Môže pád na hlavu spôsobiť problémy s odgrckávaním jedla?

Zodpovedané
11. feb 2022

Dobrý deň,

17 mesačný syn padol na hlavu a prevrátil sa na chrbát. Po páde sme ho sledovali a bol v poriadku. Bol vyšetrený aj na pohotovosti a tiež všetko bolo v poriadku.

Už prešlo 5 dní, ale mám pocit, že od toho pádu, vždy keď sa naje, tak niekedy hneď, niekedy za takých 30 minút odgrcne. Je to iba troška (niekedy už natrávené) a väčšinou to hneď prehltne. Doteraz takéto problémy nemal. Teda ak nerátam reflux prvé mesiace od narodenia.

Je možné, že to má spojitosť s tým pádom?

Mal by byť vyšetrený pediatrom?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

takáto súvislosť po páde by nemala byť prítomná. Bezprostredné vracanie do 24 -
48 hodín je jasným dôvodom pre návštevu lekára pre vylúčenie patológie úrazu mozgu.

Ugrckávanie po častiach po jedle, bez inej zmeny stavu nesúvisí s pádom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas