehu stale...dnes mi z prebalovacieho pultu padol synček, aj ked sa mi zda že nie priamo hlavičkou...bola som pri nom, obliekala som mu nohavice a hlavičkou sa prevážil a už bolo...nechapem tomu fakt, to bola taka sekunda a neverim tomu doteraz...boli sme aj na pohotovosti, robili mu aj sono a vsetko mame nastastie v poriadku a nemali sme ani žiadne zvracania, dokonca sa potom estre aj smial u doktorov..na pohotovosti mu nevedeli dat ani cislo diagnozi, pretoze nevedeli ani udat co mu vlastne je, ze vsetko mal v poriadku...chcem sa opytat, ci mala niektora skusenost s niecim takymto a pripadne volako podporit ma, lebo ja som hotova...a ci sa casom moze tento pad odzkadlit? dakujem krasne vopred baby za reakcie😢

majulino
23. aug 2021

Ukludni sa, ja viem, ze sa cítiš hrozne 🙈 kazda matka sa tak cíti. Ale ako píšeš, boli ste u dr. Vsetko bolo ok. Netteba sa zožierat, to ti nepomôže a ani dieťaťu. Dobuducna budes vediet, se na prebaľovacom pulte musis byt opatrnejsia a v strehu. A ci mu niečo do buducna bude? Myslim, ze nie...
Apropo, musíš sa naučiť neprežívat to tak-tych padov este bude, ver mi, mam 3 deti viem o čom píšem 🙈
Vela stastia a malo padov zelam

staronova
23. aug 2021

@nika1022021 lekari nezistili nic, malinky sa smeje je v pohode, tak to prosim nerozpisuj este na konovi. Naci sa v tom tiťrať a rozpisovať. Par krat sa ti bude este snivat, nikdy na to nezabudnes, ale zacni to vytesnovat z hlavy. Proste su to pribehy co sa stavaju. A bud rada, ze to takto dopadlo. Kazda mama take nieco zazije. Joj keby sa mne chcelo pisat🌗 ale naco život s usmevom je krajši.

kristina1001
23. aug 2021

Moja malá má 10 mesiacov jednu jedinú noc spala somnou v posteli lebo bola mrzuta a stále mrnkala a ja netuším ako sa jej podarilo prekonať aj zábranu na posteli a spadnúť znej na pohotovosti sme neboli mala sa po ukrutnon pľaci hneď smiala bola ciperna aj napriek nočným hodinám ja však nie celú noc som sa snou prehrala nechcela som jej dovoliť spať lebo mi bolo len telefonicky povedané že aspoň 2-3 hodiny sledovať a nedávať spat nemala žiadne príznaky ani nič nad ráno zaspala a ale ja napriek tomu nie stále som kontrolovala či dýcha a takto ešte dva dni už je to dva týždne je chvála Bohu v poriadku a presne viem ako sa cítiš videsene verím že tvoj pokladík bude tiež v poriadku keď na pohotovosti mu nič nezistili treba ho však 48 hodín pozorovať aj v noci pozerať každé 3-4 hodiny trošku ho prebudit či nieje moc malatny ale myslím že na pohotovosti ti všetko povedali držím palce myslím že niesi prvá ani posledná mamina ktorej bábo spadlo aj keď mala oči stále na ňom

ewelinka21
23. aug 2021

@nika1022021 Ahoj mne osobne sa to este nestalo ... klop klop... ale odkedy som matkou tak na IG sledujem pediatricke profily, jeden sa mi obzvlast paci...pediatricka denisa jasova, figuruje aj tu na MK v pediatrickej poradni a ona minule v prispevku podrobne popisala pady dojciat... skus si to vyhladat... inak jej tiez jej syncek spadol, nikto nie je neomylny 🙂... netreba si to vycitat taketo veci sa stavaju uz si do buducna poucena, ze budes viac v strehu 🙂 a okrem toho, ked ste boli u dr a vsetko bolo ok, netreba sa tym zatazovat. chod sa radsej z toho vyspat zajtra rano uz bude lepsie

nika1022021
autor
23. aug 2021

Dakujem vam krasne za podporu🙏

panelacikova
23. aug 2021

@nika1022021 no vidíš to, chvalabohu všetko dobre dopadlo, tak sa z toho teš. a nevypisuj na koňa, radšej si stráž syna, aby sa to nezopakovalo.

simca06022011
23. aug 2021

@nika1022021 ale klud.. mala skocila hlavicku z postele... okrem hrce ako svet nic.. utekala som o zlomkrky na pohotovost, chlap sa mi rehotal, ci mi sibe... a ona nic... pozrel ju lekar a potom sa s nim rehnila veselo... nerobili jej ani sono, ani rtg ani nic. Odporucili neurologicku, s tou som sa iba pohadala, lebo odmietla nas vysetrit (1,5h som cakala kym vobec pride), bez hospitalizacie. Isla som teda k inej v meste hned a ta pozrela a poslala nas domov,ze malej nic nie je. A nie,.. nic jej nie je... Po tom vyskoku z postielky, som ju zrusila uplne... tebe odporucam uz tiez ten prebalovaci pult prehodnotit, presunut tak, aby ti nemal ako padat,a lebo obliekat na posteli a inde :D Inak bola som potentovana z toho aj ja... vtedy som este na MK nechodila, ibak by som asi mesiac lezala s malou v nemocnici 🙂)))) A inak, dieta prejde este kopou kadejakych urazov, to este len pridu strachy... taky prvy tabor, skolkarsky/skolsky vylet alebo dokonca plavecky... ach 🙂))

nika1022021
autor
23. aug 2021

@simca06022011 dakujem...ano prebalovaci pult som uz zrusila a presunula som to vsetko na zem na hraciu podlozku...

patka06
23. aug 2021

@nika1022021 upokoj sa, lekári povedali, že je v poriadku
Ešte je synček maličký, čaká ťa ešte veľa takýchto stresových situácií postupne ako bude rásť ...základom je vždy zachovať pokoj

euka210
23. aug 2021

@nika1022021 ja som tiez podobne zazila...moj 6mes sa zrazu pretocil a z postele na zem...potom mi grcal...ja nenormalne stresy, volali sme svokre, tak ta nas ukludnila, ze predtym jedol a spadol na brucho a na koberec, takze nie az take tvrde.
Ja som sa triasla, tiez hovorila, co som to za matku, cely den som ho so strachom sledovala, ale bol ok. Bola sobota, tak manzel bol nastastie doma.
Ked malo to "decko" rok, bezalo cez postel akoby nemala koniec a tresk na zem...a o chvilu zase tam skakal.
Ked povedali v nemocnici ze je ok, tak sa neboj.

nika1022021
autor
24. aug 2021

@euka210 dakujem 🙏

zuzuliennka1
24. aug 2021

existuju aj mamy, ktorym sa nikdy dieta neskotulalo ani z gauca, ani z postele, ani z prebalovaku,… ale zratas ich na prstoch jednej ruky..
takmer kazdej z nas nam spadlo takto dieta, to moje sa v sekunde zvrtlo zo sedacky, nijako nevyzeral, ze sa v tu chvilu akurat po prvykrat otoci, mal tusim 4m… nic sa nestalo, tiez som utekala na pohotovost…
pokial nezvracal, nestratil vedomie, nekrvacal - je to ok, aj doktori ho videli, takze mas istotu.
Pre svoj pokoj ho tuto noc sleduj, ale bude to v poriadku, naozaj

yoxinka
24. aug 2021

@nika1022021
Ahoj, mám tri deti a najhoršie úrazy sa všetkým stali, keď som bola tak meter od nich. Syn keď mal asi 11
mesiacov, zavesil sa na rúčku rúry, nožičkami sa postavil na rúčku šuflíka pod rúrou, dvierka rúry sa otvorili a on trepol hlavou rovno na dlažbu 🤦‍♀️. Potom starší skákal na gauči a obaja sme tam s mužom stáli, hovorili sme, že dosť, skočil a preletel cez operadlo gauča, zas na hlavu🤦‍♀️. Dcérka sa mi zgúľala 9mesačná z postele, ale to bolo našťastie z takej nizučkej, takže to nebolo také hrozné. Synovi výťah skoro otrhol ruku, stáli sme tam obaja s mužom vedľa neho. Dcéra sa šmykla na dovolenke pri bazéne, taký pád na hlavu, že konec. To sú proste sekundy. Netráp sa a už vôbec nie, keď ste boli na vyšetrení a všetko je OK.