Uštipnutie včelou a silný opuch

sunny8
10. sep 2016

Ahojte baby vcera ma ustipla vcela na chodidlo pri prstoch hore. Cez ponozku. Zihadlo som vybrala nebolelo ma nic a po paru hodinach mi to zacalo trpnut a opuchat. Skoro nechodim. Prosim poradte co robit davam si obklady z mraznicky octanovu mast chladivy mentolovy puder ale nic nepomaha .

jeennyv
10. sep 2016

@sunny8 dobra je cibula, ale ak to neodpuchne, tak lekar, moze ist o alergicku reakciu, nevies ci mas alergiu na vpichnutie ?

janinah
11. sep 2016

Potrebuješ aj celkovo antihistaminikum v tabletke alebo injekcii,napr. dithiaden tbl, chod na pohotovosť,dajú injekciu a bude lepšie,ale taká reakcia na jednu včielku je alergia,poraď sa so svoji lekárom,asi potrebuješ mať poruke lieky na to v prípade potreby.

rusalkablack
11. sep 2016

chod na pohotovost, ja som to mala pred mesiacom, mne noha ocernela, teraz su tie vcely nejake velmi jedovate.

sunny8
autor
12. sep 2016

@rusalkablack bola som vcera na pohotovosti noha mi opuchla dvojnasobne bola horuca strpnuta pichli mi 2x dithiaden pomohlo noha uplne odtrpla akurat som po pol hodke zaspala a spala som az dorana zvykla som uzit pol tabletky a mi pichla akoby dve cele dost ma to zmohlo ostslo este svrbenie a podliatina akoby.no uvidim dnes mam nocnu dajak to.zvladnem :#) fakt neviem.kedy ma ustipla minule.nic mi.nebolo fakt sa ta priroda.meni

rusalkablack
12. sep 2016

@sunny8 dobre ze si isla, mne povedali, ze mi zacina otrava krvi, stacilo jeden den vahat a je problem.. predtym ked ma pichla vcela, dala som si na to cibulu alebo laliu v alkohole a na druhy den som nevedela, ze ma cosi stiplo. Ta noha ma po mesiaci stale svrbi a supe sa mi podosva, tam kde ma to dziglo. Ja som dostala antibiotika a tiez nejaku injekciu do zily, ditiaden to nebol, lebo som prisla na aute, ale pomohlo mi to. Teraz ked striekaju polia a lesy vselijakym bordelom, tak ten hmyz je jedovaty ako svina...

dobromila1111
12. sep 2016

Mna raz ustipla,ked som zberala pradlo,sedela na stipci. Pichla ma do prostredniku,bolelo to az pod pazuchou. Musela som vybrat atb. Teraz mam doma zodac,keby ma nahodou stipla,aby som neopuchla..

missgabriela
22. apr 2021

Zdravím všetkých.Včera bodla (pravdepdobne )včela manžela pod oko.Hneď mu to opuchlo,ale do večera mierne opuch zmizol.No dnes ráno, ako vstal je opuch 2xväčší.Viete mi niekto poradiť,čo s tým?Ďakujem 😊

zanta3
22. apr 2021

Podla mna v pripade neprimeraneho opuchu je proste treba navstivit lekara, lebo tam uz cibula alebo octanova mast proste nepomoze

dobromila1111
22. apr 2021

@missgabriela Ja by som aspon zavolala dr,nech poradi..

cheeta
2. júl 2022

Mne raz opuchlo okolie prstov na chodidle a dosť dlho to neodpuchalo, u lekárky mi dokonca dali protitetanovku. (Neviem, čo ma uštiplo či uhryzlo.) Ta protitetanovka ma ale prekvapila.

radicova12345
8. okt 2022

@zanta3 ahoj. Potrebujem radu. Ustipla ma včela do prstu to tomu už 3 dní od dneska si dávam octanovu mas prst mam napuchnuty. A mám to strpnutie co myslíš zaberie ta masť ďakujem veľmi pekne
@zanta3