Opuch po uštipnutí včelou. Je to reakcia alebo alergia?

Zodpovedané
19. júl 2019

Dobrý deň,

moju dcéru uštipla vo štvrtok včela. V nedeľu sme zbadali opuch. Prišla za mnou z pieskoviska, že ju to bolí. A to hlavne vtedy, keď chcela skrčiť palce k dlani a že ju to svrbí.

Ide o reakciu či alergiu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

kam ju ustipla včela? Na obe miesta, aj do nohy aj do ruky?

V podstate je to ale jedno, či išlo o uštipnutie tam i tam, alebo iba na jedno miesto. Takýto opuch je forma alergickej reakcie, na ktorú by ste mali dávať minimálne antihistaminiká podľa veku a váhy (Fenistil, Zenaro atď.).

Do budúcnosti by ste ich mali počas letnej sezóny mať predpísané.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas