10 dňová spinká 8 hodín v noci. Je to normálne?

janica81
30. sep 2010

Spí kľudne, pred tým je ale aj 3 hodiny hore 🙂

zuzkat1
30. sep 2010

tak ja tento problem nemam🙂 ani som nemala ked mala 10 dni... ale ja ako babo som prespala celu noc od zaciatku... takze asi by to nemal byt problem..poznam dieta co spalo 7 hodin vkuse cez den aj ked malo par dni... a bolo a aj je v pohode🙂 takze podla mna bud rada ze ti pekne spinka🙂 mozno ju to prejde🙂 moja spala celu noc ked mala 6-12 tyzdnov... a teraz ako 8 mesacna je 6x hore...

rubista
30. sep 2010

ahoj, určite to problém nie je. jednoducho patríš k tým šťastným mamičkám, ktorým dieťa prespí noc!! Neboj sa je to v poriadku 🙂 veľa šťastia🙂

ichbinich
30. sep 2010

Pokial dost pije a nadalej pribera, tak moze. Aj ked vacsina deticiek ma po 4 hodinach hlad a zobudia sa. Na to si treba dat pozor, ci dostatocne pije. Ak bude stagnovat na vahe, bude asi lepsie, ked ju po tych zhruba 4 hodinach zase nakrmis. Male babatka maju malinke zaludky a v podstate nemozu prijat tolko mliecka na taky dlhy cas.
Taktiez si ju odsleduj, ci nema zltacku, lebo vtedy byvaju babatka spave... Nechcem ta strasit, len konstatujem, ze to az take normalne nie je.
Ale ak prospieva a inak je spokojna, bud rada, ze sa vyspis 😉 Si vynimka...
A tie 3 hodiny hore poznam aj ja velmi dobre 😉 Nad tabulkach v knihach, ze novorodenci prespia aj tak takmer cely den, som sa len usmiala...

jarus74
30. sep 2010

zrejme patris k tym stastnym maminkam ktore maju taketo deticky,nie je to problem pokial cez den casto papka a tym padom nepotrebuje v noci , zaludok vstrebava to co prijalo cez den a tym padom dietako spi a je kludne 🙂 radsej nech je hore cez den ako v noci 😀 mozes sa len tesit z takeho babetka pokial mozes lebo sa to moze este aj obratit.
ale samozrejme ze treba kontrolovat aj vahu ci pribera a ak ano je uplne vsetko ok 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

nice202
30. sep 2010

No tak to bud velmi rada, ze ti tak krasne hajka. ono sa to aj tak casom zmeni. uzivaj si to 😵

michaela80
30. sep 2010

tak to ti trosku zavidim..my sa kojime v noci kazdu hodinku a pol....mame sice uz 11 tyzdnov ale vahu ma 3,7 kg cize ani ju tak dlho nemozem nechat...

stanislavao
30. sep 2010

Jeeejda, co by som ja za to dala, keby mi aspon jednu noc dieta prespalo celu. Teste sa, radujte sa. Ono ho to mozno rychlo prejde. Kazde dieta je ine a moze tolko spinkat.

kacikostkova
30. sep 2010

to si teda stastna mamina... gratulujem 🙂 moj maly ma 5 mesiacov a v noci je hore kazdu hodinu a cez den toho tiez vela nenaspi, takze to mas super 🙂

jana17
30. sep 2010

Aj my sme tak spinkali, prve tri tyzdne a potom sa to otocilo a ani za svet zaspat... ked ti krasne spinka, tak si to treba vychutnat!!! 😉

bzuzka
3. okt 2010

🙂 bud rada a uzi si to, nebude to trvat dlho

duja
3. okt 2010

to ti blahozelam a vychutnavaj si to.My sme spinkali posledne 3 noci do 21:00 do 06:00. Vcerajsia noc bola hrozna..to sme boli kazde 3 hodky hore a tuto noc kazde 4.. Ale i tak som rada, ze malicky rastie a chuti mu 🙂

miska246
3. okt 2010

Tak si potom stastna mamicka, mne mala prespala prvu noc ako troj mesacna...Gratulujem, uzivaj si spanok 😎

marcimi
3. okt 2010

Veru, užívaj si to, kým sa dá. Aj naša malá spala prvé 1,5- 2 mesiace v noci 6-8 hodín, potom sa režim trošku zmenil, prespala 3-4 hodky a teraz má za pár dní polrôčka a už vyše mesiaca sa budíme každú 1-2 hodky, takže to už mi dáva riadne zabrať🙂 Stále kojím a vidím, že už má to moje mliečko skôr od smädu ako od hladu. Ale povedala som, že ten polrok vydržím a keď začneme prikrmovať, tak snáď po nejakej dobrej večernej kaši sa znovu trošku dlhšie vyspím🙂 Takže sa nestresuj a naozaj buď rada, lebo možno o pár týždňov to sladké dlhé spinkanie bude preč🙂

lienka21
5. okt 2010

si stastna mamina. moj maly prespi az teraz najviac 6 hodin a to ma uz skoro dva a pol roka. Neskorsie nepomohla ani kasa vecer. boli casy, ked sa budil aj desatkrat za noc.cumel nechcel od narodenia, pouzivali sme ho iba ako prvu pomoc vonku, pokym som nedobehla domov. ked zistil, ze z neho nic nepotecie, vyplul ho, od deviatich mesiacov ho nechcel vobec. do jedneho roka prespal najviac 5 hodin v kuse, aj to iba dva krat. Teraz sa budi jeden-dvakrat za noc, v polospanku si vypyta cici, nataha si a spi dalej, tak isto aj ked spinka poobede. Potrebuje sa uistit, ze som pri nom.
Pokial je Tvoje babatko spokojne a pribera, tak to neries, pospi si s nim, ktovie, dokedy to vydrzi, tak si toho uzivaj.

angie777
5. okt 2010

Aj mne spinkala moja mala asi od dvoch mesiacov skoro celu noc.Jasne že moze byt,ze aj take malicke babo takto spinka.Bud rada 😀 Ale čo viem,deti su spavé,ked maju málo železa,aj my sme brali kvapky na železo.

zajo79
5. okt 2010

je to normalne. tes sa. prejde ju to 😅

katren
6. okt 2010

My spime celu noc od narodenia, v porodnici som v noci odsavala 😉