Úraz nosa

andreatytler
30. máj 2021

Ahojte,
Muz bol dnes so synom na prechadzke. Syn utekal po chodniku a spadol na nos. Pad zbrzdil rukami ale padal prilis rychlo a udrel si nos a hornu peru o asfaltovy chodnik. Krv mu tiekla len malicko z rany na nose a hornej pery. Plakal len par minut a potom bol spokojny a tak muz pokracoval v prechadzke. (Takto mi to opisal muz, nebola som tam). Ked sa vratili o hodinu domov, syn bol vysmiaty a mal len malu oskreninku na nose a hornej pere. O dve hodiny, ked isiel spat sa mu modrina vysplhala az po koren nosa a mam taky dojem ze mu aj monokle zacali nabiehat. Zaspal bez problemov ako vzdy.
Pradte mi prosim. Nemam s detskymi urazi skoro ziadne skusenosti. Moze mat zlomeny nos alebo nejaky iny problem? Predokladam ze otras mozgu asi nie, kedze si neudrel lebku… alebo ano? Mam v plane ho nechat spat a zariadit sa podla toho ake to bude rano… alebo myslite ze mozem nieco zanedbat? Je zlomeny nos nebezpecny pre male deti? Moze to pockat do rana?
Prva fotka je robena pol hodinu po pade. Druha je robena 3 hody po pade.

sona96
30. máj 2021

@andreatytler ja som sa pred pár dňami rozprávala so susedou, že keď mal jej syn asi rok a pol, zlomil si nos a prišli na to o pol roka až. Nemyslím že by mu s tým niečo spravili na pohotovosti. Podľa mňa ho len sleduj a dajte si pár dní kludovejsi režim.

hiddenobject
30. máj 2021

Moj tiez, ked mal 1,5r bol s tatom a spadol o roh schodu. Tiez som to neriesila, ale ked zacal mat modrinu, tak som isla chirurgiu. Mal nalomenu kosticku. Chodili sme na orl, ale tam nam dali len antibiotika pre mozny vznik zapalu. Inac sa nic nerobilo. Keby bol nos krivy, narovnaju, ale taka nalomena kosticka bola len kontrolovana.
Mimochodom prekraaasny chlapcek 🙂

andreatytler
autor
30. máj 2021

@sona96 Dakujem za rady... ved prave ze uz som pocula viac krat ako male deti takmer normalne funguju aj so zlomeninami, takze sa kludne moze stat hocico a je to tazke zistit.
Dnes rano ma modrinu stale taku istu a monokle nema. Opuch je tam len velmi malicky,tak mysim ze bude v poriadku a nejdem ho vlacit po pohotovosti.

andreatytler
autor
30. máj 2021

@hiddenobject Tiez som rozmyslala ze zlomeny nos sa neda nijak specilne osetrit, ak vyslovene nie je krivy... co nie je, ale este som nezazila, tak neviem.
Nemyslim ze je zlomeny... on si narazil skor spicku, kde je iba chrupavka... asi to musi byt tak ako u vas, ze si narazi nos na nico take ako hrana stola alebo schod aby si zlomil kost.
Dakujem za kompliment... ma ist od pondelk do jasli a tak si vyroil na tvari peknu chrastu, asi ze nech je zaujimavy.🙂

hiddenobject
30. máj 2021

@andreatytler ano, ked spadol "len" na ten predok nosteka, malo by to byt ok. Moj spadol tak, ze priamo dovnútra nosa sa mu ten roh schodu dostal. Cely krvavy bol a mal velke stastie, ze si tu jemnucku pokozku nosa uplne neroztal.
Tak skore uzdravenie syncekovi prajem a nech sa mu v jasliach paci 🙂