1,5 ročný syn krčí pršteky pri chôdzi

dadka13
13. júl 2012

Môj 1,5 ročný chlapček začal krčiť pršteky - hlavne pri chôdzi alebo aj keď si obúvame ponožky, topánočky. Našla som tu podobnú tému - ale to boli detičky ktoré ešte nechodili - tak sa chcem opýtať - či má niekto podobnú skúsenosť. Má nové sandálky s uzatvorenou špicou - ale určite mu nie sú malé - tak neviem. Stále mu hovorím - vystri pršteky - vystrie - pekne kráča - a o chvíľu ich zasa pokrčí. Čo s ním ☹

hradnapani
13. júl 2012

@dadka13 a nie su mu tie topanky velke? vtedy maju deti tendenciu to robit, aby zabranili zosunutiu. Mozno aj nejake topanky co ste mali predtym, ci mu neboli velke a nezostal mu z toho navyk.
Viac ti asi povie ortoped.

dadka13
autor
13. júl 2012

nemali by byť - mali by byť tak akurát - keď vyberiem tú vložku - tak má pršteky tam kde majú byť. Nejako už keď myslím na to že pôjdeme k ortopédovi - tak mi hneď naskáču zimomriavky že je to zle 😢

hradnapani
13. júl 2012

@dadka13 a ved nemusite hned za ortopedom, co hovori pediater? zacnite tam. Ak mas obavy, co asi mas, tak aj tak je to najlepsie riesit s lekarom. Mozno to nebude nic zavazne, a povedia, ze je to bezne, alebo mozno treba pocvicit s nejakymi svalmi a pod. Neboj, bude to v poriadku 😎

dadka13
autor
13. júl 2012

dik - ono to nerobi stale - tak dufam, že ak sa to stalo kvôli topánočkám - tak keď mu ich nebudem dávať - tak si bude nožičku dávať zasa dobre ( viac to robí pravou nôžkou ) . Ale za pediatričkou asi zajdem - len ona nás určite pošle k ortopedovi 🙂

hradnapani
13. júl 2012

@dadka13 ja si osobne myslim, ze to bude tymi topankami. Mozno ma vela priestoru v tej topanke do vysky, dlzka chodidla je dobra, ale mozno su mu siroke, alebo sa mu smyka chodidlo o vlozku, moze mu byt klzka... najst naozaj vhodnu topanku je umenie, ja stale este len hladam 🙂

dadka13
autor
13. júl 2012

Veď aj my - kvôli týmto sme prešli polku BA - zaplatili 40 EUR - čo si myslím že je na také topánočky aj dosť - a ešte sú nám aj zlé. Strašné. Bude teraz chvíľu behať bosí 🙂

siska07
13. júl 2012

@dadka13 a co robi s prstekami ked chodi naboso napr po byte?? mozno to je len topankami

dadka13
autor
13. júl 2012

no prave na boso si to všímam - v topanočke to nie je vidieť lebo maju uzatvorenu špicu. Niekedy ide pekne - niekedy ide len s pokrčenými prštekami a viac menej ako len keby dostupoval na pätu - keď ho upozornim - vystrie - a o chvilu zasa. Ale nie vždy.

cicimotinka
13. júl 2012

@dadka13 ja teda neviem, ale počula som názor od kamošky, že je to pozostatok zo štvornožkovania... môj malý tiež krčil pršteky, keď začal chodiť, trvalo to cca 6 mesiacov... bavila som sa o tom s kamoškou, povedala mi, že deti, ktoré hodne lozia bosé, chránia si pršteky pokrčením, potom začnú chodiť a pršteky majú skrčené automaticky... musia si uvedomiť, že je to nepohodlné... náš malý z toho vyrástol... neriešili sme to... 😉

dadka13
autor
13. júl 2012

no náš malý lozil veľa a dlhoooo - ale nie som si istá či od začiatku chodil takto. ja to tak intenzivnejšie pozorujem len týždeň, takže sa mi zdá že skôr nám mohli galibu narobiť topánočky - ale snáď aj v tomto prípade nás to prejde - vyrastieme z toho. Teraz sa vlastne učíme chodiť nanovo - s tým že ja ho stále upozorňujem. 😒

zigzag
14. júl 2012

@dadka13 podla si zbytocne robis starosti....videla si neakeho pubetraka, krory by kracal so skrcenymi prstami??? urcite je to len docasne, a maly asi ma dovod,ked si ich takto uklada.. mozno topanocky, mozno mu to takto ide lepsie,,, urcite z toho vyrastie.... my mame obycajne capacky z liliputy a su super, akoby chodil naboso,,,, a ked beha na boso,bez ponozky, tak sa o prsteky pekne zapiera..... 😉 ale ked mas pocit, tak skoc k pediatrovi a mozno aj ortopedovi, neurobia mu tam nic co nedovolis ... a budes mat istotu a pokoj na dusi,,ze vsetko je ok

dadka13
autor
14. júl 2012

ďakujem za povzbudenia 🙂 🙂 🙂 dnes sme kupili otvorene sandalky - a tam má tie pršteky pekne. Uvidim - ak to bude robiť stále tak cez týždeň zavolám pediatričke. Ešte raz Vám ďakujem 🙂

lilitela
9. jan 2013

@dadka13 ahoj. Ako ti to dopadlo s tymi prstikmi? Boli ste u doktorky? Mne sa zda ze moja mala to robi. Je zhruba v tom istom veku.

dadka13
autor
10. jan 2013

@lilitela Ahoj - ja som bola dosť v strese - kedže v manželovej rodine majú svalové ochorenie - boli sme aj na krvnych testoch aj u neurologa aj u ortopeda - ale všade všetko OK. Asi po 5 dňoch ho to prešlo a chodi zasa normalne - takže vraj to bola zla topanočka - alebo si niekde udrel nožičku. Ale vraj to niekedy detičky robia - skušaju 🙂 Držim palce - určite ju to čoskoro prejde 🙂 Dada