Mala som úraz hlavy

16. dec 2022

Ráno som mala úraz hlavy - narazila som do pootvorených dverí, keď som utekala za dcérou. Bola ešte tma. Náraz bol taký silný, že ma odhodilo rovno na zem. Udrela som si ešte aj chrbát.
K lekárovi môžem ísť až večer, keď príde manž. z práce a vystriedame sa pri dcére.
Je mi zle, bolí ma hlava, oko, chce sa mi vracať, nemôžem nič jesť ani piť. Dnes som ešte ani nič nejedla, nepila.
Viete poradiť čo s tým? Viem že môžem mať otras mozgu, len čo si na to dať, aby som prežila ako tak do večera? Je možné že otras mozgu by prešiel aj sám? Je nutné aby bol človek pri tejto diagn. hospitalizovaný?
Ďakujem.

iwesska
16. dec 2022

Neber to v zlom,ale normalny clovek by necakal do vecera,kym pride manzel z prace,ale by mu zavolal,aby prisiel hned a ty si mohla ist k lekarovi. Keby si dostala infarkt,tiez budes cakat do vecera,kym pride? Normalne si vezme lekara a dobehne.

punkerka2510
16. dec 2022

Ahoj ja by som šla na pohotovosr

autor
16. dec 2022

@iwesska ako príde? robí v inom okrese, do roboty autobusom - z roboty tým istým...
a ešte som mu o tom ani nepovedala...

simona20201309
16. dec 2022

Ja som v takýchto veciach radšej hysterka. Nechcem ta strašiť, ale otras mozgu je to pri najlepšom. Kludne môžeš mať krvacanie, prasknutu lebku,.... ak odpadnes pri malom dietati, asi by to čakanie na manžela nepomohlo...
Určite volaj manžela domov a nech ta odvezie k lekárovi.

lenny307
16. dec 2022

Ahoj, otras mozgu prejde sam, ale bolo by dobre ist na CT hlavy pre istotu, ci nieco niekde neopuchlo, nekrvaca. Synovi nedavali ziadne lieky, iba sledovali priebeh.
Asi by som dala dieta postrazit niekomu z rodiny, kamoske, susedke alebo isla kludne aj s dietatom k doktorovi. Drzim palce

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tahomi
16. dec 2022

Ako lekar ti hovorim, ze dieta dat susede/kamaratke/komukolvek postrazit a velmi rychlo sa pober na urgent.

majlo1234
16. dec 2022

Pokial sa to stalo rano a teraz este zijes, nebude to krvacanie do mozgu. Mozno otras mozgu, mozno natiahnuty krk. Normalne zavolaj sanitku, ak nemas ako ist. Operstor ti minimalne poradi, co robit, ak nwposlu sanitku. Popripade popros susedov, nech ta vezmu na urgent

tahomi
16. dec 2022

@majlo1234 to nie je pravda co pises, kludne moze mat aj krvacanie do mozgu, napriklad epiduralne, bez presunu.

lilope
16. dec 2022

Choď aj s dcérou na pohotovosť. Už si tam mala dávno sedieť. Nie je až taká malá, že by sa nedalo ju vziať so sebou, keďže si za ňou bežala. Dcéra nie je guľa na nohe a hádam nezomrieš alebo si nepoškodíš zdravie kvôli tomu, že sa nedá ísť s dieťaťom na pohotovosť. 🤦

dadka128
16. dec 2022

Ak sa tak zle cítiš by som neváhala a sedela na pohotovosti , ono to nie je sranda..
A vezmi aj dieta so sebou, ale určite ct bude treba spraviť.

h2o2
16. dec 2022

To nemáš nikoho? A čo keď odpadnes čo bude s dcérou? zavolaj zachranku možno Ti pichnúť niečo proti opuchu mozgu a do večera vydržíš

luccija
16. dec 2022

Muž tak isto môže v urgentnom prípade odísť z práce vie ho priviezt kolega, šéf..ty vieš poprosiť susedov, kamarátku, zavolať si taxík čokoľvek treba vymyslieť a ísť k lekárovi.Mala by si byť viac zodpovedná môj svokor dostal v práci slabú mozgovú porážku a tiež ešte dokončil smenu, ak by išiel skôr bolo by to preňho lepšie

kiki234
16. dec 2022

Treba ist na pohotovost aj s dietatomy nikto to riesit nebude.

zabka79
16. dec 2022

Ja sama som mala otras mozgu aj s bezvedomim nelieci sa len to chce cas.Dostala som golier nevedela som ani chodit ako sa mi tocila hlava. Avsak je NUTNE aby ti spravili rtg alebo ct kvoli krvacaniu do mozgu. Urcite chod na pohotovost. Nepozeraj tv ani PC kvoli mihotavym obrazom. Drzim.palce

sojorez
16. dec 2022

Myslim, ze ked zvladnes vypisovat na kona, tak zavolat si taxi, sanitku... je to najmenej. Ja pri vsetkej ucte toto nepochopim. Ak Ta svacne o zem, uz Ti nepomoze ani manzel a to, ci sa stihnete prestriedat pri dietati, bude Tvoja posledna starost. Manzel nie je superman,co dojde presne na sekundu a dieta nie je gula na nohe, ze sa nikam nepohnes.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katie253
16. dec 2022

Ako si dopadla? Išla si na pohotovosť? Úraz hlavy je vážna vec. Netreba podceniť a hlavne ak si mala takéto príznaky.