Popálenina u dvojročného dieťaťa

janka1589
11. apr 2021

Zdravím, potrebujem rýchlo nejakú radu omylom som nedávala pozor a malý mi dal ruku na horúcu keramickú dosku urobili sa mu aj pľuzgiere popalil si 4 prsty 😭 prosím o nejakú radu ako zmierniť bolesť ďakujem 💕

pribinak
11. apr 2021

@janka1589 ľadový obklad, hocičo ľadové z mraznicky. Ak máš doma fenistil gél, daj ho vychladnúť a natri mu zo fenistilom

vulka
11. apr 2021

@pribinak Určite nie ľad! Len chladné. Pomalý prúd vlažnej vody. Aj 20 min a lekár.

pribinak
11. apr 2021

@vulka hm, suseda obarila dcére ruku, na 112 jej povedali nech jej na zo dá hocičo z mrazaku, aby to schladila.

luci_ba
11. apr 2021

@janka1589 chladiť studenou vodou a pripadne k lekarovi, podľa vlastného úsudku.

deedol
11. apr 2021

ja tiez viem tak, ze nie lad, lebo ten zas "spali" pokozku mrazom. skor vlazna/chladna voda a potom podla zavaznosti bud zvladnete doma alebo smer pohotovost.

kacena4
11. apr 2021

neviem ako velke dieta ale urcite by to mal vidiet lekar, ak su to 4 prsty ja by som sla na pohotovost, aby sa to nezhorsilo napr. nezacalo mokvat a pod. previazu a poslu znova na prevez a budu kontrolovat ak je to naozaj vacsina ruky

oblecenie99
11. apr 2021

@janka1589 Dajte rúčku pod chladnú tečúcu vodu. Skus zavolať 112 ci ideálne detskú pohotovosť, ktorú máte najblizsie, popísať co sa stalo a ako presne to miesto vyzerá a poradia, oni vedia aj posúdiť, či náhodou nie je potrebné ísť aj do nemocnice. Všetko bude v poriadku 🙂

nika82
11. apr 2021

hlavne nedavaj horcicu, bielko, ci studenu muku

nina255
11. apr 2021

@janka1589 nemalo by sa davat ziadne mrazene na to len pod vlaznu vodu ! ako tu uz niekto pisal ten mraz a chlad moze viac uskodit !

janinah
11. apr 2021

presne ako píše @vulka 20 minut chladiť tečucou vodou a potom omotať do mokrej látky a ísť na traum.pohotovosť,nie na všeobecnú

3petka
11. apr 2021

@janka1589 určite pohotovosť. Pri deťoch by popáleninu kde sa urobí pluzgier mal vidieť Dr...

maybe888
11. apr 2021

Mmmmmmmmnnnnnm

nikpa
11. apr 2021

@janka1589 pohotovosť u 2 ročného su 4 prsty veľa a dupľom keď má pľuzgiere

sona96
11. apr 2021

@janka1589 určite poriadne schladiť a smer lekár. Môj syn sa tiež popálil a mal pľuzgiere na prstoch. Lekár mu ich hneď popraskal, lebo že na také malé prsteky je ten tlak v pluzgieriku veľmi veľký a jednak ho to veľmi bolí a môže to poškodiť nervy. Môj syn hrozne plakal od bolesti a ako mi to prepichol, hneď sa upokojil.

nely1704
11. apr 2021

Ja by som navštívila pohotovosť a nie čakala rady na koňovi Paneboze.... 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

amarilka26
11. apr 2021

Urcite pohotovost. Mali sme podobne s dvojrocnym a ihned sme leteli do nemocnice. Chodili sme par dni kazdy ddn na prevaz a v lekarni sme na odporucanie kupili mast bionect.

vendulka80
11. apr 2021

Nemastit so žiadnymi krémami (Fenistil v žiadnom prípade!!!) 20 minut chladiť studenou vodou, obliect dieta a ist na pohotovost. Vybrať z mraziaka kus masa alebo hocico mrazené, nedávať priamo na pokožku ale zabaliť do vrstvy utierky a priložiť aby to po ceste chladilo. U tak maleho dieťaťa je navsteva lekára nutná.

katikaba
11. apr 2021

@janka1589 na 100%ist na pohotovost,tam mu to odborne osetria,a budete chodit na pravazy,potom pluzgier prepichnu a zas mu to osetria,my sme ani doma neprevazovali,kazdy treti den chodili na prevaz,syn mal tiez popaleninu a pluzgiere na nohe

veveveronka
11. apr 2021

@nely1704 presne

annamivo
11. apr 2021

@kacena4 môj syn si spálil celú dlaň +palce keď mal približne tento vek, chcela som ísť na pohotovosť ale keď mi po telefonickom rozhovore povedali že mu tie pľuzgiere strhnú aby sa to lepšie hojilo tak som tam nešla. Dala som do vedierka chladnú vodu, namáčala kým sa to ako-tak ukludnilo. Nurofen od bolesti. Natierala som rivanolom, dala som ho aj na gázu a rúčku zabalila do rychloobväzu, toho čo sa lepí sám o seba. Keď už sa mi zdalo že idú pľuzgiere prasknúť na najnižšom bode som prepichla a vytlačila jemne tekutinu tak aby ta spálená koža ostala a mohla pod ňou rásť nová a nedrazdila sa rana. Keď už sa ti začalo hojiť natierala som často v hrubších vrstvách propolisovou mastičkou. Dnes má takmer 5 a nemá ani stopy po jazvach. Keď mal asi 4 popálil si druhú rúčku, ale menej, ani som neromyzmyšľala ísť k lekárovi. Fotky pošlem do správy.

fiafia
11. apr 2021

Ako sa má drobec? Nedávno to zažila kamoška ale jej dcérka mala na brušku a museli chodiť na chirurgiu na prevazy. Bolesť je to strašná viem podľa seba

annamivo
11. apr 2021

@katikaba záleží od doktora, ja som volala sestričke na chirurgiu a povedali mi že príďte,mi mu to strhneme 😵👀 akoze dať strhnúť dieťaťu takto pľuzgiere nedovolím, ani som tam nešla, aby mal traumu do konca života 😤

silvike
11. apr 2021

@janka1589 Moj prostredny syncek si takto popalil ruku, na zehlicke. Mal cca 2,5r. Len sme chladili pod vkaznou vodou, ked sme nechladili, plakal od bolesti. Takze prvy den len voda pomaly furt. No, bolo to dost desive. K Dr. sme nesli, ani sme nicim nemastili, neobvazovali, teda 1.a 2. den trosku hej ( kremom z aloevera) ale mala som pocit ze sa to lepsie hoji a regeneruje a menej ho to boli ked to nemal obviazane. Tak sme sa nejako potrapili 2tyzdne ( aj na preliezky uz chodil aj na odrazadle, rucka len tak ohnuta ako mu bolo dobre, nemohol skratka uchytit nic poriadne do dlane). Ale krasne bez nejakych priblemov sa to samo zhojilo a naozaj neostala po mesiaci ani stopa po tom. Krasne to syncek zvladol.

janulik270
11. apr 2021

Sprey aloe vera popripade pohotovost

sanen
11. apr 2021

ak máte doma med od dobrého včelára a nie je dieťa alergické na med, tak namočiť prsty do medu. Máme doma od dobrého včelára med, vždy ak sa niekto doma nechtiac popáli tak doslova namočiť potrieť medom. Pomáha, vyskúšané. Len nie med z obchodu,ale ozaj dobrý od včelára. Zahojí aj pľuzgiere. Med má antibakteriálne účinky a pozitívne vplýva na kožné bunky, takže sa rany lepšie hoja.

janka1589
autor
14. apr 2021

@fiafia už sa ma dobre aj tie pľuzgiere mu už idú dole

janka1589
autor
14. apr 2021

už sa ma dobre aj tie pľuzgiere mu už idú dole Ďakujem baby za pomoc vážim si to 💕

katikaba
14. apr 2021

@annamivo my sme boli v Ruzinove na klinike popalenin a vobec mu to nestrhli, prepichli, vydenzifikovali a 2 dni mastili, syna to nebolelo, ani nemukol, bola son pri tom, takze 100%na spokojnost

annamivo
16. apr 2021

@katikaba Mne robí dobrá kamoška na chirurgii, pohotovosti, tak som jej volala a toto mi povedala, že sa to robí aby sa to rýchlejšie zahojilo. Ja som mu urobila doma presne to isté, čo vám v Ružinove. Našťastie mám doma dosť dobre vybavenú lekárničku.