Uštípnutie blchou. Poradíte?

michaelakucejova
7. aug 2014

Dobrý deň, chcem sa spýtať na dosť naliehavú vec. Na tele sa mi aj mojim detom objavili vyrážky ktoré ale nenormálne svrbia. Najprv som ich pripisovala komárom aj keď sa mi to nejak nezdalo. Sú to také malé červené vyrážky ktoré ale začnú svrbieť možno tak hodinu po zobudený. Keď si ich rozškrabem tak dosť napuchnú. Napadlo ma či by to nemohlo byť od bĺch kedže v byte máme psa a je možné že nejaké tie blchy má . Len neviem či zvieracia blcha môže uštipnúť aj človeka. Alebo by to mohla byť nejaká alergia? Každý deň sa objavujú nové a už vážne neviem čo mám robiť.

skolara
7. aug 2014

Áno môže to byt ja som bola tak dostipana od blch takze štipu aj ľudí

stanislavao
7. aug 2014

samozrejme, ze blchy stipu aj ludi. to je jedno, ci zvieracia, alebo nie. vyrok pana Komarka, ze psi blechy na cloveka nejdou, neplati.

norikk
7. aug 2014

ja nesuhlasim s odpovedami..... blcha ked stipe, tak stipe akokeby robila cesticku...3 4 stipance za sebou.....zial mali sme skusenost..... a zvieracia blcha neskace na ludi..... iba ludska moze skocit na zviera........

timuska26
7. aug 2014

ahoj, zavisi od toho, kde sa ti nachadzaju stipance, bo od blh su najcastejsie v dolnej casti noh a tie stipance su velmi malicke.

simca06022011
7. aug 2014

Ak to mate vsetci, tak je to dost pravdepodobne... alergia na nieco by sa pravdpodobne vsetkym takto neprejavila. MOze to byt nejaky stipajuci hmyz... blcha, plostica atd. Aj psie blchy stipu ludi... ale ked hodis do googlu tak su fotky aj skonkretnymi stipancami a popisy + ako sa toho zbavit... a ak ma pes nejake tie blchy,t ak by som to urcite riesila aj tak ;)

jana_eyre
7. aug 2014

no, pokial viem, psie blchy sice mozu ustipnut cloveka, ale nie nejako dlhodobo a pes ich musi mat strasne vela.. takze ak ich ma, videli by ste to.. psia blcha totiz dava vzdy prednost psovi, len chvilkovo vie byt na cloveku.. ine je to s ludskou blchou.. v prvom rade poriadne odblsit psika, v druhom precistit matrace, ak sa da, mozno aj vytepovat.. ale vklude to moze byt aj alergia na nieco co jedavate vecer, alebo mydlo s ktorym sa sprchujete..

jankako
7. aug 2014

No ja si tiež pamätám že ma fajne doštípala blcha.no neskutočne to svrbelo.velké výražky po nohách som mala.ma skoro drblo. 😠 chytila som to u našich vonku na lavičke,kde otec dával sedieť jeho zbožňovaného psiska 😠 😠 nervy som mala také.ešte aj tehotná som bola.myslím že aj mala bola vtedy uštipnutá. 😠 ja som ju našla pripučenú v posteli 😠 takže som hned vedela

ajka23
7. aug 2014

Zvieracia blcha postipe aj ludi, mali sme psa a skusenost s tym... Je pravda, ze je tych stipancov viacej pri sebe, ako cesticka... Nas stipali ked sme sli po koberci, vsetky stipance boli na ,lytkach, museli sme vystriekat cely byt... 😖

Toto mi ako stipance od blch nepride... Skus dokladne postele popozerat...

katkabg
7. aug 2014

Ajoj,ano to su stipance od blch,ja zijem v bulharsku aa tuu ich je tiez dost,ako doma nie lebo davamee frontline nasej fene dokonca ten roztok rozriedime vodou aa postrekujeme nim dvor.Ale ja s malou sme pravidelne dokusaane kazde leto,ono ked ich zabyjes,o par dni sa vyliahnu dalsie z vaajec :( trebaavsetko poriadne vydezinfikovat.Na stipanced jed dobre alergosaan krem,a NESKRABAT!A ano blcha co skace na psovi ssi rada pochuti aj na ludskom tele.

lulu0902
7. aug 2014

myslím že by uprednostnili skor vášho psa,ako bolo písané a ked tak,nemali by ste to na tychto častiach tela. Najprv by som sa ale pozrela na toho psa - a nasledne ked unho nič nezistíte,by som sa zamerala na to či sú to neni ploštice. neprajem to nikomu ale fakt by to mohli byť ploštice a vtedy už pomôže len postrek celeho bytu :/

mawka
7. aug 2014

moze to byt blcha, plostica. zatial najlepsi a najucinnejsi prostriedok je Biolit P007 na lezuci hmyz /aj blchy, aj plostice atd./, upplne najlepsi.
zvieracie blchy stipu aj ludi, ale podla hentoho si myslim, ze mate plostice. Bohuzial, ak ste sa po niekom nastahovali, mohli po nich ostat, strasne sa tejto cvarge dobre dari v madracoch ale aj v podlahe, v skarach a vyliezaju, resp. su akcne prave v noci. ja vzdy ked sa niekam stahujem, najskor kupim tri biolity a striekam skary, rohy, vsetky mozne miesta a odvtedy mam svaty pokoj.
a take podobne stipance ako su na fotke sme s kamoskou raz doniesli od koni. chodili sme tam dlho a nic a jedneho rana sme sa zobudili s tymto. pamatam sa, ze vtedy sme vela robili so senom a vela sme cistili kone. Tak neviem, ci to bolo zo sena, ci od koni nieco, ale cele ruky, cele nohy dostipane, svrbelo to neskutocne.

maznacik007
7. aug 2014

ludska blcha to moze byt ... moj to chytil v nemocnici ... /boli sme po uraze na traumatologii tam neni detske v tej nemocnici / a az dodatocne som sa dozvedela ze do tej izby davali inak bezdomovcov... bolo to desne ...

katarinamarkova
7. aug 2014

ak doma nemate blsky ci ine potvorky, stava sa....
🙂 spytaj sa lekarky na herpeticky virus 🙂

acer11
7. aug 2014

potvorky sa vraj vedia nasťahovať aj do periny ak ju vyložíš na okno,alebo balkón vyvetrať a okolo bývajú vtáčiky... 😝

mikela06
7. aug 2014

ahoj, mne to pripomina moje ex stipance od blch, ale to ma brutalne svrbelo staale, aj ked som sa osprchovala cela s oblecenim,prezila a stipala dalej, nech ta niekto pozorne,vyzlecenu pozrie,vacsinou sa schovaju v teple ,pod oblecenim a potom vsetko vystriekaj biolitom. a jazvy mas aj na 3txzdne☹,ak sa skriabes. vela stastia

zuzankamalikova
13. aug 2014

Nie je to skor od ploštíc??ale aj psie blchy štípu...bože to je strasne nezavidím ti to.... 😒

tafealli
5. mar 2015

Aj mi uz mame ten problem dva tyzdne a neviem ako dalej som z toho psychicky vycerpana .Všetko vyupratované ,vyprate ,povysavane poprezliekane a stale to stipe hlavne moje deti 😢 som v koncoch co mam robit ? Dakujem

jana5555
5. mar 2015

Ako objavite nove stipance,hned vsetko oblecenie zhadzat do pracky,tiez postelnu bielizen vyprat na najvyssej teplote,poriadne vsetko povysavat,pripadne so zriedenym savom alebo niecim na dezinfekciu prejst tie plochy,postel okolo postele,to co sa da a psa tiez s nejakym samponom vyumyvat. Nam ,ked deti doniesli z autobusu blchu ,pomolo hlavne hned povysavat a tie veci hned vsetko oprat.

lufusa
5. mar 2015

Ahoj, nič okrem zavolania si firmy na to určenej, ktorá Vám vystrieka byt nepomôže!! Môžeš upratovať koľko chceš, prať aj na neviem koľkých stupňoch, zbavíš sa toho až potom, ak sú to teda tie blchy, psia blcha uštipne aj človeka, ak ich má zviera na tele veľa, blche je už potom jedno, na kom cudzopasí, veľa šťastia želám

linduska86
25. mar 2015

no zeny ja som si nasla pred 2 dnami od kolien dole presne take cervene pupence svrbi to ako rit. a maly to ma na chrbatiku vsetko som vyupratovala cely byt 2 x hore nohami . porazi ma co mam nato dat? mentolovy tekuty puder ? alebo fenistil alebo co?

mfmf
25. mar 2015

neviem, čo na to dáte, ale viem ako predchádzať, pretože aj u nás sme to mali zakaždým, keď sme boli u detskej lekárky, kde chodili aj húfy našich menej hyg. udržiav. spoluobčanov... a vtedy som si zakaždým domov doniesla nejakú blchu, poštípaná som bola ja a môj ml. syn, starší syn a MM neboli vôbec... zmenila som lekárku, ale na radu jednej sestričky som začala užívať so synom B-komplex a preventívne to pomáhalo...lebo pokiaľ tú blchu nechytíš, budeš s ňou zápasiť aj týždne... a keď ju chytáš, najlepšie mokrou handrou, mokrými rukami, lebo inak sa Ti vždy vyšmykne 😒

barborka1995
26. aug 2016

Dobrý večer, pred 3 dňami sme si s mužom kúpili v chovozvere pieskomila a zrazu sme sa na ďaľšie ráno zobudili extrémne doštípaní :/ hlavne na spodnej často tela :( myslela som najprv, že to je od komára až do kedy som nezbadala na dlážke skákať tu potvoru :/ už som hneď vedela, že to je blcha. Hneď som všetko dala oprať na najvyššej teplote a všetko som vyupratovala, vystriekala som celý byt a dúfala, že je tomu koniec. Bohužial sme sa aj na ďaľšie ráno zobudili doštípaní a ja už som zúfala ako sa toho zbaviť :( prosím ak máte niekto podobné skúsenosti a zbavili ste sa tých potvor, tak mi prosím napíšte čo presne mám urobiť :( Ďakujem

mfmf
26. aug 2016

Nasadte si bkomplex, nebudete bočné voňať a chytia ju najskôr mokrými rukami, mokrou handrou, zo suchých rúk ti vyskočí, ale ako náhle je mokra, nevie vyskočiť. Drzim palce, aby ste ma?i čím skôr pokoj.

barborka1995
26. aug 2016

Už som 3 chytila a zabila a aj tak sme doštípaní. Ďakujem za radu idem vyskúšať :(

andrejka1983
8. nov 2016

@norikk to nebola blcha ale plostica...tie stipu v rade

brucewillis08
20. feb 2017

To skôr vyzerá ako ploštica nie blcha. Uštipnutie Blchou vyzerá skôr takto: http://www.profideratizacia.sk/ustipnutie-blchou/

klara221218
26. apr 2019

To je urcite od blch a ked je viac tych blch alebo ked ta blcha ma dost casu vie zrobit aj 50 stipancou za noc mam s tym skusenosti skarede zila som kratko u niekoho kto mal blchy v byte a aj zvieracia skace na cloveka by ste sa divili .. ja som si vedela najst aj 50 stipancou oni sa mi dostali aj do nonoziek a mala som stipancw aj medzi prstami na rukach a verte nieje to prijemne ..radim cim skvor vystriekat oblecenie a byt a vsetko zo sprejom proti blcham ten na zvierata staci

jelen077
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrejka400
25. júl 2023

@norikk suhlasim s tymi cestickami.....
No nie s tym, ze psia blcha nedostipe cloveka
Rucny odchyt tejto havede a dostipane nase dvojrocne dieta....a problem zbavit sa toho