11 mesačné bábo nespí cez deň

lenpi
27. feb 2019

Prosim, nemate nejaky tip, co skusit, ako pomoct takmer 11 mesacnemu babatku spat cez den? Klasicky spanok mu trva 20 -30 min a je hore. Vacsinou ho potom dokazem este uspat, ale ked odidem je do 10 min hore, aby spal hodinu musim ist k nemu aj 3 krat, a aj to nie vzdy pomoze. Ak pri nom cely cas sedim je to obcas lepsie, ale mam aj starsie deti, takze pri nom moc sediet nemozem (a aj tak to nie vzdy funguje). V kociku, satke...je scenar vacsinou rovnaky. Vynimocne spi dlhsie, le to je fakt tak raz za 2tyzdne... on velmi zle spal od narodenia ale to starsi tiez a v tomto veku sa to uz vyrazne zlepsovalo. V noci spi zle, vela sa budi, zaspi vecer okolo 7.30 - 8 a o 6 hore (s prestavkami samozrejme). Vecer bez problemov zaspi sam, cez den som pri nom, hladkam... ja by som ten spanok mozno aj neriesila, alen jemu to faktnestaci, potom je uplakany, mrzuty, furt chce byt na rukach... ak mate nejaky napad, budem vam velmi vdacna ;)

eri444
27. feb 2019

Nemohlo sa stať, že by mu šli zúbky? Ako vek by na to mal. No je pravda, že aj ja poznám mnoho detí v okolí, ktoré majú veľký problém so spánkom. Chce to podľa mňa len vydržať

pininka
27. feb 2019

Môj najstarší bol taký, poslal pol hodinu presne a potom som už vedela že si musím k nemu ľahnúť a spal aj tri hodiny. Keď som pri ňom nebola do pol hodiny bol hore. Ako hodinky fungoval. Tak som si vždy porobila veci tak aby som si k nemu mohla ísť ľahnúť a oddýchli sme si obaja

1natasa1
27. feb 2019

Hmm premýšľam či bu mu nepomohol nejaký projektor alebo pustiť rozprávku z rádia. Vieš len tak potichúčky, aby mal proste pocit, že tam nie je sám a možno by pri počúvaní aj zaspinkal

lenpi
autor
27. feb 2019

Dakujem! zubov ma 8,tusim sa zacinaju ozyvat stolicky, len on blbo spi fakt stale, nie je to nahle zhorsenie, takze to asi len zuby nie su. Pri nom byt kvoli starsim nemozem, a aj ked som to casto nepomaha, spi mozno tych 45 min bez vacsieho prerusenia, ale potom aj tak hore a mrzuty. Projektor nemam, mozno cez yt by som nieco mohla pustit, ale skusali sme biely sum, ked bol mensi a nula bodov. Je mi jasne, ze musim prodte vydrzat, len ked vidim, aky je furt unaveny a mrzuty je mi ho luto a aj to je potom narocne, aj starsi su potom protivni, ze sa im vobec nevenujem. Ale zase je pravda, ze uz aspon spi inak, nez v satke za chodze 😀

ivangeline
19. jún 2020

Ja myslím,že sa mu treba viac venovať,i keď to nemoze byť spoločný spánok,tak inak. Plus,ticho pri zaspavani a včas ísť spať. Nie kedy vyhovuje vám ale jemu. Potrie očí alebo zívne...tak utekať uspat,to už je jeho maximum. Moja toto robila prvé mesiace. Stále má zlý spánok. Potrebuje moju blízkosť ale zlepšuje sa to. Sú dní,kedy pospi 2 až 3h hodiny. Stále hľadám aspoň aký taký režim.