Prilepený rýchloobväz

valuzan
16. jún 2020

Ahojte, mám 15 mesačnú dcérku ktorá spadla a zosuchala si kožu na kolene. Na noc som jej to prelepila rýchlo obväzom lebo to mala citlivé a nevedela kôli tomu spať keďže sa jej to suchalo o paplón, posteľ a tak. Ráno keď som jej to pozerala mala tu ranu prilepenú na tej náplasti. Chcela by som jej to dať dole ale bojím sa že jej tú ranu znova otvorím. Vedeli by ste mi poradiť ako jej to dať dole aby som jej tú ranu nepoškodila ... Ďakujem

maylorka
16. jún 2020

@valuzan ja by som to namočila a odíde samo pomaly

heliet
16. jún 2020

@valuzan Ahoj, sprav jej kúpeľ, odmočí sa jej to. Nechaj jej to čo najviac vetrať na vzduchu a ak aj bude nutné to prelepiť, tak len navoľno. Na noc by som jej možno skúsila dať tenké bavlnené voľné nohavice (ak by sa aj mrvila, aby sa mohli na nej "posúvať", aby bolo menšie riziko, že sa jej to opäť prilepí, ako keby to mala napevno).

mogaa
16. jún 2020

@valuzan ak je to na rane prilepené tak ak potiahneš náplasť poškodíš to horenie - či už zacelená ranka alebo vytvorenú chrastičku.....neodlepuj ak ho to už nebolí ak bude pekne daj ho do bazénika na dvore/balkone a nechaj nech sa močí🙂alebo bežným kúpaním či sprchovaním sa to do týždňa odlepí samo....a ak to drobcovi bude vadiť, stiahne si to sám😉

mogaa
16. jún 2020

@valuzan *hojenie

fomelka
16. jún 2020

Isto nestrhávať, nechaj to odmočiť a potom pomaly stiahni dole. A nechať už iba na vzduchu nech sa urobí chrastička

macko1007
16. jún 2020

@valuzan urcite to trocha namacaj,pojde to lepsie dole..

valuzan
autor
16. jún 2020

Ďakujem za odpovede, namočili sme to a išlo to dole... Dôvodom bolo tak ako ste písali chcela som jej to nechať na zduchu aby sa jej tam spravila chrasta. Ešte raz ďakujem