1,5 ročná odmieta nové oblečenie. Čo mám robiť?

k_atka
15. mar 2011

Ahojte mamicky, potrebujem pomoc, moja skoro 1,5 rocna dcera odmieta nove oblecenie. Mikinu ci nohavice jej ako tak obleciem, ale teraz som jej chcela dat nove topanky, dokonca az dva druhy, aby sa jej nepotila nozica v kozusinovych cizmach, ale ani nahodou jej ich nemozem obut. Zacne plakat, kricat, kopat, pokrci prsteky....jednoducho nemam sancu. Rovnaky problem mam aj s novou ciapkov, takisto plac a strhavanie, pritom nie je nepekna a na dotyk prijemna. A konecna nastaka dnes, ked sme sa chceli ist kupat do bazena a chcela som jej obliect plavaciu plienku... Nepomaha nic, ukecavanie, prehovaranie, rozpravka v telke... preto, ak mate podobne skusenosti a prisli ste na nejaku fintu, budem vdacna za cokolvek!!! dakujem za rady.

jana776
15. mar 2011

@k_atka Ahoj, u nas s topankami podobne 🙂 . Ja to robim tak, ze ju vezmem bosu na ruky a vonku na chodbe alebo pred vchodom na chodniku obujem. To si uz necha obud uplne v poho.

k_atka
autor
15. mar 2011

presne na to som mysela, ze vyskusam, super, dakujem, uz som fakt zufala...ale co tie kupacie plavky? bojim sa ist na plavaren, zaplatit vstupne a potom odkracat sucha domov 🙂

zuzikkaa
15. mar 2011

@k_atka a neskusala si normalne plavky?? ved z tych papierovych aj tak ide moč do vody.my sme nosili do vody take klasicke ale vnutri boli gumenne slipky 😉 neviem ako je to s dievcenskymi ci tam maju nejake vnutro.
a nechce sa dat obliekat iba tebe ci to robi kazdemu?

k_atka
autor
15. mar 2011

Myslela som, ze do bazena musia byt plavacie plienky, keby nahodou... mam niekolko klasickych plaviek, ale neskusala som ich. Obliect, resp. obut topanocky sa neda nikomu, ani mojej mame nie a tu teda zboznuje. Skusala to aj kamoska, u nej doma, tam sa ako tak dala, neplakala, lebo tam mali zvieratka, ale aj tak skrcila prsteky, prekrizila nohy a koniec...problem je, ze sa jej v cizmach potia nohy a o chvilu bude aj hruba ciapka problem...

desszi
15. mar 2011

@k_atka mam uplne rovnaky problem - len u chlapca, zacal s tym asi pred tyzdnom, zatial to nejako zvladam, najprv skusim obliect to,co som mu ja vybrala a ked zacne cirkus Humberto, tak mu dam na vyber (predtym vsak prichystam akoze veci, ktore su vhodnou druhou alternativou), nech mi ukaze ktore chce. Niekedy mi to zaberie, niekedy nie. Predvcerom si naprklad vybral ako topanocky snehulky, tak to som povedala, ze nemozeme, lebo uz svieti slniecko a aj maminky ma len tenisky. Aj ked s placom ale nakoniec povolil. Budem tiez velmi velmi rada, ked mi niekto poradi, ako na neho, lebo pochybujem, ze tieto moje kecy bude dlho pocuvat 😒

dadis
15. mar 2011

u deti to je normalne...ja som to zazila aj pri synovi aj pri dcere...nekompromisne stare schovat, aby nebolo na ociach a potom finty, finty, finticky... 😉 ale aspon je sranda...

do bazena stacia aj plavky, ktore su "plienkove"..su podsite tkaninou...ono ten moc (moč) ani jedna ani druha nezachyti...ide najma o zachytenie "hovienok" 😀 ...dcerka ma 20m...uz som jej kupila plavky obycajne...bez podsitia..

k_atka
autor
15. mar 2011

Humberto - presny popis, plac, zurenie, hranenie - skusim tu finku ist von bosa a obut sa az vonku. Tiez jej davam na vyber, aj celu skrinu som otvorila 🙂)) ale nepomohlo, skusam aj take, ze maminka ma tenisky, starka... nic.