10 - týždňové bábätko nechce spať cez deň

marryp21
27. jún 2019

Zdravim mile mamicky! Som maminkou 10 tyzdnovej dcerky a uz dlhsie ma trapi jej denny nespanok...Denne spi tak max 3 hodiny aj to s velkou namahou😔Bojkotuje kocar, skusame nosic, ktory niekedy funguje, skaceme na fitlopte, zaspi v naruci, dam ju do postielky a za 10 min hore...v noci zatial celkom pekne budi sa okolo 7 a pyta si papat asi 2 krat cez noc....uz som zufala...snazim sa jej budovat nejaky rezim, system ale marne...neviem ci tie necele tri hodiny su postacujuce pre jej spravny vyvoj, vidim na nej ze je unavena a ze by spala, len sa jej akosi neda zaspat...v mojom okoli su len maminky ktorym babatka spinkaju v kocari denne 4 hodiny... preto by som chcela poprosit o rady...dakujem

ukulela
27. jún 2019

nik ti neporadi, co bude platit na tvoje babo, prvy spaval krasne, druhy mava niekolko polhodinovych spankov denne a ja som na prasky. prvy zaspal v poho v postielke, druhy - su dni/vecery, ked kocikujeme aj po byte, potom isty cas platilo hojdanie v kresielku, potom spolocne zaspavanie pri kojeni/na prsniku ... meni sa toteraz je navyse hic, mozno ja preto sa malej zle spi - neobliekaj ju zbytocne vela. aby sa neprehriala. na silu babatko nikdy bezrezimujes.

mogaa
27. jún 2019

@marryp21 ale ved to ti spí krásne - čo by si chcela🙂koľko je mamičiek že deti cez deň nakoja dieťa pospí 10-20minut a takto dokolečka.....teraz je aj teplo, takže sa zle spí....ano sú deti čo prespia aj 4-5hodín v kuse aj cez deň ale rovnako aj deti čo majú len mikrospánky😉spánok dieťaťa veľmi neovplyvníš - riešenie býva byť s ním vonku v kočíku (v parku, v lese)ale nie v týchto horúčavách.....naopak v týchto horúčavách ti môže lepšie spať vnútri🙂 ani veľa dospelých teraz nemôže spávať a v noci🙂

jankapepe
27. jún 2019

@marryp21 v noci spí koľko hodín?

flofli
27. jún 2019

Hmm povedala by som, že môžeš byť aj rada, aj keď sa ti to nezdá, že ti cez deň takto spinká. Koľké deti spia po 10min. Ako treba počkať, ono si sama malá vyšperkuje ten svoj režim

petra7481
27. jún 2019

@marryp21 mne spala denne asi po 4 krát 20 minút najviac 40 to sa upraví

simsalabim
27. jún 2019

@marryp21 moja starsia on narodenia spavala 4x denne po 30 minut. V noci 22-5 rano, s 3 kojeniami, ale od 6 mesiacov uz bez nocnych kojeni, noc potom uz prespala ( do tej 5 rano 🤦‍♀️ ) S vekom iba vynechavala denne spanky, v roku a pol cez den nespala vobec..... na vyvoj mozgu to vplyv nemalo 😂 Iba na mna, bola som na pokraji vycerpania.... z poruch spanku ( mojho) som sa spamatavala roky. A ked prisla puberta, dcera spavala viac ako ked bola novorodenec 🤪

ktochytavzite
27. jún 2019

@marryp21 no ona by chcela spat ale v tvojom naruci,ja mam take deti.Skus kupit Hacku,to je taka hojdacka,mozno pomoze ak nie tak jedine ruky;))

mirpet
27. jún 2019

@marryp21 aj nas mal prve 3mesiace take obdobie. Nespal cez den,iba ak na rukach a fitlopte. Potom sa to zmenilo. Skus vyskusat hacku,inac mam jednu na predaj,viem posunut ak by si chcela

megyi1711
27. jún 2019

@marryp21 mne maly od zaciatku spal 3x za den po pol hodine a je to tak doteraz a buduci tyzden ma 6mesiacov...niektore deticky neprespia cele dni ale zato v noci mi spinka...radsej nech spi cez den menej a potom ti bude aspon v noci spinkat

marryp21
autor
27. jún 2019

@jankapepe no od cca 8 do nejakej 7 s dvomi kojeniami...s vecernym kupanim zaciname uz o 6, niekedy sa ju podari uspat uz o 7 niekedy o 8...

megyi1711
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankapepe
27. jún 2019

@marryp21 veď to je spolu 13,14 hodín.......to je ok

rybka16
28. jún 2019

Na ten vek je to pomerne normálne, i keď cez deň by mala spať dlhšie. Koľko spánkov cez deň má? Po akom čase od zobudenia ju dávaš znova spať? Ja som sa približne riadila touto tabuľkou a keď som na to dala pozor, že naozaj som sledovala hodiny a dodržiavala som tie časy bdenia, nenechávala malého hore príliš dlho, veľmi sa mu zlepšil spánok. Ak je dieťa príliš unavené, už má problém zaspať.

marryp21
autor
28. jún 2019

@rybka16 dakujem za tuto tabulku ale nemyslim ze nasa malinka je tabulkove dieta😊ja ju nenechavam dlho hore, hned ako vidim ze ziva, snazim sa ju uspat a to je max 1.5 hodiny ale ona jednoducho spat nechce...napr dnes 30 min na mne, 30 min v kocari a potom necele 2 hodky v nosici a potom este necela 1 hodka v nosici...ona asi najlepsie v tom nosici pospi...inak v kocari tych 30 min alebo nic...verim ze to bude len lepsie ako bude rast🙏

rybka16
28. jún 2019

@marryp21 Ešte mi napadlo, že niektoré bábätká začnú zívať, až keď už sú unavené príliš, takže ich treba začať uspávať skôr, ako sa vlastne objaví nejaká indícia toho, že už sú unavené. Proste z nuly na sto za 0,001 sekundy. :D Ale inak, podľa mňa ti spí na ten vek pomerne dobre. Môj malý 5,5 mesačný spočiatku cez deň viac-menej spával na mne alebo v kočiari, lebo keď mi zaspal na rukách a preložila som ho do postieľky (po 20 minútach, aby už mal tvrdší spánok), tiež bol o chvíľku hore. V noci vždy spal výborne. Okolo 3 mesiacov sa to zmenilo, že som vystriehla chvíľu, keď už dokázal aj sám alebo s minimálnou pomocou zaspať rovno v postieľke a postupne sa spánky predlžujú.

Inak, keď si tú tabuľku pozrieš lepšie, zistíš, že to tabuľkové dieťa v skutočnosti máš. :D Cez deň ti spí okolo 4 hodín (podľa posledného príspevku), čo je dolná hranica, dlhšie ako dvojhodinové denné spánky nemá (tým sa aj tak treba vyhnúť, aby sa neprevrátili deň a noc), v noci ti spí 11 hodín s dvoma kŕmeniami, ešte aj ten čas večerného spánku ti sedí. :D

marryp21
autor
29. jún 2019

@rybka16 no len tie denne spanky sa daju dosiahnut len velkou namahou, nosenim v nosici za neustalej chodze...v kociku vydrzi max 45 min za neustalej chodze a niekedy tam ani nechce byt...tuto noc napr od 5 sa vrtela a mrnkala, prilozila som ju, cucla si ale potom dalej mrnkala a prehadzovala hlavicku zo strany na stranu pricom mala zatvorene ocka...neviem ci sa to da povazovat za kvalitny spanok a ani neviem co ju trapilo😳stretli ste sa s tym?

ali0706
29. jún 2019

@mogaa nemyslím si ze je zlý nápad byť teraz v parku alebo v lese aj s novorodencom zrovna. V tieni je veľmi dobre, dokonca lepšie častokrát ako vo vnútri.. My chodíme do parku kľudne aj o 12, do tieňa a určite sa to nedá porovnať s tým keď je človek na priamom slnku na námestí niekde kde je aj 40 stupňov a rozhoruceny beton

mogaa
29. jún 2019

@ali0706 samozrejme záleží od počasia.....jasne že najlepšie je v teplom počasí lepšie v parku, ale ak je nad 30stupňov my napr. máme v byte chladnejšie ako je vonku na chládku🙂

zuzanasikulka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanasikulka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz