1,5 ročná dcéra si nechce dať strihať nechty

radkaklaudia2019
6. jún 2021

Dobrý deň chcela som sa spýtať čo robíte keď idete malým ostrihať nechty moja mala má rok a pol a nechce si ostrihať nechtíky hrozne plače len keď uvidí nožnice neviem prečo asik tak 2 týždeň to tak má predtým v pohode som jej ostrihala nechty .... Už sme všetko skúsili napr pozerát tv alebo niaku hračku alebo tak a stále nič ona hneď uteká neviem už čo mám robiť poraďte prosim

vierocka888
6. jún 2021

@radkaklaudia2019 ja som malemu strihala ked zaspal, ušetrila som nas oboch stresu a nervov

kittykat22
6. jún 2021

@radkaklaudia2019 to nie je tvoja chyba. Nic si nevycitaj. Male deti neznasaju strihanie nechtov a valna vacsina z nich reve ako keby ich z koze drali. Velmi frustrujuce. Skus jej dat chrumku do ust alebo pustit telku aby si na chvilu odviedla pozornost. Vydrz. Ono to prejde.

zuzubb007
6. jún 2021

V spanku treba ostrihat lavou zadnou 🙂

jaja20
6. jún 2021

V spánku som ich dcére ostrihala v pohode, ale horšie to bolo so mnou,lebo ja som ako malá neznášala strihanie vlasov,a to sa v spánku nedalo realizovať 🙂

punka24
6. jún 2021

@radkaklaudia2019 my to máme rovnako... V spánku ja napríklad strihať nemôžem hneď by sa zobudil...
Začala som mu ukazovať ako striham sebe... Potom som sa len nožnočkami dotkla nechtika a hneď vzala... Opakovala som asi 5x kym pochopil že to neboli ale keď už som strihala naozaj tak po chvíli prišiel na to čo robím a zas...
Alebo mäkký papierový pilnik som mu dala do ruky aby sa aj sám postaral o nechty... To ho bavilo hlavne keď som vedela že ten pilník je preňho bezpečný aby som nemusela dávať pozor...
Občas veci zafunguju občas nie... je to vždy boj nevzdávaj sa... My ho už len niekedy držíme dvaja ako krokodíla... Tato živá kazajka a ja striham... Sa divím že pre ten jeho rev na mňa ešte neposlali sociálku... Ale keď neostriham nechty tak to dopadne zle...
Želám veľa šťastia... Keď budú mať 5 hádam už niečo tie deti vydržia... 🤦🏻‍♀️😵😂

elizabet173
6. jún 2021

@radkaklaudia2019 strihala som v spánku

mahuliena_biela
7. jún 2021

@radkaklaudia2019 no môj bude mať pomaly 5 a keď ideme strihať nechtíky tak už plače vopred. O strihaní vlasov ani nehovorím. Niekedy si myslím, že susedia zavolajú na mňa sociálku, že ho týram 🤣. Plače vkuse pol hodiny... Ale môj malý má PAS, tak možno je to tým. Hádam to raz aj prejde.

evaachesa
7. jún 2021

Počas spánku si tiež nedá? Môj sa krútil aj takto, no vždy som ostrihala.

kikuska_wedge
2. aug 2021

@radkaklaudia2019 ani synovec v tom veku nechcel. Skusila som ho ukecat, ze som mu za odmenu nalepila na nechtik nalepku kvetinky. Potom chodil a nechaval nam ju ovoniavat a museli sme robit fiha ako krasne voni.