1,5 mesačná dcérka má bolesť bruška

majca1581
4. nov 2013

ahojte maminky...chcem sa opytat co pouzivate na bolest bruska pre deticky ?? moja ma 1 a pol mesiaca a mam pocit ze ju boli brusko dnes od 8 rana bola hore do 21,00 co je viac ako pol dna...a zaspala na 10 minut a zasa vstala akoby mala bolesti ...cely den som ju mala na rukach ...a na prsniku...alebo moze to byt aj ze mam zle mliecko?? 😀 dakujem vam za rady

martina1305
4. nov 2013

zle mliecko neexistuje. tvoje mliecko je pre tvoje dieta to NAJ! skus vyhladat laktacnu poradkynu od Mamila a o mliecku ti tam najlepsie poradia…na bolave brusko u nas zabrala vzdy masaz levandulovym olejom (ale ozajstnym, nie takym co sa iba ako levandulovy tvari 😉 ), levandula krasne uvolnuje krce…pouzivam ju teraz aj ja sama na menstruacne krce

jul11
4. nov 2013

@majca1581 dobre alebo zle mliecko neexistuje,povie ti kazda laktacna.moze ho byt malo,vela,tok moze byt pomaly,rychly.na nafukovanie je napr kvapky Espumisan,nastastie nasu brusko nebolievalo,takze mame doma neotvorene.deticky v tomto veku uz zacinaju vnimat okolie.existuje zaujimava kniha Nejstastnejsi miminko v oki od Harveyho Kampa,kde popisuje ako utisit take male dieta.Ale samozrejme treba vylucit chorobu,bolesti a tak.Par zasad-balenie natesno do perinky,pripadne aj rucicky,robit sssss,hybat babatkom hore du,tu sa nam osvedcilo hopsanue na fit lopte,babatko v perinke tesne na seba a robit ssss.samozrejme prsnik na ukludnenie.prajem skore zlepsenie

gretocka
4. nov 2013

@majca1581 ahoj, u nas zaberalo nosenie "na tygrika" - tvarickou dolu na mojej ruke, masaz bruska mastickou "Pupik" a sprchovanie teplou vodou a hlavne musel prejst cas.
Ak som to spravne pochopila, tento problem ste mali len dnes - jeden den je velmi kratky cas na robenie uzaverov.
Mliecko nemoze byt zle - to uz ti tu dievcata pisali - nespochybnuj sa a podla moznosti ostan pokojna aj ked mala je nepokojna..drzim palce, aby ste to zvladli

sense
5. nov 2013

@majca1581 pokial ju boli len brusko tak to z mliecka urcite nie je, moja takto plakavala od 7 rano do 23.00 s vynimkou ked od vycerpania zaspala....skus to co ti radia dievcata nado mnou, masirovat brusko, ci uz pupikom al. aj len obycajnym detskym olejom,cvicit z nozickami, dat teplu plienku na brusko, nosit dolu brusko, teply kupel...ak nic nepomoze a ma zastavene vetriky tak skus dat ci uz espumisan, al. sab simplex, ty pi feniklovy caj, ale pozor u niekt. deti to moze mat uplne opacny efekt, al. kamilkovy na upokojenie, ale tiez opatrne nakolko kamilky su silny alergen...
a ci je to brusko zistis tak ....ze tlacii nozicky k brusku, al. ma aj tvrde brusko....a kedze sa jedna len o prvy den tak nerob unahlene uzavery, moja mala bola takto do skoro tretieho mesiaca....a ak je len nekludna tak skus ju natesno zabalit a ak ju balis na tesno tak zas odviazat....

...keby je nieco s tvojim mliecko tak ti ho vygrcia prudom raz dva hned....

majca1581
autor
5. nov 2013

@sense hej skusala som to cvicenie viem tak kusok poprdela a aj pupika doma mame :D aj to skusame :D len sa mi vidi akoby bola kusok nachladnuta ...ako to riesis ked je nachladena?? 😔

sense
5. nov 2013

@majca1581 no nasa nachladnuta nebola ale teraz ma zapal priedusiek, pokial si myslis ze je nachladnuta, tak radsej by som sla s takym malym dietatkom k lekarovi, moja minulu stredu v noci parkrat zakaslala najprv som z toho nic nerobila, lebo som si myslela ze jej zabehla slinka kedze jej idu zuby, ale na dalsi den to uz nebolo par krat, tak som sla k lekarke a zistili nam laryngitidu, potom dostala vysoke horucky 39.2 a preslo jej to na priedusky a ....takze ak si myslis ze je prechladnuta tak radsej k lekarovi...resp. ja by som asi isla....