Ako zlepšiť uspávanie a spánok 9 mesačného bábätka?

Zodpovedané
1. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom spánku 9 mesačného syna. Cez deň vstáva o 7 - 7.30, ide spať o 10. hodine a spí 1,5 hodinu. Potom poobede okolo 15 a tiež 1,5 hodiny. Večer nemôže zaspať.

Skúšali sme už všeličo. Je to boj, keď už zaspí okolo 21. hodiny. Uspávam ho o 20tej, o 23tej začne mrnčať. Občas pomôže mlieko. Niekedy len vezmem na ruky a je ok. V noci od 2 - 4 sa krúti, prevaľuje, búcha hlavou do postieľky a do postele.

Ako mu pomôžem, aby lepšie zaspával a spal?

TV nepozerá a ani nič podobné, nedojčím.

Ďakujem

Dobrý deň,

trvá uspávanie tak dlho, aj keď začnete uspávať až o 21? Možno 20 hodina nie je ešte jeho čas.

Neviem, či ide o niečo dlhodobé, ale v tomto veku deti začnú byť motoricky aktívnejšie a často sa to prejaví na zhoršení spánku. Treba iba vydržať. Môže to trvať 2 - 4 týždne.

Neviem, či ste skúšali spoločné spanie, možno chce Váš kontakt a preto sa prehadzuje. Pripadne nemá mokru plienku? Teplo v miestnosti? Nechce aj neskôr fľašu s mliekom?

Ak by stav pretrvával a Vy by ste cítili, že ho chcete zmeniť existujú spánkové poradkyne, ktoré citlivým spôsobom vedia poradiť. Je to konzultácia platená, nakoľko veľmi podrobne rozoberajú celý Váš deň, koľko dieťatko papá, ako sa vyvíja. Veľa mamičkám pomohli. Skúste sa informovať nad touto možnosťou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas