14 mesačná dcéra si nechce dať ostrihať nechty

martinaxx
15. feb 2013

prosím vás poraďte mi ako mám ostrihať 14 mesačnej dcére nechty,doteraz to nikdy nebol problém,no zrazu ako by uťal a keď jej idem strihať kope nohami,plače.Už som skúšala odpútať pozornosť,aj v spánku ale zo spánku sa mi strháva-už neviem čo robiť.

sisaha
15. feb 2013

@martinaxx ja doteraz striham v spanku - pocas prvej polhodiny, ked "mozu tanky padat"..

anjelicek26
15. feb 2013

@martinaxx - poloz pred nu 10 gumenych medvedikov a za kazdy odstrihnuty nechtik si moze jeden zobrat.. ucinne podplacanie... idealne s hroznom alebo kuskami jahod do buducna, ale na zaciatok kludne sladkost, nech prekonate fobiu 🙂 Nas maly sa pri tom naucil ratat do desat xixi

dablik82
15. feb 2013

@sisaha pravda...hneď keď zaspí, potom sa už zobudí. Spomínam si ako som raz s baterkou primontovanou na hlavu strihala malému v noci nechty 🙂
A ráno som mu povedala že bol u nás nechtový škriatok. A už teraz si zasa striháme cez deň. Asi si vzal škriatok dovolenku 😀

zuzka38
15. feb 2013

@martinaxx my sme mali tiez obdobie ked ani za nic sa strihat nedalo.. pri kupani vo vani este zabralo alebo zabavanim, pozeranim TV na tu chvilu.. nejak sme toto obdobie preckali a teraz je to v pohode.. drzim palce p.s. kolkokrat to bolo ze som za den zvladla ostrihat tri nechty, dalsi den len dva atd.. takze sme strihali takmer kazdy den 😀

martinaxx
autor
15. feb 2013

@zuzka38 tak to vyzerá,že aj my budeme každý deň,dnes sa mi podarilo až 1

martinaxx
autor
15. feb 2013

@anjelicek26 toto vyskúšam,ale pochybujem,že to zaberie 🙂

sisaha
15. feb 2013

@dablik82 ja som si raz svietila mobilom, ktory som drzala v zuboch 😀. A rano mi mala hovori: jeej, ja mam ostrihane nechty.. a ja,ze no..a kto ti ich ostrihal? "mama, ked som spala"... 😀 😀

dablik82
15. feb 2013

@sisaha šikovná malá 🙂

kika1981
15. feb 2013

ja som synovi strihala do 3 r . ked spal, chudačik moj o ničom nevedel 🙂 tak dobre sa mu hajalo :D

zaneta08
15. feb 2013

my tiež striháme keď spí, na rukách občas dovolí pri pozeraní rozprávky, ale to tiež na etapy, ale na nohách ani za svet, takže hneď ako zaspí, striháme. Ja mám teraz dilemu ako mu ostrihať vlasy, už by to chcelo prvý zostrih, ale nijak sa nedá prehovoriť a počas spánku sa to nedá 🙂

simca06022011
15. feb 2013

no mne sa mala neda ani chytiti ked spi, nie to este strihat nechty.. ja som to zvalila na "paradenie sa" a ake je to fujha.. a nech sa pozrie ake to bude mat pekne.. niekedy sa podari jedna noha, niekedy dva prsty.. ruka vacsinou ide lepsie... a ked ma princeznovsku naladu tak aj vsetky nechty ostrihame 🙂))

moon1979
15. feb 2013

@martinaxx žiadny stres 🙂 do určitého veku to ani u nás nebol žiadny problém, potom zlom a aj vo veku 3 rokov bojujeme a stále je to s revom, akoby som mu mala tie prstíky celé odstrihnúť ... takže pokoj 🙂

euka210
24. feb 2013

nas to nikdy nemal rad, ale snazili sme odputat a pod, co aj fungovalo. Ale ked uz bol vecsi, tak ani za svet. Ruky ked zaspal, ale ako nohy? No nic nepomahalo, tak sme sli natvrdo, mm drzal a ja sa snazila ostrihat. Po nejakom case prestal sa hadzat a uplne v pohode dnes ostriham aj na nohach a aj na rukach uz. Nejake 2-3m je to ok.

qtinka29
24. feb 2013

Moja dcéra si ich nerada strihá a už má 5r....a syn 8 a tiež má s tým problém-šteklí ho to.Malá mi doteraz reve,že ju to bolí,snažím sa odpútať jej pozornosť,alebo jej poviem,nech si zavrie oči a nebude nič cítiť...keď bola menšia dávala som jej do ruky ostrihané nechtíky,aby videla aké sú veľké a tým sa zabavila a šlo to....stále musím vymyslieť niečo nové ....alebo jej sľúbim,že jej nalakujem a vtedy si dá strihať bez reptania 😉 ...Skús jej spievať napr- päť prštekov na ruke...-a rátať pri tom nechtíky....urobiť z toho hru.....a keď nevydrží,stačí ostrihať dva -tri a na druhý deň ďalšie.....

pemasinika
24. feb 2013

to poznám, moja trojročná donedávna si nerada strihala, ale keďže je to veľká parádnica, tak jej vždy sľúbim, že ich musí mať pekné a čisté a občas k tomu pridáme lak na nechty a to vždy zaberie 😉

luciamk
19. jún 2013

Ahojte baby, čítam, že aj Vy máte takýto problém... Maličký má 3 roky asi do 2 rokov sme strihanie nechtov na nohách zvládali úplne normálne. Strihanie nechtov na rúčkach nie je žiaden problém, koľkokrát príde aj sám, že mami ostrihaj... Ale včera sme sa predviedli... reval, kričal, červený ako rak až pribehla švagriná od susedov, že čo sa deje... no horor..
Najhoršie je, že už ani v noci sa to celkom nedá... tiež behám po dome s čelovkou keď spí, ale v poslednej dobe začal kopať ako koník... pomóc ☹