Pád bábätka. Ísť na pohotovosť?

uzlik
11. aug 2007

Ahojte,
prosím o rada som úplne hotová. Môj malý sa naučil liezť dozadu a chvílka nepozornosti sa postavil na nožičky a následne padol, neviem čo teraz veľmi sa o neho bojím, mám sa vybrať na pohotovosť, alebo môže sa mu niečo vážne stať počkať na detskú doktorku do pondelka ?
Možno len hysterčím ale fakt sa o neho bojím spustil hrozný plač a následne sa plačom vysilil a zaspinkal

mory
11. aug 2007

uzlik hlavne ziadna panika,najprv ho sleduj ci nebude zvracat alebo velmi ospaly,ale aj kazda ina zmena v spravani moze nieco znacit.
deti su ale vecsinou v tomto veku este dost pruzne a tak vo vecsine pripadov sa im nic nestane aj ked spadnu na hlavicku, ale zalezi aj od toho odkial spadol resp.z akej vysky,velmi som nepochopila ako sa postavil a spadol ved je este maly 😉

uzlik
autor
11. aug 2007

no je maly jasne ale naucil sa lozit smerom dozadu a bol na brusku a jak tak liezol dozadu tak sa mi smykol z postele a vie uz celkom dobre stat takze ako sa smykol z tej postele tak akurat na nozicky ale ruckami sa este neudrzi tak padol

uzlik
autor
11. aug 2007

ma skoro 6mesiacov a uz skusa co sa da .. praveze bol ospaly, ale tak plakal dost dlho asi aj 20min tak uvidim ked vstane chodim ho furt kukat

mory
11. aug 2007

aha tak toto robi aj moja a tiez my raz skoro spadla tak ju uz davam iba na zem,dufam ze malicky je v poriadku a davaj na neho pozor

loren
11. aug 2007

na co spadol na aku cast tela sa udrel? ak na hlavicku aj ked mu nic nieje chod na pohotovost

uzlik
autor
11. aug 2007

no tak som ho sledovala cely den ked vstal mal taku zlu naladu .. ale potom sa usmieval a bola som s nim trosku na cerstvom vzduchu a bol ako vzdy, tak dufam ze som nic nepokazila ked som nikam nesla

uzlik
autor
11. aug 2007

Loren on padol na zadocek a potom isiel automaticky dopredu a buchol si aj hlavicku velmi plackal ale potom zaspinkal a vsetko bolo ok .. asi spat nebudem, uplne najviac si to vycitam .. chvilka nepozornosti a co sa stane . uplne som hotova nas prvy pad a dufam ze posledny ..

xxmargaretka
11. aug 2007

ahoj uzlik..
no nechcem ta sk;amat,ale pochybujem,ze to bol jeho posledny pad..a pokial sa tvari,ze je ok tak netreba s nim podla mna nikam utekat..nevicitaj si,ze ti spadol to sa stava..kolko sa este napada ked sa bude ucit chodit.

dannynka
11. aug 2007

uzklik takych padov este bude.... ☹ ☹ ☹ ☹
aj nasa uz kolko krat padla a tak som si to tiez vicitala.....ale pri tích nasich vymyselnikoch aj keby si bola 24 hodin denne pri nom aj tak ti vzdy nieco vyparati.....
😒 😒 😒 😒 😒 aj u nas je to tak..... 😒 😒 😒 😒

uzlik
autor
11. aug 2007

margaretka ja viem ze nebol posledny ale ked sa budem pri kazdom takto citit tak ma asi porazi .. aspon si ma upokojila ze som spravila dobre ze som nesla neviem asi si ho dam do postele, pocitam ze noc nebude pokojna

dannynka viem, ale padol ti niekedy na hlavicku tvoj vymyselnik? .. ja sa tak bojim uplne som hotova, ale mangelovi som nic nepovedala :( tak trpnem a furt ho okukujem

dannynka
11. aug 2007

no predstav si ze padla.... ☹ ☹ ☹ pred barakom na hlavicku odzadu...to bolo placu,ale chvala bohu v pohode.... 😉 😉 😉 😉
a este raz pred barakom nam zisla s chodnika do travy a prevratila sa hlavickou dole....to bolo tiez placu...potom sme ju dali znova do chodaku a rajzovala dalej akurat my sme uz boli pozornejsi.....
a je toho este vela co sa mi tak prevratila na hlavicku....no vela razy sa stane ze sa ani nebuchne ale zlaqkne a vedy netreba dat na sebe vediet ze sa nieco zle stalo.....a tvarit sa ako nic....u nas to niekedy pomoze.... 😎 😎 😎 😎

dannynka
11. aug 2007

a chlapom netreba nic hovorit ked niesu pri tom..ale pokil mas chapaveho mangela tak v tom problem nevidim....aj my sme sa tak raz vratili s navstevi od babky s oskretim nosom a modrynou na cele a bala som sa ze co bude doma????a manzel pohoda dal mi za pravdu ze take male sidlo je tazko ustriehnut a ze kym sa vydá tak sa to určite zahoji.... 😎 😎 😎

benabianca
11. aug 2007

uzlik,skus aspon zavolat lekarovi,ten ti urcite poradi lepsie ako my,aj mne padol en z postele,ale to mal uz 8mesiacov a rozbil si len peru,plakal len minutku a bol ok.Za telefonat nic nedas.

simcas
11. aug 2007

uzlik,neboj nic,nas maly spal na velkej posteli, uz som ho nechcela prekladat,aby sa nezobudil,tak som dala okolo neho stolicky,na tie stolicky prehoz z postele,ak by nahodou tam vyliezol - velke opatrenia ako naozaj a nakoniec,ked sa zobudil,tak som ho isla zachranovat zo zeme,lebo aj tak spadol cez nejaku skarocku,ci co,ale neplakal tak velmi ako tvoj,on sa skor asi preklzol pomedzi tie stolicky,ale doletela som tiez na jeho plac ☹

lindda
11. aug 2007

uzlik pisala som ti IP ja by som isla na pohotovost pre svoj klud na dusi.

jejke
11. aug 2007

Ak dieta spadlo na hlavicku malo by ist na vysetrenie/traumatologia /aj ked nevyzera ze mu nieco je moze mat na hlavke krvnu zrazeninu a ta je nebezpecna, nechcem nikoho strasit, ale lepsie je ist a mat dusu na pokoji.
Ak sa o hlavku len udrelo, potom to az take vazne nemusi byt ale ak JE TO SILNY NARAZ, nevahaj, na pohotovosti Ta poslu dalej. 😒

benabianca
11. aug 2007

Benjaminko padol Biance na hlavu,ked mala 2 tyzdne,isli sme na pohotovost,nastastie jej nic nebolo, istota je istota

tomaslavka3
11. aug 2007

uzlik,ked dietatko spadne na hlavicku,alebo nieco podobne sa stane hoci aj tebe,nesmies ist spat.Neviem ti vysvetlit preco,ale viem,ze v takychto situaciach nesmies dat dietatko pre istotu hned spinkat!

uzlik
autor
12. aug 2007

no baby preslo 24hod to treba babo sledovat tak mi povedala dr po telefone .. ze ci vracka a ci je unavene viac a koncatiny ci pracuju jak predtym .. je to vsetko tak jak predtym dokonca dnes bol este viac culy ako byva a na obed namiesto 1,5 hod my spal len 40min takze ziadna unava, ziadne vrackanie nic .. moze sa aj po 24hod nieco este stat ? ked bolo vsetko ok?

tomaslavka3 praveze plackal a potom bol z toho unaveny ze plackal a zaspal mi na rukach, ale nespal dlho len niakych 30min

izus
12. aug 2007

uzlik mne malý spadol z vačšej výšky, radšej ani nepoviem odkiaľ, lebo na mňa tu niekto zavolá sociálku, a jeden celý deň sme behali po lekároch, detská, potom chirur, potom neurológ, sono hlavičky, ale všade mi povedali, že ak nevracá, neomdlel a je taký aký bol pred tím, tak je to v poho, ževraj oni sú ešte taký gumení medvedíci, a aj chirurg mi vysvetlil, že on ešte nemá lebku, len platničky a tie sú veľmi pohyblivé, takže ani tam by mu nemalo nič hroziť, ale aby si urobil správne robotu, tak ma poslal aj na neurológiu a bolo všetko v poho a to bola fakt iná výška a stalo sa nám to v osmich mesiacoch ☹
ale dúfam že budete v pohode 😉

dannynka
12. aug 2007

uzlik a manzel co??? 😉

tomaslavka3
12. aug 2007

dnes aj mne lepilo.Mala sa mi prevratila v choditku a pristala na licku a na tom mini nosteku a aj pod nim ma odrete od koberca.Tak plakala,ze som myslela,ze to bola hlavicka.Ale ked jej scervenala tvaricka strach ma presiel.

uzlik
autor
13. aug 2007

izus dakujem, si ma trosku potesila ja to mam stale pred sebou .. vrackal troska ale to skor z toho ze sa napapal a potom sme sa isli prejst .. ale omdlel to nie, zacal hned plackat .. vreskoooot

dannynka tomu som nic radsej nehovorila, to by ho asi porazilo, on by ostal na materskej a ja by som isla robit :D

tomaslavka3 .. fiha to ma mrzi, to mi nehovor ze ani v choditku neni v bezpeci vsak to je take nemotorne choditko co mame ze ani sa mi nechce verit ze by v tom niekedy padol .. ale ked vidim ako sa z neho vyklana tak .. asi ked bude tazsi nam to hrozi tiez

uzlik
autor
14. aug 2007

inak dnes bol zas niaky cudny vrackal .. moze to byt z toho? alebo mal proste dnes blby den ze vrackal .. to skor rano po ovoci a potom aj cajik vyhodil do obeda viackrat ...
ked mu do 24hod nic nebolo tak je to ok? mne to dr povedala ale ja sa stale bojim ci je vsetko ok, stale ho pozorujem jak blbaaaaaa

dannynka
14. aug 2007

no asi to uz s toho nebolo..mozno nemal svoj den alebo mu nebodlo neake jedlo co si mu dala..... 😉 😉 😉

izus
14. aug 2007

uzlik a zvzkol vrackať aj pred tým ako sa u to stalo? lebo ak áno, tak je to podla mna v pohode, ale ak nie ja by som asi radšej išla na to sono hlavičky, budeš aj ty kludnejšia

lindda
14. aug 2007

uzlik kurnik to fakt chod k lekarovi ked este bude vracat ved ako silno padol mal cervene alebo aj napuchnute ? Inak som pozerala album Ninusko je prekrasny 🙂

tomaslavka3
14. aug 2007

uzlik-nase maju 10mes.prec a prevratila sa ta najvyssia z nich.Stalo sa to,ked prechadzala cez prah a trosku sa jej naklonilo choditko.

uzlik
autor
15. aug 2007

no uz vieme z coho to bolo, u nas je vyroza ktora trva ze len dva dni .. my sme ju mali den a pol a uz je to ok, vrackanie teplota hnacka super kombinacia .. inak vrackanie maval lebo ma reflux, ale bolo to trosku viac tak som sa zlakla

dakujem lindda je to nase slnieeecko a asi by nikto z nas neprezil keby sa mu nieco stalo .. nemal nic napuchnute ani cervene vsak to asi to nebolo az take silne narazenie lebo ako som videla tak padol najprv na zadocek a potom isiel hlavickou .. tak stale sledujem a dufam ze to bude ok

tomaslavka3 nastastie my prahy nemame takze nehrozi dufam :D ale uz sa furt naklana za niecim neni tam casto len sem tam ho tam supneme lebo on by stale stal ... uz od troch mesiacov sa stale pyta na nohy len co ho dam sadnut ide na nohy ..

tomaslavka3
29. okt 2007

uzlík- tak ako sa mame.My sme uz vela krat popadali a mali modrinky,ked sme zacinali chodit to bolo roboty a namahy. 🙂 🙂 🙂